Spýtajte sa nás

Máte problém s ISTP? Námet na jeho vylepšenie? Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Napíšte nám a my vám pomôžeme. Prostredníctvom tlačidla „Spýtať sa“ a priloženého formulára môžete odoslať otázku alebo pripomienku tímu ISTP. Za vaše námety a postrehy k ISTP vám vopred veľmi pekne ďakujeme.

Spýtať sa Najčastejšie otázky
Vyhľadávanie

Info o koordinatorovi a garantovi

Odpovedať
 • avatar
  Dita Leczova
  ISTP 26. 09. 2008 14:24:41

  Dobry den!

  Pri jednotlivych poziciach (v oblastiach psychologia a socialna starostlivost) som nenasla udaje o koordinatorovi a garantovi pozicie. Zaujimalo by ma preto, ci su uvedene pozicie uz schvalene, alebo ide len o navrhy pozicii.

  Pracujem v oblasti komunitnej starostlivosti o dusevne zdravie a v kartoteke mi chybaju pozicie, ktore by sa priamo vztahovali na tuto oblast cinnosti.

  Dakujem za odpoved!

  S pozdravom,

  Leczova

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   13. 11. 2008 13:29:14

   Prajem Vám príjemný deň p. Leczová,

   pozície v oblasti psychológia a sociálna starostlivosť sú už dokončené, ale hlavným princípom nášho systému je, že všetky popisy sú k dispozícií expertom z praxe, aby do nich mohli zasiahnuť. To znamená, že v prípade Vášho záujmu o spoluprácu je možné popisy pozícií meniť a pridávať nové pozície. Zaujala ma informácia o tom, že pracujete v oblasti komunitnej starostlivosti, bolo by pre nás zaujímavé s Vami spolupracovať a nahodnotiť do nášho systému nové pozície práve z tejto oblasti. Pokiaľ máte o takúto spoluprácu záujem, prosím kontaktujte ma na adrese ditetova@trexima.sk

   S pozdravom

   Lucia Dítětová


Pediker

Odpovedať
 • avatar
  Alfonz Hubert
  ISTP 20. 08. 2008 16:36:11

  dobry den, rada by som uvitala v tejto databaze profesiu Pediker. rada budem spolupracovat na jej tvorbe, ak mi date reciprocne info o mzdach tohto remesla v okrese presov. Dakujem

  Ivona Hubert Pedikerka

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   22. 08. 2008 11:25:08

   Prajem Vám príjemný deň,

   ďakujeme za pripomienku do nášho systému. Váš postreh bol správny, v systéme ešte nemáme zaradenú pozíciu pedikér/pedikérka. Projekt ISTP a najmä jeho nástroj Kartotéka typových pozícií sa priebežne dopĺňa o nové pozície, ktoré sa nachádzajú na slovenskom trhu práce a ponúkajú uplatnenie našim občanom. Na základe Vášho podnetu bude táto pracovná pozícia spracovaná a zaradená do systému v decembri 2008. V prípade ďalších námetov na nové pozície, ktoré by mohli byť zaradené do Kartotéky typových pozícií, pokojne napíšte ďalšiu pripomienku a náš tím sa ňou bude určite zaoberať. Ďakujeme za dobrý námet a prajeme veľa pracovných úspechov.

   S pozdravom

   Lucia Dítětová


Dobry den,

Odpovedať
 • avatar
  Alfonz Hubert
  Bez kategórie 20. 08. 2008 16:32:26

  som velmi rada a ze existuje taka stranka , ktoru ste vymysleli. Jedine ma velmi mrzi, ze som tu nenasla remeslo ktore vykonavam a tym je Pedikerka. Ponukam Vam spolupracu na tvorbe tejto pozicie , a to pod podmienkou, ze mi date info o zarobkoch pozicie Pediker. S pozdravom a cakam , ze sa mi coskoro ozvete.

  Adela Hubert, Pediker


Pozícia upratovačka/upratovač

Odpovedať
 • avatar
  Dada Krammerová
  ISTP 07. 12. 2007 16:56:41

  Dobrý deň, nenašla som prac. pozíciu upratovačka/upratovač, záhradník. Ďakujem.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   21. 12. 2007 08:59:42

   Dobrý deň pani Dada Krammerová,

   v module KTP nájdetete pozíciu Záhradník v smere odborného zamerania Poľnohospodárska výroba (vo vyhľadávaní v pravom hornom rohu zadaním čísla ID pozície 3 ). ˇKonkrétnu pozíciu Upratovač v KTP nenájdete, skrýva sa pod názvom Pomocný pracovník v službách v smere odborného zamerania -Osobné, prevádzkové služby (vo vyhľadávači stačí zadať č. 219). V prípade ďalších nejasností nás môžete kedykoľvek kontaktovať.

   S pozdravom a príjemné prežitie vianočných sviatkov Vám želá

   Robert Mihály


Hladam pracu

Odpovedať
 • avatar
  Marta Semseiová
  Ostatné 07. 08. 2007 16:52:54

  Hladam pracu ako dokladacka tovaru ,upratovacka,alebo sanitarka,a podobne.V Dunajskej Strede.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   13. 08. 2007 13:30:04

   Prajem Vám príjemný deň p. Semseiová,

   v rámci internetovej aplikácie ISTP si môžete bezplatne vytvoriť Váš individuálny profil, podľa ktorého si môžete na internete bezplatne vyhľadávať aktuálne pracovné ponuky. Postup je jednoduchý. Pokiaľ máte prístup k internetu kliknite si domovskú stránku www.istp.sk. Potom si z ponuky vyberte nástroj AIP (analýza individuálneho potenciálu), kde budete postupne zadávať údaje o Vašom vzdelaní, praxi, zručnostiach atď. Celým dotazníkom prejdete jednoducho, odpovede si budete vyberať z predvolených polí. Keď vyplníte položky v AIP na ľavej strane aplikácie budete mať tlačidlo s názvom vyhľadať pozície, po stlačení ktorého Vám systém ponúkne vhodné pozície vzhľadom na Vaše vzdelanie a schopnosti. Z ponúknutých pozícií si vyberte iba tie, ktoré Vás zaujali a potom stlačte tlačidlo (tiež na ľavej strane aplikácie) s názvom voľné miesta. Po stlačení Vám systém bude ponúkať aktuálne voľné pracovné miesta už zosúladené s Vašim profilom, ktorý ste si bezplatne vytvorili. Po skončení práce si môžete profil uložiť, systém Vám ponúkne jedinečné heslo a číslo, pod ktorým sa k profilu môžete kedykoľvek vrátiť a opäť vyhľadávať rovnakým postupom voľné pracovné miesta.

   Držíme Vám palce pri hladaní pracovných ponúk.

   S pozdravom

   Lucia Dítětová


Práca na doma

Odpovedať
 • avatar
  Anežka Morongová
  Ostatné 30. 07. 2007 14:28:47

  Chcela by som sa opýtať na všetky závažné podmienky pre vykonávanie práce doma, napr. spravovanie internetového predaja. Potrebujem mať nejaké oprávnenie, živnosť, alebo môžem túto prácu robiť len tak bez prihlásenia.

  Aké sú dnes možnosti zamestnať sa doma a pracovať legálne?

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   13. 08. 2007 13:40:30

   Prajem Vám príjemný deň p. Morongová,

   prácu doma môžete vykonávať viacerými spôsobmi, pričom je práca na doma definovaná aj v Zákonníku práce. Ide o úplne legálnu prácu, pričom je určené miesto výkonu práce Vaše aktuálne bydlisko. Prácu na doma môžete vykonávať na živnosť, pričom musíte byť držiteľkou živnostenského listu na danú pracovnú činnosť. Mnohí zamestnávatelia však podporujú prácu doma formou klasického pracovného pomeru formou pracovnej zmluvy. Súčasťou pracovnej zmluvy musí byť aj určenie miesta výkonu práce. V takomto prípade je zamestnávateľ povinný prihlásiť Vás do sociálnej poisťovne a uhrádzať za Vás povinné odvody. V prípade výkonu práce na živnosť si odvody platíte sama. Forma zamestnávania doma sa využíva hlavne u ľudí so zdravotnými obmedzeniami, matky s malými deťmi, starších občanov ale aj osoby, ktoré by mohli mať problém pri dochádzaní do zamestnania.

   Držím Vám palce.

   S pozdravom

   Lucia Dítětová


aktualizacia udajov o hrubych mzdach

Odpovedať
 • avatar
  Zuzana Szittyaiová
  ISTP 02. 05. 2007 11:33:13

  Dobry den pan Mihaly. Prosim Vas, dokedy budu v kartoteke uvedene hrube mzdy za 2.kvartal 2006? Nie je mozne urobit aktualizaciu? Mame maj 2007.

  Dakujem za odpoved.

  Szittyaiova Zuzana, Elcom, s.r.o. Presov

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   24. 05. 2007 10:14:38

   Pekne Vás zdravim pani Zuzana Szittaiová.

   Udaje v KTP ohľadom miezd su uvedene za 4. kvartal 2006 (oktober, november, december). Ďalši kvartal, t.j. udaje o cene prace za 1 . kvartal 2007 sa v súčasnosti spracoval a po schvaleni komisie ISCP budu tieto udaje na internete v KTP zverejnene v priebehu mesiaca jun 2007.

   V pripade, že potrebujete ine informacie o cene prace, tak nas môžete kedykoľvek kontaktovať, radi Vam pomôžeme.

   S pozdravom

   Robert Mihaly


Kvalifiačná požiadavka

Odpovedať
 • avatar
  Vieroslava Gajdošová
  ISTP 16. 02. 2007 09:19:27

  Do kvalifikačných požiadaviek navrhujem zaradiť aj vysokoškolské a bakalárske vzdelanie na UKF Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva.

  Práca s deťmi sociálne odkázaných rodín, prípadne neúplných rodín a pod.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   21. 02. 2007 08:51:39

   Dobrý deň pani Viera Gajdošová,

   veľmi pekne Vám ďakujeme za pripomienku. Váš návrh odošleme garantovi pozície a expertom z kvalifikačného tímu na ich posúdenie. V prípade ich súhlasného stanoviska, bude Váš návrh čo najskôr zapracovaný do pozície.

   S pozdravom a na ďalšiu spoluprácu sa teší

   VT Trexima - Robert Mihály


letuska

Odpovedať
 • avatar
  Zdenka Farska
  Ostatné 10. 01. 2007 17:47:54

  kde sa da prihlasit na kurz

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   18. 01. 2007 15:35:55

   Dobry den pani Zdenka Farska,

   v pripade aktualnych kurzov na poziciu Letuska, by ste sa podla naseho nazoru mohli informovat u firiem, ktore zamestnavaju letusky (Sky Europe, Slovenske Aerolinie, Air Slovakia .... ).

   S pozdravom

   Robert Mihlay


Aké sú platy cikrvnych pozícií???

Odpovedať
 • avatar
  Milan Bartko
  ISTP 06. 12. 2006 14:20:09

  prisim poslite odpoved na m68@centrum.sk

  počet odpovedí: 2
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   06. 12. 2006 14:29:33

   neveim

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   11. 12. 2006 13:06:31

   Dobry den pan Milan Bartko,

   pozicie z oblasti Cirkevých činností nemáme v tejto fáze ešte do KTP doplnené. V rámci vývoja počítame s doplnením týchto pozícií a Vám pán Milan Bratko ďakujeme veľmi pekne za námet, ktorým sa budeme v budúcnosti určite zapodievať.

   S pozdravom

   Robert Mihaly

Vaša otázka

Vyplňte iba v prípade, ak chcete byť informovaný o skutočnosti, keď vám tím ISTP poskytne odpoveď.

Odpovedať
Upraviť
Spýtajte sa nás
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie