Spýtajte sa nás

V prípade, že máte otázku k vybranému zamestnaniu, navrhujete niečo doplniť alebo upraviť, kliknite na tlačidlo „Spýtať sa“. Za vaše námety a pripomienky vám vopred veľmi pekne ďakujeme.

Spýtať sa Najčastejšie otázky
Vyhľadávanie

Hmotná nudza

Odpovedať
 • avatar
  Jana Bombarova
  Práca 03. 09. 2019 11:22:45

  Dobrý deň chcem sa Vás spýtať dcéra pracovala na dohodu a zamestnávateľ jej od júna nedal potvrdenie a mne nedali dávku a teraz mi volali že mi všetko zastavia nakoľko on to potvrdenie nedal povedzte mi z čoho mám ja a dcéra akože žiť už druhý mesiac ,keď mi nič nedajú

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   03. 09. 2019 11:33:43

   Dobrý deň,

   ak máte podozrenie na nesprávny postup zamestnávateľa, možno podať podnet na Inšpektorát práce.

   V Zákonníku práce je uvedené:

   § 75 Pracovný posudok a potvrdenie o zamestnaní

   (1) Zamestnávateľ je povinný vydať zamestnancovi pracovný posudok do 15 dní od jeho požiadania. Zamestnávateľ však nie je povinný vydať zamestnancovi pracovný posudok skôr ako dva mesiace pred skončením pracovného pomeru. Pracovným posudkom sú všetky písomnosti týkajúce sa hodnotenia práce zamestnanca, jeho kvalifikácie, schopností a ďalších skutočností, ktoré majú vzťah k výkonu práce. Zamestnanec má právo nahliadnuť do osobného spisu a robiť si z neho výpisy, odpisy a fotokópie.

   (2) Pri skončení pracovného pomeru je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi potvrdenie o zamestnaní a uviesť v ňom najmä
   a) dobu trvania pracovného pomeru,
   b) druh vykonávaných prác,
   c) či sa zo mzdy zamestnanca vykonávajú zrážky, v čí prospech, v akej výške a v akom poradí je pohľadávka, pre ktorú sa majú zrážky ďalej vykonávať,
   d) údaj o záväzku zamestnanca zotrvať v pracovnom pomere u zamestnávateľa po určitú dobu po vykonaní záverečnej skúšky, maturitnej skúšky alebo absolventskej skúšky podľa § 53 ods. 2 vrátane údaja o tom, kedy sa táto doba skončí,
   e) údaj o poskytnutí odchodného podľa § 76a; ak sa odchodné vyplatilo dodatočne, zamestnávateľ vydá zamestnancovi nové potvrdenie o zamestnaní.

   (3) Ak zamestnanec s obsahom pracovného posudku alebo potvrdenia o zamestnaní nesúhlasí a zamestnávateľ na požiadanie zamestnanca pracovný posudok alebo potvrdenie o zamestnaní neupraví alebo nedoplní, môže sa domáhať v lehote troch mesiacov odo dňa, keď sa o ich obsahu dozvedel, na súde, aby bol zamestnávateľ zaviazaný primerane ich upraviť.

   (4) Iné informácie je zamestnávateľ oprávnený o zamestnancovi podávať iba s jeho súhlasom, ak osobitný predpis neustanovuje inak.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Laura Pražencová


Zuzana

Odpovedať
 • avatar
  ukoncenie prac. pomeru v zahranici
  Práca 03. 09. 2019 11:12:36

  Dobry den,

  minuly tyzden som sem pisala dotaz o ukonceni pracovneho pomeru v zahranici.
  Mozno som sa mala vyjadrit trochu presnejsie kedze som nedostala zodpovedane, tak ako som potrebovala. Ospravedlnujem sa, skusim teda este raz. To ze mam narok na davku v nezamestnanosti na SR viem, kedze splnam vsetky podmienky. Mne v otazke islo skor o tu technicku stranku veci, ako som spominala tlacivo E301 resp PD U1. Som posledny mesiac v zahranici a preto by som sa chcela informovat co vsetko by som si mala u zamestnavatela v zahranici vybavit pred odchodom na Slovensko aby som to potom nemusela riesit na dialku. Je nejake tlacivo, ktore musim dat vyplnit zamestnavatelovi tu a priniest ho o mesiac na Slovensko? Alebo staci ked sa pridem o mesiac nahlasit na urad prace napr len s ukoncenou pracovnou zmluvou zo zahranicia a tam ma uz nasmeruju ako dalej?
  Kedze tu mam posledny mesiac tak chcem si vyreisit "papierovacky" kym som tu lebo na dialku to potom bude horsie. Prosim precitajte si moju predchadzajucu otazku este raz a skuste mi poradit ohladom toho tlaciva.
  Moja predchadzajuca otazka: "Dobry den, o mesiac mi konci pracovny pomer v UK. Docitala som sa, ze po navrate musim predlozit dokument E301 resp. PD U1. Na internete som nasla ziadost k jeho vystavenie. Rozumiem tomu spravne ze, vyplnenu ziadost mam zaslat na "podatelna@socpoist.sk" a oni mi spatne zaslu dokument, ktory dam vyplnit mojmu zamestnavatelovi tu v UK?
  Nic ine mi po navrete na Slovenko nebudem musiet predlozit nato aby som mohla istu dobu poberat davky v nezamestnanosti? Taktiez co sa tyka zdravotnej poistovne. Samozrejme pracovnu zmluvu zo zahranicia na dobu urcitu viem uradu taktiez predlozit."

  Dakujem Vam velmi pekne.
  S pozdravom
  Zuzana

  počet odpovedí: 5
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   03. 09. 2019 12:18:55

   Príjemný dobrý deň, pani Zuzana,

   otázku evidujeme, poprosíme o trošku strpenia, ešte ju musíme konzultovať s našou spolupracujúcou odborníčkou s cieľom poskytnúť presnú odpoveď. Z dôvodu čerpania dovolenky vieme odpoveď poskytnúť po 9.9. Ďakujem za porozumenie.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   03. 09. 2019 12:27:35

   Dakujem pekne, budem cakat

   S pozdravom
   Zuzana

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   09. 09. 2019 11:22:51

   Dobrý deň,

   v spolupráci s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny v Senici posielam odpoveď:

   Ak sa Vám do odchodu na Slovensko podarí vybaviť formulár E301, resp. U1, bude fajn. Ak nie, je to doklad o ukončení pracovného pomeru, takže zamestnávateľ nemusí mať dostatok času na jeho vystavenie, ak by termín Vášho odchodu z UK bol veľmi blízko termínu ukončenia pracovného pomeru. Takže ak by sa Vám nepodarilo tento formulár vybaviť, podstatný bude doklad o ukončení pracovného pomeru, s ktorým prídete na UPSVaR a tento predložíte pri podávaní žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie. Následne sa vybavuje spomínaný formulár. Čo sa týka dávky v nezamestnanosti, ak si o túto chcete žiadať až po príchode na Slovensko, tak podmienkou na jej vybavovanie je evidencia na UPSVaR. Až keď budete mať „v rukách“ oznámenie o zaradení do evidencie UoZ, môžete si žiadať Sociálnu poisťovňu o dávku v nezamestnanosti. Sociálna poisťovňa si všetky potrebné podklady vyžiada z UK.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   09. 09. 2019 11:33:17

   Dobry den pan Hudec,

   dakujem pekne za odpoved. Ked tomu rozumiem spravne tak mi teda staci ked prinesiem na urad prace pracovnu zmluvu zo zahranicia na dobu urcitu a tym to je pre mna vybavene. Zaradia ma do evidencie a ostatne veci z UK si uz budu riesit osobne?
   Rada by som pomohla s tym tlacivom E301 avsak neviem kde ho najist, netusim ako ho ziskat. Ale pokial ho teda nie je potrebne dodat hned a mozem ho dodat aj neskor po prichode tak by nemal byt problem.

   Este raz dakujem.

   S pozdravom
   Zuzana

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   09. 09. 2019 12:56:02

   Ano, je to tak. Formulár nájdete na tejto stránke: https://www.socpoist.sk/724/4940s


Registrovaný užívateľ - Životopis

Odpovedať
 • avatar
  MirkaMimi
  ISTP 03. 09. 2019 08:03:42

  Dobrý deň, už asi 4x som sa pokúsila vyplniť formulár Životopisu a nedá sa mi ho uložiť, ani poslať na mail ani zobraziť ukážku. Aký môže byť, prosím, problém?
  Ďakujem.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   03. 09. 2019 08:22:10

   Dobrý deň,

   môžte nám, prosím, poslať Vaše používateľské meno? Pozrieme sa na to.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Laura Pražencová


OPERATOR VýROBI

Odpovedať
 • avatar
  GINA
  Práca 02. 09. 2019 18:56:07

  MAM ZAUJEM PRACOVAT AKO OPERATOR VýROBý

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   03. 09. 2019 08:15:39

   Dobrý deň,

   posielam ponuky práce: www.istp.sk
   Bolo by vhodné, aby ste si dodatočne vyfiltrovali ponuky podľa Vašich požiadaviek, napr. podľa miesta výkonu práce, výšky mzdy..

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Laura Pražencová


Dobry den

Odpovedať
 • avatar
  Miroslav
  Práca 02. 09. 2019 10:25:03

  Dobrý deň som z jarovnic volám sa Miroslav Kaleja a bol som priaty do roboty operátor výroby v lear a malý ste mi zavolať na moje tel čísle 0909164456 podľa voľného miesta či ste ma prijali alebo nie rád bisom počul dobrú správu cakam tel odvas ďakujem PS Kaleja.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   02. 09. 2019 10:39:13

   Príjemný dobrý deň, pán Miroslav,

   komunikovali sme spolu aj v online chate, bude potrebné kontaktovať daného zamestnávateľa. Ďakujem.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


 • avatar
  Alica holubova
  Práca 01. 09. 2019 22:35:44

  Mam zaujem .0909197194

  počet odpovedí: 2
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   01. 09. 2019 22:36:59

   Mam zaujem

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   02. 09. 2019 09:19:11

   Príjemný dobrý deň, pani Holubová,

   ak máte záujem o prácu, prosím, pozrite našu databázu pracovných ponúk. Ak Vás vybraná ponuka zaujme, je potrebné zaslať svoj životopis zamestnávateľovi.

   www.istp.sk/volne-pracovne-miesta

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Podmienky

Odpovedať
 • avatar
  Dominik
  Práca 01. 09. 2019 17:04:38

  Dobrý deň ,chcem sa spýtať aké podmienky treba splňať pre nástupný bonus 2000€ a pre motivačný bonus (priveď kolegu ) vo firme John Menvile ?
  Za odpoveď vopred Ďakujem.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   02. 09. 2019 09:17:14

   Príjemný dobrý deň, pán Dominik,

   my sme správcom portálu ISTP, bude potrebné kontaktovať zamestnávateľa, ktorý danú ponuku práce inzeroval cez náš portál. Ďakujem.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Kurz kuchara

Odpovedať
 • avatar
  Kvetoslava Balogova
  Ostatné 01. 09. 2019 16:36:37

  Dobry den neviete kde sa robia v ke kurzy kuchara.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   02. 09. 2019 09:16:04

   Príjemný dobrý deň, pani Balogová,

   aktuálne som nenašiel pre Vami zvolený okres, ale skúste sledovať tieto stránky, možno sa niečo časom objaví:

   www.databazakurzov.sk
   www.kurzy.sk

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Odstupne

Odpovedať
 • avatar
  Michaela
  Práca 31. 08. 2019 12:03:36

  Dobry den. Mam bistro, 3 zamestnancov, bohuzial podmienky ma nutia jednu zenu prepustit, ma vsak zmluvu na dobu urcitu do 31.12.2019, podpisala skoncenie pracovneho pomeru dohodou k 31.8.2019, zamestnana bola u nas 11 mesiacov.ma narok na vyplatenie odstupneho?dakujem

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   02. 09. 2019 09:11:30

   Príjemný dobrý deň, pani Michaela,

   prosím, pozrite v Zákonníku práce § 76 Odstupné

   (2) Zamestnancovi patrí pri skončení pracovného pomeru dohodou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) alebo písm. b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu, odstupné najmenej v sume
   a) jeho priemerného mesačného zárobku, ak pracovný pomer zamestnanca trval menej ako dva roky,
   b) dvojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku, ak pracovný pomer zamestnanca trval najmenej dva roky a menej ako päť rokov,
   c) trojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku, ak pracovný pomer zamestnanca trval najmenej päť rokov a menej ako desať rokov,
   d) štvornásobku jeho priemerného mesačného zárobku, ak pracovný pomer zamestnanca trval najmenej desať rokov a menej ako dvadsať rokov,
   e) päťnásobku jeho priemerného mesačného zárobku, ak pracovný pomer zamestnanca trval najmenej dvadsať rokov.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Vychovávateľka CDR

Odpovedať
 • avatar
  Jana
  Školstvo 31. 08. 2019 08:39:53

  Dobrý deň prajem.
  Pracujem ako vychovávateľka v Centre pre deti a rodiny. Mám urobenú 2 atestáciu a taktiež mám k platu priznaný kreditový príplatok vo výške 12% . Chcem sa opýtať, aké sú možnosti pre vychovávateľa v CDR po skončení 7 r. (dokedy platí kreditový príplatok) na prípadné ďalšie vzdelávanie a následné navýšenie platu. Viem, že kreditové vzdelávanie je ukončené. Ďakujem.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   02. 09. 2019 08:29:53

   Príjemný dobrý deň, pani Janka,

   odporučil by som Vám v tejto veci kontaktovať Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Posielam kontakty. Ďakujem.

   www.minedu.sk/kontakty

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec

Vaša otázka

Vyplňte iba v prípade, ak chcete byť informovaný o skutočnosti, keď vám tím ISTP poskytne odpoveď.

Odpovedať
Upraviť
Spýtajte sa nás
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie