Spýtajte sa nás

Máte problém s ISTP? Námet na jeho vylepšenie? Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Napíšte nám a my vám pomôžeme. Prostredníctvom tlačidla „Spýtať sa“ a priloženého formulára môžete odoslať otázku alebo pripomienku tímu ISTP. Za vaše námety a postrehy k ISTP vám vopred veľmi pekne ďakujeme.

Spýtať sa Najčastejšie otázky
Vyhľadávanie
 • avatar
  Martina Gumanova
  Ostatné 12. 02. 2014 21:09:00

  Ako sa môžem prihlásit do volebnej komisie?

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   12. 02. 2014 21:51:33

   Príjemný dobrý večer pani Gumanová,

   ak ste členkou niektorej politickej strany, ktorá má svojho kandidáta na prezidenta, strana Vás môže delegovať ako člena okrskovej volebnej komisie. Členom komisie môže byť len oprávnený volič v tom obci/meste, kde má trvalý pobyt, musí to byť občan SR starší ako 18 rokov. Činnosť vo volebnej komisii je honorovaná. Ak nie ste v žiadnej politickej strane, veľakrát to potom závisí od starostu/primátora, ak sa chcete dostať do komisie. V niektorých obciach je to tak, že ak sa nenaplní počet členov volebnej komisie, starosta deleguje chýbajúcich členov z radov vlastných zamestnancov.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


 • avatar
  adriana.sepesiova.2
  Úrady PSVR 12. 02. 2014 20:47:30

  Dobrý deň, chcela by som vediet, ci momentalne urad prace ponuka nejake kurzy. Dakujem

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   12. 02. 2014 21:33:44

   Príjemný dobrý večer pani Sepešiová,

   odporúčame Vám kontaktovať príslušný úrad práce, na ktorom ste evidovaná, oni Vám budú vedieť najlepšie pomôcť. Prajeme všetko dobré.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Dotaz resp. pripomienka?

Odpovedať
 • avatar
  Ivan
  ISTP 12. 02. 2014 19:02:05

  Dobry den, prosim Vas preco pri listovani stran v ponuke volnych pracovnych miest mam pocit, ze stale stojim na jednej strane? Ponuky sa neustale opakuju tie iste, mozno uz davno nie su aktualne a strasne to zdrziava, hrozna strata casu a energie! Niekedy takto prelistujem aj 5 a viac stran a potom to cloveka jednoducho prestane bavit. Nezamestnany sa dnes musi dost obracat, aby prezil, a nie zabijat cas zbytocnym klikanim. Napriklad nasiel som tu ako aktualne ponuky prace, ktore tu boli zverejnene uz minule leto. Su uplne rovnake. Alebo uvedeny datum konania vyberoveho pohovoru je o niekolko tyzdnov ba az mesiacov starsi, ako je uvedeny datum pridania ponuky na stranku - dost divne! Potom clovek straca doveru v serioznost stranky.

  Dakujem za pochopenie.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   12. 02. 2014 21:31:35

   Príjemný dobrý večer pán Ivan,

   v ISTP máme aktuálne 5 zdrojov voľných pracovných miest. Pod hlavičkou istp.sk a upsvar.sk nájdete dva typy ponúk. Zamestnávatelia môžu bezplatne inzerovať pracovné ponuky priamo cez stránku ISTP. Takéto voľné miesta si spravujú individuálne, t.j. pracovná ponuka je zverejňovaná na internete do obdobia, kedy zamestnávateľ určil dátum ukončenia zverejňovania. V prípade, že tento dátum neurčil alebo po nahlásení voľného miesta ho už sám nespravuje, zostáva takáto ponuka zverejnená pod dobu maximálne 2 mesiacov. Druhým typom ponúk si tie, ktoré zamestnávatelia inzerujú prostredníctvom tlačenej nahlášky na úradoch práce. Tieto voľné pracovné miesta spravujú agenti pre pracovné miesta na úradoch práce. Pod zdrojom eures.sk nájdete ponuky v zahraničí, v prípade tohto zdroja evidujeme problém s aktuálnosťou, za ktorý sa Vám ospravedlňujeme a budeme ho riešiť. Potom máme v systéme ešte dva zdroje komerčných portálov, ktorých ponuky sú aktualizované denne.

   Ak narazíte na konkrétnu ponuku, ktorá už nie je aktuálna, pomôže nám, keď nám ju zašlete a my to budeme riešiť.

   Tiež Vám neodporúčam vyhľadávať pracovné ponuky tak, že si budete prezerať všetky stránky, to je naozaj veľmi prácne, keďže v systéme máme viac ako 10 000 ponúk. Na účely vyhľadávania požadovaných ponúk máte k dispozícii vyhľadávacie filtre (fulltextové vyhľadávanie podľa kľúčového slova, vyhľadávanie podľa pracovných oblastí/zamestnaní, miesta výkonu práce, požadovaného vzdelania či zamestnávateľa).

   Prajeme všetko dobré.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Uprava profilu

Odpovedať
 • avatar
  martin.ilavsky.1
  Úrady PSVR 12. 02. 2014 17:54:32

  Chcem sa spýtať ako sa dajú upraviť údaje v profile, ktoré sú predzadané úradom práce.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   12. 02. 2014 18:37:56

   Dobrý deň pán Ilavský,
   Váš osobný profil v ISTP bol vygenerovaný na základe údajov z evidencie uchádzačov o zamestnanie. Pokiaľ chcete upraviť/odstrániť údaje, pri ktorých je symbol zelenej fajky, je to možné uskutočniť iba prostredníctvom sprostredkovateľky na úrade práce. V ISTP sa tieto údaje nemôžu meniť, lebo ide o oficiálny zdroj z úradu práce. Dopĺňať nové záznamy v profile je ale možné.

   Sprostredkujeme Vašu požiadavku príslušnému úradu práce na riešenie. Ďakujem za porozumenie a prajem všetko dobré.

   S pozdravom
   Jakub Žabka


Nefunkčné kódy (SK ISCO-08)

Odpovedať
 • avatar
  mokrisova
  ISTP 12. 02. 2014 17:35:59

  Dobrý deň,
  keď pri nahlasovaní voľného pracovného miesta napíšem názov pracovného miesta nefunguje automatické zobrazenie profesie (SK ISCO-08). Mám OS Windows7, prehliadač IE 11. Je dosť nepraktické pri každom zadávaní manuálne vyhľadávať kód profesie. Vopred ďakujem za odpoveď.
  S pozdravom
  Alena Mokrišová

  počet odpovedí: 3
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   12. 02. 2014 17:46:05

   Príjemný dobrý večer pani Mokrišová,

   overíme problém s Internet Explorerom 11. Zaznamenali ste, prosím, podobný problém aj na inom prehliadači, napr. Google Chrome? Ďakujem.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   15. 02. 2014 21:14:38

   Podobný problém je aj pri prehliadači Google Chrome a Mozilla. Aké sú potrebné nastavenia, aby táto databáza fungovala? Ďakujem

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   16. 02. 2014 12:30:33

   U mňa ide všetko v poriadku, prosím, pani Mokrišová, keď napíšete vo formulári voľného pracovného miesta v políčku Profesia (SK ISCO-08) napr. murár, pod políčkom sa Vám nezobrazí žiaden vyhľadaný záznam? Ďakujem.


 • avatar
  zuzana.mikelova.1
  Úrady PSVR 12. 02. 2014 15:12:33

  Dobry den chcela by som sa opytat ci su v ponuke nejake kurzy cez urad prace Sastin . Dakujem Mikelova Zuzana

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   12. 02. 2014 17:40:37

   Príjemný dobrý deň pani Mikelová,

   prosím, kontaktuje v tejto veci príslušný úrad práce, oni Vám budú vedieť najlepšie poradiť. Posielam kontakt:

   Senica – Šaštín
   mail úradu: se@upsvr.gov.sk
   Tel.: 034/2440101 (Senica)
   Stránka: www.upsvar.sk/se
   Oddelenie sprostredkovania a poradenstva – Šaštín 0342442315

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Vylepšenie vyhľadávania - Voľné pracovné miesta

Odpovedať
 • avatar
  ondrej.mochnacky.1
  ISTP 12. 02. 2014 14:06:59

  Dobrý deň!

  Chcem vám navrhnúť vylepšenie vyhľadávania v kolónke "Voľné pracovné miesta".
  Do kolónky "Vyhľadávacie kritériá" by ste mali dať aj kritérium "Pracovné ponuky za obdobie" : 1deň-2dni-3dni-1týždeň-2týždne-1mesiac-2mesiace . Iné profesné stránky
  na Internete to majú.
  Ďakujem za pochopenie a vyhovenie.

  Dovidenia!

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   12. 02. 2014 15:16:58

   Príjemný dobrý deň pán Mochnacký,

   ďakujeme, že nám zasielate námety a že sa našou stránkou zaoberáte. Rozšírené vyhľadávanie voľných pracovných miest by sme chceli v budúcom období zrealizovať (vyhľadávanie ponúk podľa časového obdobia, pre absolventov, zdravotne postihnutých, podľa cudzích jazykov a pod.). Ale presný termín, kedy to bude hotové, Vám momentálne neviem povedať. Ďakujeme za porozumenie a prajeme všetko dobré.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Potvrdenie

Odpovedať
 • avatar
  helga.schreiberova.1
  Úrady PSVR 12. 02. 2014 12:16:18

  Ako vytlacim potvrdenie pre urad prace, ze som odoslala svoj profil na ponuku prace?

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   12. 02. 2014 15:12:31

   Príjemný dobrý deň pani Schreiberová,

   keď posielate svoj profil alebo životopis na pracovnú ponuku zo zdroja istp.sk alebo upsvar.sk prostredníctvom modrého tlačidla „Poslať životopis“, môžete zakliknúť štvorček (checkbox) „Poslať mi kópiu na môj e-mail“. Následne si môžete tento e-mail vytlačiť. Zároveň v položke „Ponuky práce“, ktorá je súčasťou Vášho konta, nájdete v záložke „Moje reakcie“ zoznam pracovných ponúk, na ktoré ste zaslali svoj životopis. Prajeme veľa úspechov pri hľadaní práce.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Registračné údaje

Odpovedať
 • avatar
  eva.gazdikova.1
  ISTP 12. 02. 2014 10:35:54

  Dobrý deň, v položke registračné údaje som omylom udala položku som zamestnaný. Chcela by som poprosiť o opravu na záujemca o zamestnanie.
  Ďakujem.
  S pozdravom Gazdíková

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   12. 02. 2014 10:59:53

   Príjemný dobrý deň pani Gazdíková,

   dovoľte mi si overiť, ste evidovaná na úrade práce ako uchádzač o zamestnanie alebo máte prácu a využívate služby úradu práce ako zamestnaná? Odpoveď mi môžete poslať aj na hudec@trexima.sk. Ďakujem.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Brúsič veľkých oceľových častí

Odpovedať
 • avatar
  topikes
  Ostatné 11. 02. 2014 21:02:10

  Dobrý večer. Chcel by som sa Vás spýtať asi pred mesiacom som bol s bratrancom na výberovom konaní v Košiciach čo sa týkalo brúsenia veľkých oceľových častí v holandsku cez firmu Sagius Uintzenders no oni nám povedali, že mame čakať. asi 2 týždne volam zamestnavatelovy ktorý s nami robil pohovory a stale hovoril, že máme čakať. jedno mi nejde do hlavy teraz 14.2 bude výberový pohovor v Banskej Bystryci tiež cez tu firmu a 25.2 bude zase konanie v košiciach logický s toho vyplýva, že potrebujú ľudí.. tak neviem prečo nám rozpráva, že máme čakať ... neviem či máme ísť zase na pohovor alebo čo... Za cenné informácie Vám vopred Ďakujem...

  S pozdravom Topolčani

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   12. 02. 2014 10:56:15

   Príjemný dobrý deň pán Topolčani,

   žiaľ, nevieme Vám v tomto úplne poradiť. Asi bude najlepšie zavolať spomínanej firme alebo ak ste evidovaný na úrade práce, skúste sa opýtať Vašej sprostredkovateľky, ona Vám bude vedieť lepšie poradiť. Túto firmu nemáme registrovanú v ISTP.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec

Vaša otázka

Vyplňte iba v prípade, ak chcete byť informovaný o skutočnosti, keď vám tím ISTP poskytne odpoveď.

Odpovedať
Upraviť
Spýtajte sa nás
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie