Spýtajte sa nás

V prípade, že máte otázku k vybranému zamestnaniu, navrhujete niečo doplniť alebo upraviť, kliknite na tlačidlo „Spýtať sa“. Za vaše námety a pripomienky vám vopred veľmi pekne ďakujeme.

Spýtať sa Najčastejšie otázky
Vyhľadávanie

asistent učiteľa

Odpovedať
 • avatar
  Edita
  Školstvo 15. 05. 2022 21:19:42

  Dobrý deň, ak má uchádzač o pozíciu asistent učiteľa vzdelanie SOU Predavač rozličného tovaru- výučny list
  + Prevádzka vnútorného obchodu-maturitná skúška
  a k tomu MOV-bakalárske štátnice, je kvalifikovaný na pozíciu asistent učiteľa?
  Ďakujem za odpoveď

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   16. 05. 2022 08:34:20

   Dobrý deň, Edita,

   kvalifikačné predpoklady na výkon pracovnej činnosti pedagogického zamestnanca v kategórii pedagogický asistent sú uvedené v prílohe č. 6 vyhlášky Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky č. 1/2020 Z. z. o kvalifikačných predpokladoch pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov.

   Kvalifikačné predpoklady na výkon pracovnej činnosti pedagogického zamestnanca v kategórii pedagogický asistent


   V prípade, ak máte nepedagogické vzdelanie, je možné doplnenie pedagogickej spôsobilosti. Odporúčame ale v tejto veci kontaktovať ministerstvo školstva, ktoré Vám bude vedieť poskytnúť presné stanovisko. Ďakujeme.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


platová trieda asistenta učiteľa

Odpovedať
 • avatar
  Martina Nemcová
  Školstvo 12. 05. 2022 19:31:35

  Dobrý deň, pracovala som ako vychovávateľka v ŠKD, mám 14 rokov prax, zmenila som miesto v tej istej škole uprostred školského roka som prešla na pozíciu pedagogického asistenta učiteľa. Predtým, ako vychovávateľka som bola v 6. platovej triede, teraz som v 5. pl. triede. Mám ukončené vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa magister sociálna práca a DPŠ. Momentálne študujem aj rozširujúce štúdium primárnej pedagogiky, ukončujem 1. ročník dvojročného štúdia. Nerozumiem prečo som zo 6. pl. triedy zaradená do 5. pl. triedy. Ďakujem za odpoveď.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   13. 05. 2022 10:09:59

   Dobrý deň, Martina,

   odporúčame Vám v tejto veci kontaktovať priamo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Posielam Vám aj link s potrebnými kontaktmi:

   www.minedu.sk

   V tomto dokumente nájdete zaraďovanie pedagogických zamestnancov do platových tried v závislosti od získaného stupňa požadovaného vzdelania a zaradenia do kariérového stupňa:

   www.minedu.sk

   Podľa týchto tabuliek je naozaj možné, že Vás zaradili do 5. triedy, keďže pri pedagogických asistentoch je požadovaný stupeň vzdelania - VŠ 1. stupňa.

   Predsa len Vám odporúčame položiť otázku priamo na ministerstvo.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Laura Pražencová


Môže si za to pýtať poplatok ?

Odpovedať
 • avatar
  MichaelaMisiaková
  Ostatné 11. 05. 2022 19:07:22

  Dobrý deň , chcem sa opýtať , či si manikérka môže žiadať peniaze za to , že som z rodinných problémom nemohla prísť na ohlásený termín . Z ničoho nič som sa nemohla dostaviť na vopred určené miesto a nedala som jej o tom vedieť , pretože som na to nemala čas . Dnes som sa dozvedela , že keď tam prídem najbližšie , bude si žiadať 20€ lebo som jej nedala vedieť do 2 hodin , že sa nemôžem dostaviť . Ja to prosím vás v poriadku a má nárok na tie peniaze aj keď sa mi žiadna jej služba neposkytla ?

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   12. 05. 2022 08:41:18

   Dobrý deň, Michaela,

   každý salón si určuje svoje podmienky, takže áno, je možné, že pri porušení podmienok - napr. pri nedostavení sa na vopred dohodnutý termín, Vám poskytovateľ služby môže účtovať poplatok.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Laura Pražencová


Práca

Odpovedať
 • avatar
  Martina
  Práca 10. 05. 2022 17:42:43

  Dobrý deň hladám prácu v V Humennom mam ukončenu strednu zdr. Školu pracovala som aj Ako sestrička aj ako upratovaçka hladam pracu v oblasti zdravotnictva skolstva dakujem za vybavenie

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   11. 05. 2022 08:58:55

   Dobrý deň, Martina,

   posielam Vám ponuky, skúste pozrieť:

   www.istp.sk

   Ak Vás nejaká z ponúk zaujme, bude potrebné kontaktovať daného zamestnávateľa (kontaktnú osobu), ktorý ponuku inzeruje.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Laura Pražencová


Vyhladavanie

Odpovedať
 • avatar
  Matus
  ISTP 09. 05. 2022 20:10:59

  Dobry den. Mam otazku. Preco ste zmenili vyhladavanie na portaly. Teraz je to uplne nezmyselne. Dam vyhladat konkretne mesto a ono to vyhlada ponuky z celeho Slovenska. Namiesto 30 ponuk, teraz najdem 400. Ale 370 su pracovne agentury. Mate podobne vyhladavanie ako na Profesii, ale tam sa to da aspon upresnit.
  Dakujem za pochopenie. Sadek

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   10. 05. 2022 11:03:28

   Dobrý deň, pán Sadek,

   ďakujeme za spätnú väzbu. Vyhľadávanie sme nedávno upravili, vychádzali sme tiež z pripomienok našich používateľov. Ak si vyberiete okres, vyhľadá Vám to ponuky, ktoré majú daný okres definovaný v rámci inzerátu v položke miesto výkonu práce a taktiež ponuky, ktoré majú vyplnený ako miesto výkonu práce zodpovedajúci kraj. Napr. zvolíte Senec a vyhľadajú sa Vám aj ponuky, ktoré majú vyplnený Bratislavský kraj.

   Nemôže sa ale stať, že zvolíte okres a vyhľadajú sa ponuky, ktoré nemajú ako miesto výkonu práce definovaný daný okres alebo kraj, kde daný okres patrí.

   Ak nemáte záujem zobrazovať pracovné ponuky agentúr, kliknite na rozšírené vyhľadávanie a v rámci položky Zamestnávateľ zakliknite checkbox nezobrazovať ponuky personálnych agentúr.

   Ďakujeme.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Hľadáme ľudí

Odpovedať
 • avatar
  BESPA
  ISTP 05. 05. 2022 13:06:18

  Dobrý deň , ponukáme miesto , pomocnej sily , môže byť aj Ukrajinec
  ...

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   05. 05. 2022 13:39:31

   Dobrý deň,

   prosím, prihláste sa do svojho konta v ISTP. Inzerát môžete vyplniť kliknutím na Vložiť ponuku práce. V časti Pracovné podmienky nájdete aj položku Pracovné miesto vhodné aj pre Ukrajincov/Ukrajinky. Ďakujeme.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Nedostávam kópie žiadostí

Odpovedať
 • avatar
  Sandra
  ISTP 03. 05. 2022 10:14:27

  Dobrý deň, už niekoľko mesiacov mi nechodí kópia zaslanej žiadosti o prácu na e-mail, všetko je správne zadané aj odškrtnuté políčko. Viete mi to preveriť? Vždy som reagovala neprihlásená a chodievalo. e-mail je sandra33o@hotmail.com Ďakujem

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   03. 05. 2022 10:51:22

   Dobrý deň, Sandra,

   pozreli ste aj priečinok s nedoručenou poštou (spam)? Skontrolovali ste, prosím, či ste uviedli správnu e-mailovú adresu? Prípadne nemohlo sa stať, že by ste omylom odklikli predvolené nastavenie pri položke - Poslať mi kópiu tejto žiadosti na môj e-mail?

   Nemáte doménu centrum.sk? Centrum zvykne mat našu adresu na blackliste.

   Ak máte konto v ISTP, najlepšie bude, ak budete reagovať ako prihlásený užívateľ. Vaše reakcie sa automaticky uložia vo Vašom konte v časti Ponuky práce - Moje reakcie, a budete mať istotu, že sa Vaša reakcia zaslala zamestnávateľovi.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Alžbeta Šteffeková


 • avatar
  Marcela
  Práca 29. 04. 2022 13:35:42

  Chcem sa opýtať prepláca úrad práce plastiku?aby som bola krásna .mladšia a tiež atraktívnejšia.vsade chcú mladé pipiny z 70 žiadosť som absolvovala 4 pohovory . Mám vyše 50 r a dva roky bez práce .a bez príjmu .vraj nemám nárok.ak to pôjde ďalej .tak neviem som sama nemám blúzku rodinu .zomriem a bude o jednu nezamestnanu menej .mala som mať prácu v Bratislave ale zatiaľ kým som bola na akútnej operácii obsadili to odídenci.nevladzem.takmer v každom obchode poslaný životopis a aj v iných odvetviach

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   29. 04. 2022 15:59:47

   Dobrý deň, Marcela,

   mrzí nás uvedená situácia.

   Každopádne by sme Vás chceli podporiť vo Vašej snahe zamestnať sa. Radi by sme pomohli, no jediné čo Vám môžeme poradiť je nevzdávať sa a skúšať to ďalej - aj rôznymi cestami - reagovať na ponuky tu na ISTP alebo na iných pracovných portáloch, chodiť na pohovory, na ktoré Vás pošle úrad práce, ísť sa osobne popýtať do organizácií vo Vašom meste a nechať im Váš životopis, pozerať inzeráty aj v novinách, popýtať sa známych a pod.

   Ako správcovia portálu ISTP vieme pomôcť s vyhľadaním vhodných pracovných ponúk, ak by ste mali záujem.

   Prajeme všetko dobré.

   S pozdravom
   Laura Pražencová


otazka k neaktuálnej ponuke práce

Odpovedať
 • avatar
  IzyVape
  ISTP 28. 04. 2022 16:11:29

  Dobrý deň prajem,
  prosím Vás po skončení doby pracovnej ponuky už nie je možné nazerať na uchádzačov danej ponuky?

  počet odpovedí: 5
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   28. 04. 2022 17:40:49

   Dobrý deň,

   asi máte na mysli položku Vhodné profily pri aktuálnom inzeráte. Žiaľ, pri zrušenej ponuke sa už táto položka nezobrazuje.

   Máte ale možnosť kliknúť na položku Vášho konta s názvom Profily uchádzačov, kde kliknite na Vytvoriť filter a vyplňte najdôležitejšie požiadavky na Vášho budúce zamestnanca. Filter si viete aj uložiť, aby ste sa k zoznamu uchádzačov mohli kedykoľvek vrátiť, prípadne si môžete aj aktivovať mailové upozornenia, ak do zoznamu pribudne nový vhodný uchádzač. Ďakujeme.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   29. 04. 2022 08:28:13

   Dobrý deň,
   mal som na mysli zoznam záujemcov, ktorí prejavili záujem o našu ponuku a rád by som si ich prezrel a vyhodnotil, ale zrazu ich tam nevidím.

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   29. 04. 2022 08:43:32

   Dobrý deň,

   ak niekto zareagoval na Vašu ponuku, správa so životopisom bola doručená na Vašu e-mailovú adresu uvedenú v inzeráte. V budúcom období by sme chceli priniesť nový nástroj na správu výberových konaní, kde by reakcie boli archivované aj vo Vašom konte.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   29. 04. 2022 10:46:07

   No tak to je hodne nemilé, ja som si tie maily mazal, pretože som sa spoliehal na to, že to bude v databáze na webe, kde budem s tým môcť ďalej pracovať. Teraz som vlastne v situácii ako keby som ani inzerát nepodával a nemalo význam tu vôbec nejaký inzerát dávať.

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   29. 04. 2022 10:50:46

   Prezistíme u nášho programátora, čo s tým vieme urobiť a ozvem sa Vám na e-mail.


 • avatar
  Juro
  Práca 28. 04. 2022 10:29:13

  Dobrý deň niekedy bývali burzy práce.uz dávno neboli.bude tento rok v lm?

  počet odpovedí: 2
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   28. 04. 2022 12:50:32

   Dobrý deň, Juro,

   nevieme Vám povedať, či sa bude niečo organizovať v Liptovskom Mikuláši, najlepšie bude kontaktovať úrad práce.

   Skúste pozrieť, čo sa koná v iných mestách:
   JobSpoTT
   KarieraEXPO
   Profesia Days
   PROEDUCO

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Alžbeta Šteffeková

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   29. 04. 2022 10:42:58

   No tak to je hodne nemilé, ja som si tie maily mazal, pretože som sa spoliehal na to, že to bude v databáze na webe, kde budem s tým môcť ďalej pracovať. Teraz som vlastne v situácii ako keby som ani inzerát nepodával a nemalo význam tu vôbec nejaký inzerát dávať.

Vaša otázka

Vyplňte iba v prípade, ak chcete byť informovaný o skutočnosti, keď vám tím ISTP poskytne odpoveď.

Odpovedať
Upraviť
Spýtajte sa nás
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie