Spýtajte sa nás

V prípade, že máte otázku k vybranému zamestnaniu, navrhujete niečo doplniť alebo upraviť, kliknite na tlačidlo „Spýtať sa“. Za vaše námety a pripomienky vám vopred veľmi pekne ďakujeme.

Spýtať sa Najčastejšie otázky
Vyhľadávanie

odstupné pri zmluve na dobu určitú

Odpovedať
 • avatar
  Radoslav
  Úrady PSVR 21. 01. 2020 10:58:14

  Dobrý deň, mám zmluvu na dobu určitú (1rok) do konca augusta. Chcel by som sa spýtať či mám nárok podľa zákona na odstupné pokiaľ som v danej firme zamestnaný od septembra. Zamestnávateľ totiž ukončil projekt ktorého som bol súčasťou. Tu na stránke píšete: ,,Ak by však pred uplynutím dojednanej doby došlo k skončeniu pracovného pomeru (z dôvodov uvedených v § 76 Zákonníka práce, napr. z organizačných dôvodov zamestnávateľa), zamestnancovi by vznikol nárok na vyplatenie odstupného." Na inej stránke som sa však dočítal že ak zamestnanec u zamestnávateľa pracoval menej ako 1 rok, nemá nárok na odstupné" - neviem však či sa toto tvrdenie vzťahuje na zmluvy uzavreté na určitú dobu. Ďakujem za odpoveď.

  počet odpovedí: 2
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   21. 01. 2020 11:55:13

   Dobrý deň, Radoslav,

   otázku evidujeme, poprosíme o trošku strpenia, ešte ju budeme konzultovať s našou spolupracujúcou advokátskou kanceláriou. Odpoveď nájdete na tomto mieste.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Ivana Koutná

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   22. 01. 2020 09:41:52

   Ďakujem, čakám na odpoveď.


Vyplatenie zbytok podpori

Odpovedať
 • avatar
  Vladislava Gschwengová
  Úrady PSVR 21. 01. 2020 09:15:16

  Dobrý deň. Chcem sa vás opýtať ako mám postupovať keby som chcela doplatiť zbytok podpori a či mám na ňu ešte nárok. Bola som evidovaná na úrade práce v Pezinku od 1.7.2019 do 31.7.2019. Dakujem za následnú odpoveď. S pozdravom Gschwengová

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   21. 01. 2020 11:24:16

   Dobrý deň, pani Vladislava,

   v spolupráci s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny Senica posielam odpoveď:

   Ak ste boli evidovaná na UPSVaR v júli 2019 – znamená to, že v tomto čase ste mali priznanú dávku v nezamestnanosti? Nemáme bližšie informácie, preto budeme len „predpokladať“ – následne ste sa zamestnali a momentálne ste sa opäť evidovali (alebo sa mienite evidovať) na úrade práce? A „doplatiť zbytok podpory“ znamená vyplatiť ostávajúcu časť dávky v nezamestnanosti, ktorú ste nepoberali 6 mesiacov, ale len jeden mesiac? Podstatnou podmienkou je, aby sa toto všetko udialo nie viac ako dva roky dozadu - to spĺňate. Ak to je tak, ako predpokladáme, potom po zaevidovaní sa na úrade práce by ste mali mať nárok na výplatu zostávajúcej časti dávky v nezamestnanosti po zostávajúcu časť podporného obdobia. Alebo máte záujem o jednorazové doplatenie dávky v nezamestnanosti? Nie sme si istí, čo presne ste potrebovali zistiť. Posielame informácie k obom prípadom priamo zo stránky Sociálnej poisťovne:

   Nárok na dávku za zostávajúcu časť podporného obdobia
   Poistenec, ktorý bol vyradený z evidencie uchádzačov o zamestnanie počas poberania dávky v nezamestnanosti, má nárok na výplatu dávky v nezamestnanosti za zostávajúcu časť podporného obdobia, ak v období najviac dvoch rokov bol opätovne zaradený do evidencie uchádzačov o zamestnanie, t. j. odo dňa opätovného zaradenia do tejto evidencie. Dávka je v sume, v akej mu bola vyplácaná predchádzajúca dávka v nezamestnanosti. To znamená, že ak od vyradenia osoby z evidencie uchádzačov o zamestnanie neuplynuli dva roky a predchádzajúce podporné obdobie neuplynulo, pri opätovnom zaradení do tejto evidencie osoba má nárok na výplatu dávky v predchádzajúcej výške len za zostávajúce podporné obdobie.

   Jednorazové vyplatenie 50% dávky v nezamestnanosti
   Osoba má nárok na jednorazové vyplatenie 50 % dávky v nezamestnanosti za zostávajúcu časť podporného obdobia,
   • ak obdobie poberania dávky v nezamestnanosti trvalo najmenej tri mesiace a
   • ak o jej vyplatenie písomne požiada,
   • nemá priznaný starobný dôchodok, predčasný starobný dôchodok alebo invalidný dôchodok z dôvodu poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 70 % alebo nemá priznaný invalidný dôchodok a dovŕšil dôchodkový vek.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Ivana Koutná


Navrat z rodicovskej dovolenky

Odpovedať
 • avatar
  Nina
  Práca 20. 01. 2020 23:21:35

  Dobry den, chcem sa prosim opýtať: nastupujem do práce 2 mesiace pred skončením rodičovskej dovolenky, zmluvu mám v práci na neurčito. No zamestnávateľ mi tvrdí že po nástupe do práce budem pracovať 2 mesiace v skúšobnej dobe. Ma na to právo ak mám zmluvu na neurcito? A čo premena ako matku, živiteľku rodiny znamená ta skúšobná doba? Lebo môže to byť nejaké nové interné pravidlo firmy?

  Ďakujem pekne za odpoveď

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   21. 01. 2020 08:26:26

   Dobrý deň, Nina,

   ak sa vraciate po rodičovskej dovolenke do Vašej pôvodnej práce, zamestnávateľ je povinný konať v súlade s § 157 Zákonníka práce a skúšobná doba by sa už na Váš prípad nemala vzťahovať - skúšobná doba sa týka vzniku nového pracovného pomeru. Ak však nastupujete do nového zamestnania, pravdaže Vám zamestnávateľ môže dať zmluvu na dobu neurčitú aj so skúšobnou dobou.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Ivana Koutná


potvrdenie o poslaní reakcie

Odpovedať
 • avatar
  KMoriginal
  ISTP 20. 01. 2020 15:33:37

  Dobrý deň.

  Cez vašu stránku som reagovala na pracovnú ponuku. Poslala som životopis, motivačný list a fotku a po odoslaní mi neprišlo na môj email ani potvrdenie o odoslaní mojej reakcie a ani v mojom profile nie je moja reakcia zaznamenaná. Teraz neviem, či moja žiadosť odišla .

  Ďakujem

  Karolína Zboroňová Majerová

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   20. 01. 2020 16:02:58

   Dobrý deň, pani Zboroňová Majerová,

   funkcia posielania potvrdení o reakciách na ponuky by nám mala fungovať v poriadku. Nemohlo sa stať, že Váš životopis s fotografiou boli príliš veľkým súborom a odoslanie neprebehlo úspešne? V takom prípade systém na obrazovke napíše oznam o tom, že nie je možné súbor odoslať. Ďalšia vec, kvôli ktorej sa občas nepodarí životopis správne odoslať je ochrana proti automatizovaným robotom - tzv. captcha - ak Vás systém vyzve na overenie, že nie ste robot, je potrebné vykonať kroky, ktoré od Vás systém požaduje (kliknúť na príslušné tlačidlo). Používatelia občas okno s chaptchou zavrú, nepotvrdia, že nie sú "robot" a odoslanie životopisu tým pádom neprebehne, nakoľko nedošlo k vykonaniu potrebných bezpečnostných úkonov. Prosím, skúste opätovne životopis na predmetnú ponuku odoslať a ak by vznikol znova nejaký problém, môžete nám zavolať a spoločne to preveríme.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Ivana Koutná


prihlásenie do ISTP

Odpovedať
 • avatar
  Mária Žižková
  ISTP 20. 01. 2020 11:47:47

  Prosím o zaslanie nového prístupového hesla na IČO 17050201, nakoľko mi nejde prihlásenie. ďakujem M.Žižková, Gymnázium Pezinok

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   20. 01. 2020 12:06:54

   Dobrý deň, pani Žižková,

   dali sme systému príkaz na nastavenie nového hesla pre konto s uvedeným IČO - požiadavka na zresetovanie hesla by Vám mala prísť na e-mail. Ak by Vám nič neprišlo, prosím, kontaktujte nás na náš mail projekt@istp.sk alebo na našu bezplatnú infolinku 0800 212 800, nech si o Vašich údajoch nepíšeme tu vo verejnej sekcii na kladenie otázok.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Ivana Koutná


 • avatar
  Milena
  Práca 20. 01. 2020 11:25:50

  Dobrý deň .Mám problém sa zamestnať .Som na invalidnom dôchodku .Som neobmedzená môžem pracovať .Posledné zamestnanie telefonistka.Viučena nie mám len základné vzdelanie .Niečo v LC ďakujem

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   20. 01. 2020 12:10:52

   Dobrý deň, pani Milena,

   posielam Vám ponuky do Lučenca, pri ktorých zamestnávateľ uviedol, že sú vhodné aj pre osoby so zdravotným postihnutím: www.istp.sk

   Ak Vás niektorá z uvedených ponúk zaujme, je potrebné kontaktovať priamo zamestnávateľa, ktorý ponuku inzeroval.

   Prajeme všetko dobré!

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Ivana Koutná


chcem podnikat

Odpovedať

Otázka

Odpovedať
 • avatar
  Lukčo Miroslav
  Úrady PSVR 19. 01. 2020 17:50:27

  Dobrý deň! Počul som, že sa zmenili podmienky pre občanov, ktorý sú ZTP a hľadajú si prácu. Som z Košíc a tak by ma zaujalo, keďže som invalidný dôchodca a hľadám si prácu, či v tomto smere máte nejaké novinky. S pozdravom ostáva Lukčo Miroslav

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   20. 01. 2020 12:26:32

   Dobrý deň, pán Lukčo,

   v spolupráci s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny v Senici posielam odpoveď:

   Nevieme o tom, že by sa v poslednom období „menili podmienky pre občanov so ZP, ktorí si hľadajú prácu...“. Čo sa týka občanov so ZP, v legislatíve bol v minulom roku upravený príspevok na opatrovanie občana so ZP – ten sa zdvihol až na úroveň čistej minimálnej mzdy. Na stránke Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny nájdete aj „kalkulačku“ výpočtu tohto príspevku pre jednotlivé konkrétne prípady.

   Neviem, čo konkrétne máte na mysli, prípadne skúste uviesť, čo by Vás zaujímalo bližšie. Možno reagujete na pomerne rozsiahlu reklamu v médiách ohľadne národného projektu s názvom „Podpora zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím – 3“. V rámci tohto projektu sme poskytovali príspevky žiadateľom v zmysle §§ 56a, 59 a 60 Zákona o službách zamestnanosti. Uzatváranie dohôd v rámci tohto projektu ale bolo už ukončené.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Restart pre mladych

Odpovedať
 • avatar
  Katarina
  Úrady PSVR 19. 01. 2020 16:07:40

  Dobrý deň, chcela by som vedieť či davajú na Úpsvr ešte tieto príspevky pre mladých ,syn spĺňa všetky podmienky

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   20. 01. 2020 08:51:53

   Dobrý deň, Katarína,

   financie v projekte Reštart... sú podľa našich informácií vyčerpané, platí to pre nových žiadateľov o tento príspevok. Príspevky z uzatvorených dohôd budú riadne vyplatené podľa dohody. Prosím, informujte sa na Vašom úrade práce, kde Vám poskytnú aktuálne informácie. Ďakujem

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


zmena hesla

Odpovedať
 • avatar
  peter.galbicka.1
  ISTP 17. 01. 2020 16:31:29

  ako si zmením heslo?

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   17. 01. 2020 16:34:02

   Dobrý deň,

   heslo nevieme sprostredkovať kvôli ochrane osobných údajov. Ak nepoznáte heslo, prosím, kliknite v pravej hornej časti stránky ISTP na Prihlásenie, následne na Zabudli ste heslo? a do políčka napíšte Vaše používateľské meno. Následne na Váš mail príde odkaz na stránku, na ktorej si môžete zresetovať / nastaviť nové heslo.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Laura Pražencová

Vaša otázka

Vyplňte iba v prípade, ak chcete byť informovaný o skutočnosti, keď vám tím ISTP poskytne odpoveď.

Odpovedať
Upraviť
Spýtajte sa nás
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie