Spýtajte sa nás

Máte problém s ISTP? Námet na jeho vylepšenie? Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Napíšte nám a my vám pomôžeme. Prostredníctvom tlačidla „Spýtať sa“ a priloženého formulára môžete odoslať otázku alebo pripomienku tímu ISTP. Za vaše námety a postrehy k ISTP vám vopred veľmi pekne ďakujeme.

Spýtať sa Najčastejšie otázky
Vyhľadávanie

Potvrdenie o hľadaní zamestnania

Odpovedať
 • avatar
  agata.bodisova.1
  Úrady PSVR 07. 01. 2014 09:13:00

  Dobrý deň.
  Bola som už registrovaný na UP, od mája minulého roku sa zmenili podmienky a teraz sa pracuje s PC , čiže vytváram si svoj profil , mám vytvoreného agenta , ktorý mi každý deň zasiela prac.ponuky a ja si hľadám prácu vhodnú pre seba .Preto sa pýtam že sa mám hlasiť o pár dni na UP a potrebujem doniesť potvrdenie že som hľadala prácu alebo stačí to , že som si vytvorila agenta a teda pracujem na tom aby som si prácu našla teda je to vo vlastnom záujme , myslím .
  Ďakujem

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   07. 01. 2014 09:39:26

   Dobrý deň pani Bodišová,
   pokiaľ ste boli reálne na výberovom pohovore u zamestnávateľa a máte o tom doklad, tak je potrebné tento doklad predložiť na úrade práce. V prípade, ak ste si hľadali zamestnanie prostredníctvom stránky www.istp.sk, Vaša sprostredkovateľka v systéme uvidí, nakoľko ste využívali spomínaný portál pri vyhľadávaní zamestnania.

   Aktivitu pri hľadaní práce je teda potrebné preukazovať tak, ako ste sa dohodli so sprostredkovateľkou na úrade práce.

   V novom roku Vám prajeme veľa osobných a pracovných úspechov.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Soňa Gerthoferová


Ako vytlačiť potvrdenie o zareagovaní na ponuku?

Odpovedať
 • avatar
  ivkagrand
  ISTP 06. 01. 2014 22:24:36

  Dobrý večer chcela by som poradiť ako vytlačiť potvrdenie o odoslaní životopisu na ponuku práce. Keď som dala tlačiť dalo mi to iba vytlačený inzerát nič viac. Ďakujem. Antalovová

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   06. 01. 2014 22:54:08

   Príjemný dobrý večer pani Antalovová,

   ak reagujete na voľné pracovné miesto priamo cez ISTP kliknutím na modré tlačidlo „Poslať životopis“, môžete si kópiu správy zaslať na svoj e-mail a vo svojom e-mailovom klientovi správu vytlačiť. Pracujeme na možnosti, aby aj cez Vaše konto v ISTP ste si mohli viesť evidenciu ponúk, na ktoré ste reagovali zaslaním životopisu. Súčasťou môže byť aj možnosť vytlačiť si poslanú správu zamestnávateľovi. Ďakujeme za námet.

   V novom roku Vám prajeme veľa osobných a pracovných úspechov.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


zmena adresy

Odpovedať
 • avatar
  michala.mariassyova.1
  ISTP 06. 01. 2014 10:45:45

  Dobrý deň,
  chcela by som sa opýtať, ako si môžem zmeniť adresu trvalého bydliska.
  S pozdravom,
  Máriássyová

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   06. 01. 2014 11:11:26

   Prajem Vám príjemný deň,
   adresu bydliska si môžete zmeniť v osobnom profile, položka „Základné údaje“, následne „Adresa“. Tým, že je Vaše konto vygenerované z údajov uvedených na úrade práce, pokiaľ by Vám táto zmena nešla vykonať, kontaktujte prosím Vašu sprostredkovateľku na úrade práce. Ďakujem za pochopenie a prajem veľa úspechov v roku 2014.
   S pozdravom
   Lucia Dítětová


Zákon z 30 apríla 2013 o ochrane osobných údajov

Odpovedať
 • avatar
  Satora
  ISTP 06. 01. 2014 06:59:22

  Dobrý deň,prajem som spokojný zo stránkou istp,no keďže dobrovoľne sprístupňujem údaje prípadnému zamestnávateľovi a z obchodného registra niektorí nemajú ani živnosť iba ak niejaký tichý sprostredkovaťeľ pre nebankovky a obchodné firmy na reklamno-predajné akcie, ako som chránený pred zneužitím údajov ktoré sú tu zverejnené a sú dosť citlivé keďže zamesnávatelia chcú vedieť všetko.Dajú sa niektoré sprístupniť a niektoré nie.Poraďte ako odborník,ktoré je vhodné sprístupnit-odfajknúť a ktoré nie aby neboli zneužité. Ďakujem

  počet odpovedí: 3
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   06. 01. 2014 10:13:44

   Prajem Vám príjemný deň,
   chápem Vaše obavy zo zneužitia osobných údajov. Práve pre takéto situácie vyžadujeme od zamestnávateľov, ktorí sa do ISTP registrujú, aby boli „ozajstnými zamestnávateľmi“, t.j. riadne zapísaní do obchodného registra.
   Čo sa týka ochrany osobných údajov vo Vašom konte – v rámci osobného profilu je na ľavej strane lišta s ovládacími nástrojmi. Kliknite na položku „nastavenia“. Následne možnosť voľby „pasívny profil“ – iba pre Vaše potreby a „aktívny profil“ – prístupný pre registrovaných zamestnávateľov a zaradený do párovania s voľnými pracovnými miestami, ktoré zamestnávatelia inzerujú. Pri aktívnom profile sa Vám zobrazí zoznam položiek, kde sa práve Vy rozhodujete, ktoré z nich sprostredkujete zamestnávateľom. Z hľadiska ochrany osobných údajov je podľa môjho názoru veľmi dôležité sprostredkovať registrovaným zamestnávateľom tieto formálne položky: vzdelanie, prax, certifikáty, jazyky, počítače, vodičské oprávnenie, všeobecné spôsobilosti. Aj na základe týchto položiek sa Váš profil páruje (porovnáva) s voľnými pracovnými miestami zamestnávateľov a Váš profil sa im ponúka v prípade vyhovujúcich parametrov. Následne by som si zvolila na sprostredkovanie nejaký kontaktný údaj, napr. tel. číslo alebo mail, pretože iba tak Vás bude môcť zamestnávateľ osloviť v prípade záujmu. Takže v podstate Vaše meno, adresu a ďalšie osobné údaje nemusíte vôbec zviditeľniť. Prajem Vám veľa úspechov v roku 2014.
   S pozdravom
   Lucia Dítětová

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   06. 01. 2014 16:26:47

   Ďakujem za odpoveď z ktorou som ztotožnený. Zároveň touto otázkou som chcel upozorniť aj ďalších Vašých klientov.Aj ja na začiatku plný elánu som sprístupnil všetky svoje údaje aj foto.No a keď som chcel na niektoré ponuky práce odpovedať,nedala sa poslať žiadosť mailom.Tak som si zisťoval informácie o živnostníkovi na nete v živnostníckom registri či obchodnom registri-/môže byť aj firma/.A pri všetkých možných kombináciach ich tam nemali vôbec zaregistrovaných.Takže foto,adresu,priezvisko,osobnostné údaje/ po zvážení vek/ poskytnúť pri vážnejšej ponuke práce,kde si zistím aj v čom firma alebo živnostník podniká,postavenie na trhu. Aj Vám prajem veľa pracovných a osobných úspechov v roku 2014.

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   06. 01. 2014 16:35:39

   Dobrý deň prajem,

   v súčasnosti už prechádzame na nový systém nahlasovania voľných pracovných miest – bezplatná inzercia prostredníctvom ISTP. Voľné pracovné miesta inzerované cez ISTP kontaktný údaj na zamestnávateľa obsahujú, ide o povinný údaj (e-mail alebo telefón). Jednotlivé inzerované pracovné ponuky prostredníctvom ISTP overujú a schvaľujú aj agenti pre pracovné miesta na príslušných úradoch práce a po ich schválení vystupuje takáto pracovná ponuka pod hlavičkou upsvar.sk. Voľné pracovné miesta inzerované cez pôvodný systém úradov práce nemajú definovaný kontakt ako povinný údaj, čo znamená, že sa v súčasnej dobe vo vybraných prípadoch nezobrazuje, čím vzniká problém elektronického zaslania životopisu zamestnávateľovi. Touto záležitosťou sa momentálne zaoberáme a budeme sa snažiť o skoré vyriešenie. Ďakujeme za porozumenie.

   Ale ako kolegyňa v hornom príspevku spomenula, prístup k aktívnym (sprístupneným) osobným profilom uchádzačov v ISTP majú iba zamestnávatelia, ktorí sa riadne zaregistrujú do ISTP prostredníctvom platného IČO. V opačnom prípade registrácia a prístup do databázy sprístupnených profilov nie sú umožnené.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Uznanie vzdelania do ČR

Odpovedať
 • avatar
  kristina.duffkova.1
  Ostatné 05. 01. 2014 22:03:54

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, ako alebo kde sa dá vybaviť uznanie vzdelania pre prácu v Českej Republike. Ďakujem

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   05. 01. 2014 23:38:05

   Príjemný dobrý večer pani Duffková,

   posielam stanovisko Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR:

   Doklady o vzdelaní na výkon povolania v zahraničí uznáva Stredisko na uznávanie dokladov o vzdelaní sekcie vysokých škôl Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Bližšie informácie k uznaniu dokladu o vzdelaní na výkon povolania v zahraničí získate na stránke www.minedu.sk v časti „Rýchly prístup“ – „Uznávanie dokladov o vzdelaní zo zahraničia“. Uznávanie dokladov je rozdelené na uznávanie dokladu na výkon regulovaných povolaní, t.j. povolaní, na výkon ktorých je právnym predpisom upravené požadované vzdelanie (lekári, pedagógovia a pod) a neregulovaných povolaní.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


 • avatar
  zuzana.hrtusova1
  ISTP 04. 01. 2014 15:16:52

  dobrý deň chcem si vytvoriť agenta.čo mám napísať aký názov agenta? koho tam mam napísať. ďakujem.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   04. 01. 2014 17:32:31

   Prajem Vám príjemný večer,
   názov agenta je identifikácia pre Vás, pretože v rámci ISTP si môžete vytvoriť viacero agentov (napr. stavebné alebo top ponuky...). Po vytvorení agenta a zadaní e-mailu Vám budú chodiť ponuky vhodných voľných pracovných miest a v rámci takéhoto e-mailu budete mať uvedený aj jeho názov, ktorý ste si zvolili. Tlačidlo zoznam agentov je funkčný v tom prípade, ak ich máte vytvorených viacero. Vtedy po kliknutí naň sa Vám ukáže prehľad všetkých vytvorených agentov, ich názvov a doby ich platnosti. Pokiaľ si budete vytvárať agenta, je potrebné vyplniť všetky kolónky označené hviezdičkou, sú to povinné údaje. Veľa úspechov.
   S pozdravom
   Lucia Dítětová


 • avatar
  iVANA
  ISTP 04. 01. 2014 12:56:07

  Dobrý den, nedá sa mi absolútne prihlásiť do systému, na e.mail mi prišlo nové heslo, ale neustále ma vyhadzuje zo systému, ako mám postupovať?

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   04. 01. 2014 13:17:53

   Prajem Vám príjemný deň,
   prosím pošlite mi na adresu ditetova@trexima.sk Vaše používateľské meno a heslo, vyskúšam prihlásenie sa do systému. Ďakujem.
   S pozdravom
   Lucia Dítětová


Chybne udaje

Odpovedať
 • avatar
  tomas.keseli.1
  ISTP 03. 01. 2014 20:21:43

  Dobry den,

  Nemam spravne uvedene pracovne skusenosti zadane Uradom prace.
  Je mozne tieto pracove skusenosti upravit si samostatne v profile alebo to moze urobit iba pracovnik na UP? Sam som k zmene nedopatral.
  Dakujem

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   03. 01. 2014 20:25:55

   Príjemný večer,
   Váš osobný profil v ISTP bol vygenerovaný na základe údajov z evidencie uchádzačov o zamestnanie. Pokiaľ chcete upraviť/odstrániť údaje, je to možné uskutočniť iba prostredníctvom sprostredkovateľky na úrade práce. V ISTP sa tieto údaje nemôžu meniť, lebo ide o oficiálny zdroj z úradu práce. Dopĺňať nové záznamy v profile je ale možné.

   Sprostredkujeme Vašu požiadavku príslušnému úradu práce na riešenie. Ďakujeme za porozumenie a trpezlivosť a prajeme všetko dobré v roku 2014.

   S pozdravom
   Lucia Dítětová


Práca v zahraničí

Odpovedať
 • avatar
  Trenkwalder
  ISTP 03. 01. 2014 16:54:04

  Dobrý deň prajem, chceme zadať pracovnú ponuku, ktorá je v Českej republike. V číselníku miesta výkonu práce ale nie je možné zadať zahraničie a sú to povinné polia. Ako je možné takúto ponuku zadať? Ďakujem. So želaním príjemného dňa Juraj Turček (j.turcek@trenkwalder.com)

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   03. 01. 2014 17:01:29

   Príjemný dobrý deň pán Turček,

   v prípade, že miesto výkonu práce bude v zahraničí, prosím, využite služby portálu www.eures.sk. Prostredníctvom ISTP.sk možno inzerovať iba ponuky práce na Slovensku. Ďakujeme za porozumenie a prajeme veľa úspechov v novom roku 2014.

   Ak by ste mali nejaké námety, ktoré by Vám ako zamestnávateľovi mohli pri práci s ISTP pomôcť, prosím, kedykoľvek nás kontaktujte (projekt@istp.sk).

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Dobrý deň

Odpovedať
 • avatar
  Tatiana Dziaková
  Úrady PSVR 03. 01. 2014 16:00:17

  Chcela by som sa spýtať, ako pokračovať pri zlučovaní profilov, nakoľko ja už mám svoj profil vytvorení, ale dali mi aj z úradu práce, ale ich heslo a meno nefungujú. Mám sa obrátiť na nich? Ďakujem za opdoveď

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   03. 01. 2014 16:13:31

   Dobrý deň,

   kvôli ochrane osobných údajov Vás prosíme, aby ste kontaktovali Vašu sprostredkovateľku na úrade práce, ona Vám pomôže.

   Ak sa Vám podarí prihlásiť do konta, ktoré Vám bolo odovzdané na úrade práce, odporúčame využívať toto konto. Údaje z pôvodného osobného profilu si môžete preniesť do nového konta využitím funkcie Zlučovanie profilov.

   Najskôr sa prihláste pod novým kontom z úradu práce, potom v položke Zlučovanie profilov pripojte Vaše pôvodné konto, z ktorého chcete preniesť vybrané údaje do nového konta. Je potrebné vyplniť prihlasovacie meno a heslo pôvodného konta po kliknutí na položku Pripojiť konto.

   S prianím pekného dňa
   Silvia Mačkay

Vaša otázka

Vyplňte iba v prípade, ak chcete byť informovaný o skutočnosti, keď vám tím ISTP poskytne odpoveď.

Odpovedať
Upraviť
Spýtajte sa nás
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie