Spýtajte sa nás

V prípade, že máte otázku k vybranému zamestnaniu, navrhujete niečo doplniť alebo upraviť, kliknite na tlačidlo „Spýtať sa“. Za vaše námety a pripomienky vám vopred veľmi pekne ďakujeme.

Spýtať sa Najčastejšie otázky
Vyhľadávanie

DPŠ - základný modul pre vychov. cez Nivam

Odpovedať
 • avatar
  Tomáš
  Bez kategórie 29. 09. 2023 19:48:24

  Dobrý večer, 1.10.2022 som nastúpil do práce ako vychovávateľ. Do 2. roku je potrebné z mojej strany začať si robiť DPŠ. Teda do 1.10.2024. Avšak, podal som si prihlášku na kvalifikačné vzdelávanie, ktoré malo začať 9.4.2024. Dnes prišiel mail, že z personálnych dôvodov sa to presúva až na 22.10.2024. Prihlášku mám stále podanú. V práci by som rád ostal. Chcem sa teda opýtať: predĺžia mi v práci zmluvu, ak síce prihlášku podanú mám aj zaplatené školné ale termín vzdelávania začne až 22.10.2024? Teda 22 dní neskôr...Alebo si mám hľadať vzdelávanie niekde inde? Ďakujem za odpoveď.


ISTP certifikaty

Odpovedať
 • avatar
  G
  Bez kategórie 29. 09. 2023 09:29:25

  Dobý deň ISTP profil neumožňuje pridať, certifikáty typu Interný audítor kvality, Excell, projektový manažment. Ďakujem za informáciu.


Prosba

Odpovedať
 • avatar
  Bibiana Caletkova
  Školstvo 28. 09. 2023 08:37:13

  Pani uc ma skoncene studium Mgr.Manažment nastupila k nam ako uc.mš teraz studuje na sukromnej skole odbor ucitelka materskej skoly a vychovavatelstvo. Do akej platovej triedu ju zaradim ? 4-1 ?

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   28. 09. 2023 10:35:18

   Dobrý deň, pani Caletková,

   mrzí nás to, ale je to tematika mimo nášho odborného zamerania, kde by sme boli kompetentní poskytnúť stanovisko. V tomto dokumente nájdete zaraďovanie pedagogických zamestnancov do platových tried v závislosti od získaného stupňa požadovaného vzdelania a zaradenia do kariérového stupňa:

   Zaraďovanie pedagogických zamestnancov do platových tried

   Odporúčame ale v tejto veci položiť otázku priamo na Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktoré Vám bude vedieť poskytnúť kompetentnú odpoveď. Posielam Vám aj link s potrebnými kontaktmi:

   Kontakt

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Zaradenie zamestnanca

Odpovedať
 • avatar
  Eva
  Odborní zamestnanci 27. 09. 2023 19:23:16

  Dobrý deň,
  prosím o radu, máme záujemcu na zastupovanie počas MD a RD na pozíciu sociálny pedagóg do Centra poradenstva a prevencie, ktorý má ukončené VŠ vzdelanie 2. stupňa v študijnom odbore Učiteľstvo a pedagogické vedy v študijnom programe Sociálna pedagogika a vychovávateľstvo. Podľa Vyhlášky o kvalif. predpokladoch 173/2023 Kvalifikačné predpoklady na výkon pracovnej činnosti odborného zamestnanca v kategórii sociálny pedagóg je uvedený Študijný odbor učiteľstvo a pedagogické vedy Študijný program zameraný na sociálnu pedagogiku. Ak to dobre chápem patrí tam aj program Sociálna pedagogika a vychovávateľstvo? Ďakujem za odpoveď.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   28. 09. 2023 10:40:25

   Dobrý deň, Eva,

   radi by sme pomohli, ale mrzí nás to, je to tematika mimo nášho odborného zamerania, kde by sme boli kompetentní poskytnúť stanovisko.

   Odporúčame v tejto veci položiť otázku priamo na Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktoré Vám bude vedieť poskytnúť kompetentnú odpoveď. Posielam Vám aj link s potrebnými kontaktmi:

   Kontakt

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Zamestanec

Odpovedať
 • avatar
  J.J.Darboven
  ISTP 27. 09. 2023 10:59:03

  Dobrý deň, zháňam ľudí do našej firmy,

  kde mám zadať vo vašom systéme požiadavku?

  zaregistrovaný som

  Ďakujem

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   27. 09. 2023 11:55:49

   Dobrý deň,

   po prihlásení kliknite na prvú položku Vášho konta s názvom „Vložiť ponuku práce“. Následne po vyplnení údajov o voľnom pracovnom mieste, pracovných podmienok, požiadaviek na zamestnanca, či kontaktnej osoby môžete inzerát potvrdiť tlačidlom „Uložiť – odoslať na zverejnenie“. Ak narazíte pri vypĺňaní inzerátu na problém, nasmerujte kurzor myši na ikonku otáznika, ktorá slúži ako pomocník alebo nám neváhajte napísať.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Laura Pražencová


zaradenie do platovej triedy pedagogického zamestnanca

Odpovedať
 • avatar
  Marcela
  Školstvo 26. 09. 2023 22:03:28

  Dobrý večer,
  Rada by som sa spýtala ohľadom zaradenia do platovej triedy. V školstve, konkrétne na základnej škole, som začala pracovať v školskom roku 2018/2019, mala som ukončené vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa nepedagogického smeru. Bola som zaradená do 6. platovej triedy, do roka som ukončila adaptačné vzdelávanie a v roku 2021 som ukončila štúdium DPŠ. V roku 2023 som ukončila rozširujúce štúdium angličtiny, kedy ma zamestnávateľ preradil do 7. platovej triedy. Na moju otázku, či som nemala byť preradená do vyššej platovej triedy po ukončení štúdia DPŠ mi bolo oznámené, že som doteraz nebola kvalifikovaná. Neexistuje 83 ods. 1 zákona č. 138/2019 Z.z. a odseku 4 tohto zákona, kedy sa učiteľ považuje za kvalifikovaného a môže byť zaradený do 7. platovej triedy s podmienkou na ukončenie doštudovania aprobácie do 4 rokov?
  Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   27. 09. 2023 09:46:30

   Dobrý deň, Marcela,

   v tomto dokumente nájdete zaraďovanie pedagogických zamestnancov do platových tried v závislosti od získaného stupňa požadovaného vzdelania a zaradenia do kariérového stupňa:

   www.minedu.sk

   Odporúčame ale v tejto veci položiť otázku priamo na Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktoré Vám bude vedieť poskytnúť kompetentnú odpoveď. Posielam Vám aj link s potrebnými kontaktmi:

   www.minedu.sk

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Laura Pražencová


Работа

Odpovedať
 • avatar
  Глеб
  Práca 26. 09. 2023 17:34:50

  Здравствуйте, очень хочу и нуждаюсь в работе. Образование ,,режиссер кино и тв,, заранее спасибо за ответ

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   27. 09. 2023 09:41:02

   Добрый день,

   Если вы ищете работу, ознакомьтесь с нашей базой вакансий:

   www.istp.sk

   Рекомендуем дополнительно фильтровать предложения по месту работы, должности или сфере деятельности. Если вас заинтересовало какое-либо из предложений, вам необходимо связаться с работодателем, разместившим предложение о работе через наш портал. Контакт вы можете найти прямо в объявлении в разделе Контактное лицо, но мы рекомендуем вам ответить на предложение, нажав на синюю кнопку «Отправить резюме» после нажатия на нее. Мы желаем тебе всего наилучшего.

   Искренне
   Laura Pražencová


Otazka ohladom študia

Odpovedať
 • avatar
  Nikolas Kóňa
  Školstvo 24. 09. 2023 20:53:15

  Dobrý deň, mojim snom je sa stať vyšetrovateľom na kriminálnej polícii, ale netúším na akú vysokú školu mam ísť. Poprosil by som o radu na akú vysokú škola sa mám vydať ak chcem robit na kriminálke.

  počet odpovedí: 1

ISTP certifikaty

Odpovedať
 • avatar
  G
  ISTP 24. 09. 2023 13:41:31

  Dobrý deň. Chcem Vás upozorniť, že nie je možnosť pridania certifikátov na ISTP profile ,ak sa zadá názov certifikátu ,čo si chcem pridať do profilu vôbec ho nenájde, ani nie je možnosť dopísať si ho, Ďakujem za odpoveď.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   25. 09. 2023 10:07:02

   Dobrý deň,

   ako prvý krok vyhľadajte príslušný certifikát (osvedčenie, preukaz, potvrdenie, oprávnenie, doklad a pod.) prostredníctvom fulltextového vyhľadávača, vyplnením hľadaného výrazu a kliknutím na tlačidlo „Vyhľadať“ alebo vybraných oblastí. V prípade, že v databáze nenájdete požadovaný certifikát, kliknite na „Nenašiel som v databáze“ a definujte ho prostredníctvom textového poľa. Odporúčame Vám však jednotlivé položky definovať prostredníctvom databáz (výberom z rolovacej lišty), v opačnom prípade Vám systém nebude môcť odporučiť vhodné zamestnania, resp. si vás nebude môcť vyhľadať potenciálny zamestnávateľ podľa tohto kritéria.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Laura Pražencová


Nárok na podporu v nezamestnanosti.

Odpovedať
 • avatar
  Martin Kuľha
  Úrady PSVR 24. 09. 2023 06:34:10

  Od roku 1998 som 25 rokov nepretržite pracoval v ŽSR.Tohto roku v januári som požiadal o výpoveď a po 2-mesačnej výpovednej lehote som ihneď nastúpil pracovať vo firme v Českej republike.Tu som odpracoval 1,5 mesiaca a ukončil som pracovný pomer v skúšobnej dobe. V máji som sa zaregistroval na ÚPSVAR. V Sociálnej poisťovni som následne predložil všetky požadované dokumenty. Dvakrát po dvoch mesiacoch mi prišla odpoveď, že čakajú na nejakú správu z Českej republiky a následne mi oznámili, že to zastavujú. Čiže žiadnu podporu v nezamestnanosti som nedostal. Od polovice júla som znova zamestnaný na dobu neurčitú.
  Pýtam sa Vás preto, či mám nárok na dávku v nezamestnanosti aj spätne a dôvod nevyplatenia žiadnej podpory.

  počet odpovedí: 3
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   25. 09. 2023 11:48:08

   Dobrý deň, Martin,

   v spolupráci s kolegyňou, ktorá sa v našej firme venuje právnej agende, posielame odpoveď:

   Tým, že ste dlho pracoval v SR, a tu Vám zrejme vznikli doby poistenia (nie právny nárok) na uplatnenie si dávky sociálneho poistenia – teda dávky v nezamestnanosti, ale posledné miesto výkonu práce, z ktorého ste si chcel uplatniť nárok na dávku v nezamestnanosti bola Česká republika, mali ste sa po skončení pracovného pomeru v ČR prihlásiť na ich úrad práce a:
   - buď žiadať dávku v nezamestnanosti z České správy sociálního zabezpečení - započítali by sa Vám všetky doby poistenia, ktoré ste nadobudli počas výkonu práce v niektorom z členských štátov EÚ (tu ide o SR a ČR), ale dávka by sa Vám vypočítala zo súm odvedeného poistného z posledného štátu výkonu práce - ČR;
   - požiadať českú miestne príslušnú pobočku ČSSZ podľa miesta výkonu práce o tzv. prenosný dokument U1, ktorý by Vám potvrdzoval započítané doby poistenia a sumy v ČR. S tým dokumentom ste mali ísť na našu Sociálnu poisťovňu, ale zase iba vtedy, ak by ste bol stále nezamestnaný a uplatňoval by ste si nárok na túto dávku zo štátu, predpokladám, trvalého bydliska, do ktorého ste sa vrátil.

   Všeobecná premlčacia lehota na uplatnenie si nároku na dávku v slovenskom zákone o sociálnom poistení je tri roky. Ale bez súčinnosti s českou pobočkou ČSSZ Vám nárok neuznajú, a tá Vám najskôr to tlačivo nevystaví, lebo nie ste nezamestnaný (bolo by potrebné poznať ustanovenia českej legislatívy, a ich podmienky premlčacej lehoty). Nariadenie č. 883/2004 a jeho vykonávacie nariadenie č. 987/2009 nepočítali s premlčacími lehotami z dôvodu nečinnosti alebo právnej neznalosti poistenca.
   Na druhú stranu, ak by ste si vyčerpal dávku v nezamestnanosti s nárokom z ČR, začali by Vám podľa slovenského zákona č. 461/2003 Z. z. plynúť nové doby poistenia. Naviac vykonávacie nariadenie počítalo minimálne s jedným mesiacom registrácie ako nezamestnanej osoby – uchádzača o zamestnanie v poslednom štáte miesta výkonu práce, aj keď z tejto aplikačnej praxe sa robili výnimky (napr. prichodzí z Veľkej Británie, apod.), ale nie výnimky z toho, že poistenec nedisponoval platným PD U1.

   Ak by situácia bola iná, a Vy by ste aj o ten dokument U1 žiadal, a pobočka ČSSZ by Vám ho nevystavila, vtedy by ste sa mohol súdiť, ale nie so slovenskou Sociálnou poisťovňou, ale Českou správou sociálního zabezpečení. Nie je totiž možné žiadať dávku sociálneho poistenia od štátu, kde poistenec posledné obdobie neodvádzal poistné (koordinačné nariadenia, ale aj vnútroštátna legislatíva), ale len od štátu posledného miesta výkonu práce, kde ste to poistné odvádzal, nech aj len 1,5 mesiaca.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   TÍM ISTP

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   .
   25. 09. 2023 16:47:23

   ISTP vôbec nenaide certifikaty na pridanie ,tie čo mam ja ?

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   26. 09. 2023 12:04:33

   Dobrý deň,

   aké certifikáty ste sa snažili pridať?

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Laura Pražencová

Vaša otázka

Vyplňte iba v prípade, ak chcete byť informovaný o skutočnosti, keď vám tím ISTP poskytne odpoveď.

Odpovedať
Upraviť
Spýtajte sa nás
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie