Spýtajte sa nás

V prípade, že máte otázku k vybranému zamestnaniu, navrhujete niečo doplniť alebo upraviť, kliknite na tlačidlo „Spýtať sa“. Za vaše námety a pripomienky vám vopred veľmi pekne ďakujeme.

Spýtať sa Najčastejšie otázky
Vyhľadávanie
 • avatar
  Frederika
  Úrady PSVR 24. 05. 2021 16:14:24

  Dobrý deň. Ak som nezamestnaná, končí mi sos dotácia a neviem si nájsť prácu na čo mám ňárok z úradu práce ? Ďakujem za odpoveď.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   24. 05. 2021 17:44:40

   Dobrý deň, Frederika,

   Úrady práce sa aktuálne plne venujú projektu na udržanie zamestnanosti počas pandémie – projektu „Prvá pomoc“. Stále však sú k dispozícii tzv. obligatórne nástroje aktívnej politiky trhu práce – teda tie, ktoré sú nárokovateľné po splnení podmienok. Sú to všetky nástroje, podporujúce mobilitu – t.j. príspevok na dochádzku za prácou, príspevok na podporu mobility za prácou, na presťahovanie za prácou... To sú príspevky pre zamestnanca, ktorý bol uchádzačom o zamestnanie, pričom tu je podmienka evidencie len tri mesiace, nie 12. Realizujú sa tiež niektoré nástroje týkajúce sa občanov (zamestnancov) so zdravotným postihnutím, pracujúcich v chránených dielňach a na chránených pracoviskách.

   Ak by Váš príjem (a Vašej domácnosti) nedosahoval výšku životného minima, je tu ešte pomoc v hmotnej núdzi.

   Ohľadne aktuálnych informácií Vám odporúčame kontaktovať Váš úrad práce. My sme správcom portálu ISTP a mohli by sme sa pokúsiť vyhľadať Vám vhodnú pracovnú ponuku, ak by ste nám napísali Vaše preferencie. Aktuálne sa situácia na trhu práce zlepšuje a počet pracovných ponúk stúpa.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Evidencia na úrade práce a SOS POMOC

Odpovedať
 • avatar
  Miroslav Majzlík
  Úrady PSVR 24. 05. 2021 11:13:55

  Prajem pekný deň, po skončení PN som sa prihlásil do evidencie úradu prace. Môžem požiadať o SOS POMOC. Ďakujem za odpoveď s pozdravom Miroslav MAJZLÍK

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   24. 05. 2021 11:28:23

   Dobrý deň, pán Majzlík,

   na SOS dotáciu máju nárok všetci žiadatelia, ktorí spĺňajú podmienky, ktoré sú uvedené na tejto stránke:

   SOS Dotácia

   Dotáciu možno poskytnúť v sume najviac 1 800 eur v príslušnom rozpočtovom roku. Dotácia sa poskytuje najviac v sume 300 eur v mesiaci, v ktorom sú splnené podmienky, a to aj vtedy, ak sú tieto podmienky splnené len za časť mesiaca, najmenej však 15 kalendárnych dní. Žiadateľ predkladá vyplnenú a podpísanú žiadosť úradu, v ktorého územnom obvode má pobyt.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Alžbeta Šteffeková


SOS dotácia

Odpovedať
 • avatar
  Natália
  Úrady PSVR 24. 05. 2021 08:40:46

  Dobrý deň
  prosím Vás som evidovaná na úrade práce a poberala som dávku v nezamestnanosti , ktorá teraz k 31.5 končí. Budem mať nárok na SOS dotáciu od 01.06 ? Kedy môžem o SOS dotáciu požiadať , až po 31.05 ?
  Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   24. 05. 2021 09:25:43

   Dobrý deň, Natália,

   na SOS dotáciu máju nárok všetci žiadatelia, ktorí spĺňajú podmienky, ktoré sú uvedené na tejto stránke:

   SOS dotácia

   Dotáciu možno poskytnúť v sume najviac 1 800 eur v príslušnom rozpočtovom roku. Dotácia sa poskytuje najviac v sume 300 eur v mesiaci, v ktorom sú splnené podmienky, a to aj vtedy, ak sú tieto podmienky splnené len za časť mesiaca, najmenej však 15 kalendárnych dní. Vo Vašom prípade bude sledované obdobie od 1.6. Žiadateľ predkladá vyplnenú a podpísanú žiadosť úradu, v ktorého územnom obvode má pobyt.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


SOS dotácia

Odpovedať
 • avatar
  Fero
  Úrady PSVR 20. 05. 2021 20:35:07

  Dobrý deň prajem.
  Máte aj vy informáciu,že SOS dotácia bude vyplácaná už len do konca júna a od júla už nie?
  Ďakujem Vám za odpoveď.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   21. 05. 2021 09:14:34

   Dobrý deň, Fero,

   v spolupráci s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny Senica posielam odpoveď:

   SOS dotácia je vyplácaná od schválenia 6 mesiacov. To znamená, že ak by ste ju mali schválenú napr. vo februári, vyplácaná bude od februára do júla. Ak ju budete mať schválenú a prvýkrát vyplatenú v máji, vyplácaná bude do októbra.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Alžbeta Šteffeková


Projekty na podporu zamestnanosti

Odpovedať
 • avatar
  Svetlana
  Úrady PSVR 20. 05. 2021 17:03:52

  Dobrý deň. Neviete náhodou kedy sa spustia národné projekty na podporu zamestnávania mladých do 29 rokov cez upsvar? Ďakujem. S pozdravom Kukanová

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   21. 05. 2021 08:43:55

   Dobrý deň, Svetlana,

   podľa našich posledných informácií je realizácia prevažnej väčšiny projektov a nástrojov aktívnej politiky trhu práce pozastavená do odvolania. Nové projekty sa pripravujú.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Alžbeta Šteffeková


Informácia ohľadne dopravy

Odpovedať
 • avatar
  Jana Končeková
  Práca 20. 05. 2021 13:30:31

  Dobrý deň,som z Martina a chcela by som sa opýtať,či máte zabespečenú dopravu aj z tohto smeru?

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   20. 05. 2021 13:38:59

   Dobrý deň, pani Končeková,

   kontaktovali ste administrátorov pracovného portálu, pravdepodobne ste chceli kontaktovať zamestnávateľa, ktorý prostredníctvom ISTP inzeroval ponuku na voľné pracovné miesto. Bude potrebné kontaktovať zamestnávateľa (kontaktnú osobu) uvedeného v danom inzeráte. Zamestnávateľa môžete kontaktovať mailom, telefonicky, alebo použitím funkcie Poslať životopis.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Alžbeta Šteffeková


SOS dotacia

Odpovedať
 • avatar
  Lubica1213
  Úrady PSVR 20. 05. 2021 10:36:10

  Chcem sa spýtať ohľadom SOS dotácie, v júli mi bude vyplatená posledná podpora v nezamestnanosti, môžem požiadať o dotáciu urad práce a vyplýva mi z toho voči úradu nejaká iná povinnosť okrem toho že si aktívne prácu hľadám? Je treba splniť nejaké špeciálne požiadavky? Bývam so synom a s mojím priateľom, posudzuje sa nejako príjem domácnosti, nemám s tým skúsenosti, poradíte mi? Ďakujem.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   20. 05. 2021 11:15:25

   Dobrý deň, Ľubica,

   SOS dotácia je tu pre všetkých žiadateľov, ktorí splňujú podmienky, ktoré sú uvedené na tejto stránke:

   SOS dotácia

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Neviem si najst pracu nakolko mam len zakladne vzdelanie

Odpovedať
 • avatar
  Jarmila lörincova
  Práca 20. 05. 2021 07:20:39

  Dobrý deň prepáčte že ruším chcem sa spýtať či by ste mi nevedeli pomôcť si nájsť prácu nakoľko som po mozgovej príhode a ostala som ochrnutá na ľavú stranu si Neviem nájsť prácu a problém je aj v tom že mám len základné vzdelávanie strednú školu nemám ale snažím sa si nájsť nejakú prácu len mi to nejde za každú odpoveď a pomoc budem veľmi vďačná za pochopenie vopred ďakujem za pekný deň vám prajem Lorincova s Košíc

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   20. 05. 2021 08:36:26

   Dobrý deň, pani Lörincová,

   skúsil som zadať kritériá, ktoré ste spomenuli a aktuálne nám vyhľadalo iba jeden inzerát, ale sledujte túto stránku, možno sa ešte niečo nové časom objaví. Prajeme všetko dobré.

   Pracovné ponuky

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


SOS dotácia, hmotná nudza

Odpovedať
 • avatar
  Anna
  Úrady PSVR 19. 05. 2021 19:01:35

  Dobrý deň sos dotácia sa vypláca len do sumy 1800 e čiže 6 krát? A je možné, aj počas nej podať žiadosť o hmotnú núdzu ci až po nej ci keď som poberala sos dotáciu tak vôbec? A ešte jedna otázočka... Ak by som poberala hmotnú núdzu, ale vyradia ma z uradu prace kvôli odmietnutiu ponuky práce je pravda, že prídem o vyplácanie hmotnej núdze, ale zdravotnú za mňa štát platí ďalej?

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   20. 05. 2021 08:31:31

   Dobrý deň, Anna,

   SOS dotáciu možno poskytnúť v sume najviac 1 800 eur v príslušnom rozpočtovom roku. Dotácia sa poskytuje najviac v sume 300 eur v mesiaci, v ktorom sú splnené podmienky, a to aj vtedy, ak sú tieto podmienky splnené len za časť mesiaca, najmenej však 15 kalendárnych dní.

   Jedna z podmienok SOS dotácie je nasledovná:
   - žiadateľ o dotáciu nie je členom domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi, poberateľom rodičovského príspevku, poberateľom príspevku na opatrovanie, dávky v nezamestnanosti, kompenzačného príspevku zamestnancom, ktorí ukončili zamestnanie so stálym pracoviskom v podzemí z dôvodu útlmu banskej činnosti, dávky nemocenského zabezpečenia (okrem tehotenského), dávky nemocenského poistenia (okrem tehotenského) alebo obdobnej dávky zo zahraničia.

   Nariadenie stanovilo výnimku, kedy môže byť SOS dotácia poskytnutá aj v prípade člena domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi, a to ak:

   - bola domácnosti pomoc v hmotnej núdzi priznaná bezprostredne po ukončení poskytovania SOS dotácie v tzv. prvej vlne pandémie a v období od marca 2020 do augusta 2020 a súčasne
   - výška poskytnutej pomoci v hmotnej núdzi domácnosti je nižšia ako 300 eur/mesačne.

   V prípade poberateľa dôchodkovej dávky alebo člena domácnosti, ktorému bola pomoc v hmotnej núdzi priznaná bezprostredne po ukončení poskytovania SOS, ktorých suma je nižšia ako mesačná suma dotácie (300 eur), sa suma poskytnutej dotácie určí ako rozdiel medzi mesačnou sumou dotácie a sumou dôchodkovej dávky/pomoci v hmotnej núdzi, ktoré táto osoba poberá.

   Hmotná núdza je stav, keď príjem členov domácnosti nedosahuje sumy životného minima a členovia domácnosti si nevedia alebo nemôžu zabezpečiť alebo zvýšiť príjem vlastnou prácou, výkonom vlastníckeho práva alebo iného práva k majetku, uplatnením nárokov. Na jej nárok má aj človek, ktorý nie je v evidencii.

   Za poistenca štátu na účely zdravotného poistenia sa považuje aj fyzická osoba, ktorá poberá dávku v hmotnej núdzi alebo príspevok k dávke v hmotnej núdzi a fyzická osoba, ktorá sa spoločne posudzuje na účely posudzovania hmotnej núdze.

   Nárok na pomoc v hmotnej núdzi sa uplatňuje podaním písomnej žiadosti. Žiadosť o pomoc v hmotnej núdzi a osobitný príspevok sa podáva na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny podľa miesta trvalého pobytu občana. Tlačivo žiadosti je k dispozícii na úradoch práce, sociálnych vecí a rodiny alebo si ho môžete vytlačiť tu

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


podpora

Odpovedať
 • avatar
  Martina
  Úrady PSVR 19. 05. 2021 16:50:43

  dobrý deň,
  chcela som sa spýtať ako je to, ak som sa zaevidovala na úrade prace ale som na PN. Po ukončení PN sa mi bude počítať odpracované obdobie odo dňa evidencie na úrade práce alebo od ukončenia PN.
  Ďakujem

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   20. 05. 2021 08:19:11

   Dobrý deň, Martina,

   pri podpore v nezamestnanosti sa posudzuje obdobie štyroch rokov, napr. ak ste boli zaradená do evidencie 1.5.2021, posudzuje sa obdobie od 1.5.2017 do 30.4.2021. Následne sa posúdi poistene v nezamestnanosti (neviem, odkedy-dokedy ste pracovali) - podmienka je, aby poistenec v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie bol poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky, t. j. 730 dní. Obdobie dočasnej pracovnej neschopnosti po skončení zamestnania nie je obdobím, ktoré by sa považovalo za obdobie poistenia v nezamestnanosti, a to bez ohľadu na prípadné poberanie nemocenského, preto sa na toto obdobie v konaní o nároku na dávku v nezamestnanosti neprihliada.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec

Vaša otázka

Vyplňte iba v prípade, ak chcete byť informovaný o skutočnosti, keď vám tím ISTP poskytne odpoveď.

Odpovedať
Upraviť
Spýtajte sa nás
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie