Spýtajte sa nás

V prípade, že máte otázku k vybranému zamestnaniu, navrhujete niečo doplniť alebo upraviť, kliknite na tlačidlo „Spýtať sa“. Za vaše námety a pripomienky vám vopred veľmi pekne ďakujeme.

Spýtať sa Najčastejšie otázky
Vyhľadávanie

Životopis pdf

Odpovedať
 • avatar
  janusik
  Bez kategórie 24. 10. 2021 03:45:41

  Ako si stiahnem môj osobný PDF životopis


Otazka.

Odpovedať
 • avatar
  Adriqna Ceplicka
  Práca 22. 10. 2021 06:02:11

  Mam zaujem o muzke pracovne mieta v lokalite Ziar nd Hronom-

  počet odpovedí: 1

Korona a zamestnanie

Odpovedať
 • avatar
  Andrea
  Úrady PSVR 21. 10. 2021 21:23:46

  Dobrý deň, chcem sa spýtať. Som zamestnaná cez Up na projekt. Zamestnaná v gastre, keďže ideme od pon do čiernej fázy, nebudem mať kde ani ani odpracovať fond hodín. No zamestnaná som cez projekt, otázka, akú výšku mzdy budem poberať, alebo mám poberať, koľko na mňa prispieva stať zamestnávateľovi v takýchto obm opatreniach. Nám nárok na celú mzdu, ktorá je uvedená v zmluve?
  A ešte otázka, mám stiahnuté aj odvody ale vraj na projekt zamestnávateľ za mňa odvody nikam neodvádza, ako to prosím vás je?

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   22. 10. 2021 09:11:05

   Dobrý deň, Andrea,

   prosím, ako sa nazýva spomínaný projekt, cez ktorý ste zamestnaná? Ďakujeme.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Pandemicka rodicovska

Odpovedať
 • avatar
  Lucia
  Úrady PSVR 21. 10. 2021 19:25:04

  Dobrý deň. Som na pandemickej rodicovskej dovolenke. Mam nastúpiť do práce. Ak by praca nevysla? Povedzme, ze by ma prepustili počas skusobneho obdobia, mohla by som sa k pandemickej rodicovskej dovolenke vrátiť? Ďakujem

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   22. 10. 2021 08:25:50

   Dobrý deň, Lucia,

   nie, nárok na pandemický rodičovský príspevok by týmto zanikol.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Hľadanie zamestnania v zahraničí

Odpovedať
 • avatar
  Veronika
  Úrady PSVR 21. 10. 2021 16:45:04

  Dobrý deň, chcem sa opýtať, či má úrad práce vyradí z evidencie, keď napíšem cestné vyhlásenie, že idem do zahraničia si hľadať prácu. Keby, že ma aj vyradili a ja si v priebehu 15 dní prácu nenájdem, či má zaeviduju hneď po návrate zo zahraničia.

  počet odpovedí: 3
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   22. 10. 2021 08:52:05

   Dobrý deň, Veronika,

   Úrad práce vyradí uchádzača o zamestnanie z evidencie uchádzačov o zamestnanie dňom odchodu do členského štátu Európskej únie na obdobie dlhšie ako 15 kalendárnych dní s výnimkou odchodu do členského štátu Európskej únie podľa § 34 ods. 15 až 18 alebo liečenia v členskom štáte Európskej únie.

   § 34 ods. 15 až 18 zákona o službách zamestnanosti

   (15) Uchádzač o zamestnanie, ktorý je poberateľom dávky v nezamestnanosti a ktorý chce odísť do členského štátu Európskej únie s cieľom hľadať si zamestnanie a zachovať si nárok na dávku v nezamestnanosti, je povinný oznámiť úradu dátum svojho odchodu do členského štátu Európskej únie.

   (16) Uchádzač o zamestnanie, ktorý oznámil úradu dátum svojho odchodu do členského štátu Európskej únie podľa odseku 15, nie je povinný plniť povinnosti podľa odsekov 6 a 8 odo dňa jeho odchodu do členského štátu Európskej únie (6 Uchádzač o zamestnanie je povinný aktívne si hľadať zamestnanie a aktívne hľadanie zamestnania osobne preukazovať úradu v termíne a na mieste určenom úradom. 8 Uchádzač o zamestnanie je povinný na účel ponuky vhodného zamestnania alebo ponuky niektorého z aktívnych opatrení na trhu práce byť k dispozícii úradu do troch pracovných dní odo dňa vyzvania úradom; formu vyzvania si uchádzač o zamestnanie dohodne s úradom. Vyjadrenie zamestnávateľa o prijatí alebo neprijatí uchádzača o zamestnanie do ponúknutého vhodného zamestnania je uchádzač o zamestnanie povinný doručiť úradu v termíne určenom úradom).

   (17) Uchádzač o zamestnanie, ktorého príslušný úrad v členskom štáte Európskej únie, do ktorého odišiel s cieľom hľadať si zamestnanie a zachovať si nárok na dávku v nezamestnanosti, nezaradil do svojej evidencie služieb zamestnanosti, je povinný opätovne začať plniť povinnosti podľa odsekov 6 a 8 najneskôr do 15 pracovných dní odo dňa jeho odchodu do členského štátu Európskej únie.

   (18) Uchádzač o zamestnanie, ktorého príslušný úrad členského štátu Európskej únie, do ktorého odišiel s cieľom hľadať si zamestnanie a zachovať si nárok na dávku v nezamestnanosti, zaradil do svojej evidencie služieb zamestnanosti, je povinný opätovne začať plniť povinnosti podľa odsekov 7, 9 a 10 najneskôr do 15 pracovných dní odo dňa, od ktorého prestal byť k dispozícii príslušnému úradu členského štátu Európskej únie, ale najneskôr pred uplynutím šiestich mesiacov odo dňa jeho odchodu do členského štátu Európskej únie.

   Odporúčam Vám túto situáciu prebrať s Vašou pani sprostredkovateľkou na úrade práce. Ďakujeme.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   22. 10. 2021 09:45:09

   Dobrý deň, ďakujem za odpoveď, aj keď aj tak v tom nemám jasno, chcela som jednoduchú odpoveď na moju otázku, budem musieť si to zistiť na úrade prace. Vďaka

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   22. 10. 2021 10:15:37

   Dobrý deň, ak sa vrátite do 15 kalendárnych dní, úrad Vás nevyradí. Ak by Vás vyradil, lebo nesplníte podmienky, ktoré sme Vám uviedli zo zákona o službách zamestnanosti, môžete sa po návrate na Slovensko opätovne zaevidovať. Čakacia doba na opätovnú evidenciu je v týchto prípadoch:

   3 mesiace v prípade požiadania o vyradenie z evidencie uchádzačov o zamestnanie
   a 6 mesiacov v prípade vykonávania nelegálnej práce, nespolupráce s úradom alebo udelenia povolenia na zamestnanie v cudzine.

   My sme správcom pracovného portálu ISTP, určite odporúčame túto situáciu prebrať s pracovníčkou úradu práce, ku ktorej ste pridelená a riadiť sa jej inštrukciami. Ďakujeme.


informacie

Odpovedať
 • avatar
  maria
  Úrady PSVR 21. 10. 2021 13:22:02

  checem sa opytat ak by som sa zamestnala na 3 mesiace riadne na pracovnu zmluvu mam narok na 126eur od statu lebo niekde som to citala mozte ma informovat.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   21. 10. 2021 14:18:56

   Dobrý deň, Mária,

   v spolupráci s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny Senica posielam odpoveď:

   Predpokladám, že máte na mysli osobitný príspevok. Nárok na získanie tohto príspevku má určité podmienky. Tie nájdete na stránke ministerstva: Osobitný príspevok

   Ak spĺňate tieto tri základné podmienky (dlhodobá nezamestnanosť, poberanie dávky v hmotnej núdzi a nástup do pracovného pomeru s určenou výškou mzdy), potom môžete tento príspevok poberať – napr. aj tie tri mesiace. Zákon stanovuje len maximálnu dĺžku poberania príspevku (18 mesiacov), resp. počas trvania pracovného pomeru.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Alžbeta Šteffeková


Zle nacitanie zivotopisu

Odpovedať
 • avatar
  martina.friedrichova.2
  ISTP 21. 10. 2021 10:50:33

  Dobrý deň,

  pri ukladaní životopisu do akéhokoľvek formátu sa mi miesto obrázkov zobrazia červené krížiky. Takže aj miesto fotky. Čo s tým?

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   21. 10. 2021 11:09:48

   Dobrý deň, pani Friedrichová,

   ďakujeme za upozornenie na problém, za ktorý sa ospravedlňujeme. Dáme vedieť, keď bude chyba odstránená.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Prihlásenie

Odpovedať
 • avatar
  Vincent Cap
  ISTP 20. 10. 2021 22:22:05

  Dobrý deň.
  Chcem sa prihlásiť do systému, ale stále mi píše, že mám nesprávne meno alebo heslo.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   21. 10. 2021 08:55:54

   Dobrý deň, Vincent,

   napíšte nám, prosím, Vaše prihlasovacie meno z Vášho registračného emailu na projekt@istp.sk, ďakujeme.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Laura Pražencová


Prosba informacie

Odpovedať
 • avatar
  Bohuslav Rychtar
  Úrady PSVR 20. 10. 2021 19:36:13

  Zdravim, chcem sa spytat som v situacii ze k 31. 9 som dostal po 34 rokoch vypoved v praci, cize od 1. 10 som zaevidovany na UP, kde by som chcel zotrvat 6 mesiacov, kedze mam problemy a velke bolesti oboch bedrovych klbov, cize ma caka operacia vymeny prveho klbu, dnes mi dali termin az na september 2022 a teraz nastal problem, kedy po 6 mesiacoch UP by som mal nastupit niekde do zamestnania, kedze nechcem noveho zamestnavatela sklamat ze par mesiacov po nastupeni pojdem na dlhodobu PN, tak by mi bolo priatelnejsie ist na PN ihned po ukonceni UP, kedze bolesti pri mojom naleze sa stupnuju :(.... Mam obavy ze po ukonceni UP, uz nebudem mat narok poberat davky PN ktore potrebujem na existenciu.. Viete mi prosim poradit ako je to v skutocnosti? DAKUJEM

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   21. 10. 2021 09:02:36

   Dobrý deň, pán Rychtar,

   ak ukončíte pracovný pomer, zaevidujete sa na úrade práce, kde budete 6 mesiacov poberať dávku v nezamestnanosti, následne budete mať nárok na nemocenskú dávku iba v prípade, ak si počas evidencie na úrade práce budete dobrovoľne platiť nemocenské poistenie (platí podmienka: osoba má 270 dní nemocenského poistenia v posledných dvoch rokoch pred vznikom dočasnej pracovnej neschopnosti, okrem aktuálneho dobrovoľného nemocenského poistenia sa započíta akékoľvek ukončené nemocenské poistenie).

   Za nezamestnaného občana štát neplatí poistné na nemocenské poistenie a práve jeho odvádzanie je v čase vzniku PN podmienkou nároku na nemocenskú dávku.

   Výnimku tvorí prípad, ak ošetrujúci lekár vystaví PN v ochrannej lehote 7 dní po ukončení zamestnania (teda po ukončení nemocenského poistenia).

   Ak máte záujem o bližšie informácie, posielam kontakt na Sociálnu poisťovňu: SP - kontakty

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


prispevok

Odpovedať
 • avatar
  Agnes
  Úrady PSVR 20. 10. 2021 12:41:54

  Dobrý deň,
  chcem sa opýtať komu sa dáva osobitný príspevok lebo v zákone je to napísane zložito a neviem či mám ako nezamestnaná nárok.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   20. 10. 2021 12:49:31

   Dobrý deň, Agnes,

   tu sú tri základné podmienky nároku na osobitný príspevok:

   Osobitný príspevok patrí za každého člena domácnosti,

   • ktorému vznikol pracovný pomer alebo obdobný pracovný vzťah dohodnutý najmenej v rozsahu polovice ustanoveného týždenného pracovného času a jej dohodnutý príjem je najmenej vo výške minimálnej mzdy zodpovedajúcej dohodnutému rozsahu týždenného pracovného času, najviac vo výške dvojnásobku minimálnej mzdy,

   • ktorý pred vznikom pracovného pomeru alebo obdobného pracovného vzťahu
   o bol dlhodobo nezamestnaným občanom alebo
   o najmenej 12 po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov
    nevykonával činnosť zakladajúcu nárok na príjem zo závislej činnosti, príjem z podnikania, príjem z inej samostatnej zárobkovej činnosti44a) alebo na obdobný príjem v cudzine,
    neplnil povinnú školskú dochádzku,
    nepripravoval sa na budúce povolanie dennou formou štúdia,
    nepoberal nemocenské, materské alebo starobný dôchodok alebo
    nepoberal invalidný dôchodok, výsluhový príspevok, výsluhový dôchodok alebo invalidný výsluhový dôchodok, ak dovŕšil vek potrebný na nárok na starobný dôchodok a

   • ktorému sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi alebo ktorému sa skončilo poskytovanie pomoci v hmotnej núdzi v súvislosti so vznikom pracovného pomeru alebo obdobného pracovného vzťahu.

   Bližšie informácie Vám poskytne Vaša sprostredkovateľka na úrade práce.

   Osobitný príspevok

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Alžbeta Šteffeková

Vaša otázka

Vyplňte iba v prípade, ak chcete byť informovaný o skutočnosti, keď vám tím ISTP poskytne odpoveď.

Odpovedať
Upraviť
Spýtajte sa nás
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie