Spýtajte sa nás

Máte problém s ISTP? Námet na jeho vylepšenie? Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Napíšte nám a my vám pomôžeme. Prostredníctvom tlačidla „Spýtať sa“ a priloženého formulára môžete odoslať otázku alebo pripomienku tímu ISTP. Za vaše námety a postrehy k ISTP vám vopred veľmi pekne ďakujeme.

Spýtať sa Najčastejšie otázky
Vyhľadávanie

Prihlasovacie meno a heslo

Odpovedať
 • avatar
  Erik Maleta
  ISTP 05. 08. 2019 13:58:15

  Dobrý deň.
  Som zástupca spoločnosti TANDEM personal partner s.r.o so sídlom na Vajnorskej 51 Bratislava,
  IČO 36292842.

  Rád by som poslal nahlášku VPM na ISTP, no žiaľ neviem prihlasovacie meno a heslo.

  Ďakujem.
  Erik Maleta

  počet odpovedí: 2
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   05. 08. 2019 14:02:11

   Ja som zástupca Slovenskej informačnej služby, tiež poprosím prihlasovacie meno a heslo. Súrne hľadám agenta.

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   05. 08. 2019 14:11:56

   Dobrý deň, pán Maleta,

   správu o Vašom prihlasovacom mene aj o možnosti obnovenia hesla sme Vám, kvôli ochrane osobných údajov, poslali do e-mailu.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Alžbeta Žideková


Lekár počas tehotenstva

Odpovedať
 • avatar
  Natália
  Práca 05. 08. 2019 13:53:14

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, načo mám podľa ZP nárok a či môj zamestnávateľ postupuje správne. Pred mesiacom som písomne doručila, že som tehotná, lekárov mám 70km od pracoviska a zamestnávateľ mi zakázal využívať celodenného lekára aj keď si to niekedy moje vyšetrenie žiadá. Keď ide o krátke vyšetrenie dávam si poldenného, ale keď som vedela, že ide o dlhšie vyšetrenie dala som si celodenného. Môj nadriadený mi to schválil, doniesla som potvrdenie od lekára lenže mi robili problémy z HR a v ten deň, kedy som bola u lekára mi bez môjho súhlasu zmenili celodenného lekára na poldňa lekár a poldňa dovolenka. Je tento postup správny? Môže ma zamestnávateľ nútiť si čerpať dovolenku na vyšetrenia, na ktoré mám nárok? Ďakujem

  počet odpovedí: 7
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   05. 08. 2019 14:23:13

   Nenapísala si, čo by si chcela namiesto tej dovolenky. Pracovné voľno s náhradou mzdy alebo neplatené voľno?
   To prvé ti majú dať 7 dní v roku.
   duckduckgo.com/?q=lekár+celý+deň
   Ale či to má byť celý deň, na to sú rôzne názory. Obzvlášť, keď to je tvoj problém, že máš lekára tak ďaleko. Ja keď som robil v prvom zamestnaní a zistil som, že mi vyplatili celý deň, keď som bol u lekára, tak som sa zhrozil. Veď to je ako keby som kradol. Odvtedy som si vždy bral dovolenku alebo neplatené voľno. Nikdy viac som nezobral peniaze za ničnerobenie. PN som nikdy nečerpal.

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   05. 08. 2019 14:47:44

   Tak chcela som vedieť hlavne načo mám ako tehotná nárok. Samozrejme keď viem, že vyšetrenie je krátke ani neuvažujem nad celodenným lekárom. Len sa stane raz za čas ako teraz, že mi nastali komplikácie a strávila som po vyšetreniach 6 hodín. A cestovať toľko kilomentrov by som určite nezvládla a takisto si brat dovolenku keď stráviš celý deň po lekároch sa mi zdá tiež trošku kruté. Ale môže to byť ošetrené niekde v zákone, pokiaľ ľudia celodenných lekárov zneužívali.

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   05. 08. 2019 14:51:28

   A hlavne som chcela vedieť, keď mi najprv nadriadený schváli žiadanku na celodenného lekára, či mi môžu bez môjho súhlasu zmeniť tohto celodenného lekára na dovolenku, aj keď mám doklad.

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   05. 08. 2019 15:00:48

   Ono to vyzerá, že tehotenstvo sa nepočíta do tých 7 dní a tam to nie je obmedzené.
   slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2001/311/20190101#paragraf-141.odsek-2.pismeno-a

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   05. 08. 2019 15:03:30

   Dobrý deň, pani Natália,

   poprosíme Vás o strpenie - otázku evidujeme a zaslali sme ju našej spolupracujúcej advokátskej kancelárii. Odpoveď nájdete na tomto mieste.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Alžbeta Žideková

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   05. 08. 2019 15:08:41

   Ale to by som chcel povedať, že pracovný pomer nie je súdne pojednávanie. Niekto, kto sa pozná s gynekológom, by si vedel vybaviť prehliadku každý druhý deň. A kde je to v zákone napísané, že je to zneužívanie? Proste sa treba dohodnúť. Ak by si aj vymlátila od zamestnávateľa viac, ako je ochotný ti dať, tak čo si myslíš, čo urobí, keď budeš žiadať zvýšenie platu? Proste šermovať s paragrafmi je hlúposť. Tam by vždy mala fungovať normálna dohoda.

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   16. 08. 2019 11:59:36

   Príjemný dobrý deň, pani Nátalia,

   podľa § 141 Zákonníka práce: „Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi pracovné voľno z a na vyšetrenie alebo ošetrenie zamestnanca v zdravotníckom zariadení a to v nasledovnom rozsahu:
   1. pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas, najviac na sedem dní v kalendárnom roku, ak vyšetrenie alebo ošetrenie nebolo možné vykonať mimo pracovného času,
   2. ďalšie pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas, ak vyšetrenie alebo ošetrenie nebolo možné vykonať mimo pracovného času,
   3. pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas na preventívne lekárske prehliadky súvisiace s tehotenstvom, ak vyšetrenie alebo ošetrenie nebolo možné vykonať mimo pracovného času.“

   Z uvedeného vyplýva, že zamestnávateľ je tehotnej zamestnankyni povinný poskytnúť pracovné voľno s náhradou mzdy aj nad rámec sedem kalendárnych dní na preventívne lekárske prehliadky súvisiace s tehotenstvom. Takéto pracovné voľno je povinný poskytnúť na nevyhnutne potrebný pracovný čas. Aký čas bol skutočne nevyhnutný, je potrebné posudzovať podľa konkrétnych okolností.

   Zamestnávateľ je oprávnený určiť zamestnancovi čerpanie dovolenky po prerokovaní so zamestnancom podľa plánu dovoleniek určeného s predchádzajúcim súhlasom zástupcov zamestnancov. Čerpanie dovolenky je však zamestnávateľ povinný oznámiť zamestnancovi minimálne 14 dní vopred. Neskôr iba výnimočne so súhlasom zamestnanca.

   Podľa § 112 ods. 2 Zákonníka práce: „Zamestnávateľ nesmie určiť čerpanie dovolenky na obdobie, keď je zamestnanec uznaný za dočasne práceneschopného pre chorobu alebo úraz, a na obdobie, počas ktorého je zamestnanec na materskej dovolenke a rodičovskej dovolenke. Počas ostatných prekážok v práci na strane zamestnanca (pozn. medzi ktoré patrí aj vyšetrenie alebo ošetrenie v zdravotníckom zariadení) môže zamestnávateľ určiť zamestnancovi čerpanie dovolenky len na jeho žiadosť.“

   Spracovala:
   16.08.2019
   A|K|M|V advokátska kancelária
   www.akmv.sk


to čo ste vymazali?

Odpovedať
 • avatar
  Karol
  Ostatné 05. 08. 2019 13:50:20

  Ja mám pevnú IP a ak sa vám nezobrazuje pri každom príspevku, tak si pozrite logy. To, čo písala "Mária", som nepísal ja. Prečo ste jej to vymazali? Ja som písal, že nemám povolené 301. Nepotrebujem si na to písať príspevok z inej IP, aby som vám to povedal, keďže vy tú tristojednotku sem pcháte každý deň. Tak teraz zakaždým, keď vám niekto napíše, že má zakázané 301, tak ho vymažete?

  počet odpovedí: 2
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   05. 08. 2019 14:41:22

   Dobrý deň,

   otázku, ktorú spomínate, sme vymazali na základe požiadavky autora otázky, nakoľko pri jej tvorbe vyplnil aj emailovú adresu a neželal si, aby mu chodili notifikácie odpovedí.

   S pozdravom
   Pavol Hudec

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   05. 08. 2019 14:46:46

   Nech si to dá cez boun.cr . Tam sa nič lepšie nedá vymyslieť. Už ste spravili aj pridávanie príspevkov, aby sa 10x nepridal ten istý príspevok. To je obrovský pokrok. Ešte tak začať používať normálny hyperlink.


Zmena adresy sídla firmy I.P. Technology

Odpovedať
 • avatar
  Matvei Plekhanov
  ISTP 04. 08. 2019 18:16:30

  Dobrý deň.
  Potreboval by som zmeniť adresu sídla a názov firmy podľa obchodného registra. Ako by sa dalo to zmeniť? Ďakujem.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   05. 08. 2019 08:36:29

   Dobrý deň, pán Plekhanov,

   údaje sme Vám zmenili.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Laura Pražencová


Operátor

Odpovedať
 • avatar
  Nikolovski Ladislav
  Práca 03. 08. 2019 17:18:36

  Či ste ma prijali do práce prosim

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   05. 08. 2019 08:13:57

   Dobrý deň, pán Nikolovski,

   napísali ste nám administrátorom pracovného portálu ISTP. Je potrebné kontaktovať daného zamestnávateľa prostredníctvom mailu alebo telefónneho čísla uvedeného pri danej pracovnej ponuke.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Laura Pražencová


Hľadám prácu.

Odpovedať
 • avatar
  Blanka Krivosudska
  Práca 01. 08. 2019 18:03:17

  Dobrý deň chcem sa vás spýtať či je možné nájsť si prácu v Bratislave ako vrátnik,informátor som čiastočne inavalidna osoba po operacii 6 platniciek hľadám prácu na 6 hodin ale nikde takú prácu nemôžem nájsť som veľmi spoľahlivá šikovna rada sa učím nové veci.Tak prečo sa mi nedarí nájsť prácu?????Ak by ste niečo vedeli prosim napíšete mi na môj mail.Veľmi pekne ďakujem s pozdravom Krivosudska Blanka

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   02. 08. 2019 08:30:22

   Dobrý deň, pani Krivosudská,

   veľmi nás mrzí, ak sa Vám nedarí nájsť si vhodnú prácu. Vieme, že to nie je ľahké a že to niekedy trvá dlhšie, ako by si človek prial, ale chceli by sme Vás povzbudiť vo Vašej snahe - určite sa čoskoro objaví ponuka, ktorá pre Vás bude tá pravá.

   Skúsila som na našom portáli vyhľadať voľné pracovné miesta podľa Vašich požiadaviek, no našlo mi len jednu ponuku, skúste pozrieť: https://lnk.sk/GNU6

   Inzeráty však u nás pribúdajú denne, je dobré našu stránku priebežne sledovať a vyhľadávať si pracovné ponuky cez funkciu "Voľné pracovné miesta", ale najpraktickejšie je nastaviť si agenta, ktorý Vás automaticky informuje na Váš e-mail, keď na náš portál pribudne vhodná ponuka pre Vás - ak by ste potrebovali pomôcť s nastavením agenta, neváhajte sa na nás obrátiť, radi pomôžeme. Nastavila by som Vám doň kritériá, ktoré môžete vidieť na ľavej strane po kliknutí na odkaz s pracovnou ponukou, ktorý som Vám poslala vyššie.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Ivana Koutná


skusobna doba

Odpovedať
 • avatar
  jurajkuna
  Práca 01. 08. 2019 11:06:52

  dobry den.
  Mozem s nadchadzajucim zamestnavatelom, po obojstrannej dohode, uzatvorit pracovnu zmluvu na dobu neurcitu, bez skusobnej doby?
  Teda, ze sa z nadchadzajucim zamestnavatelom dohodnem, ze skusobna doba nie je potrebna?

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   01. 08. 2019 11:16:04

   Dobrý deň, pán Kuna,

   po vzájomnej dohode so zamestnávateľom si môžte v pracovnej zmluve dohodnúť pracovný pomer bez skúšobnej doby.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Laura Pražencová


Zmena názvu spoločnosti

Odpovedať
 • avatar
  luciariskova
  ISTP 31. 07. 2019 12:56:18

  Dobrý deň,ako je prosim možné v mojich údajoch zmeniť názov spoločnosti a odbor podnikania, nakoľko mi pri registrácii dotiahlo podľa iča neaktuálne údaje?

  Ďakujem.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   31. 07. 2019 13:03:11

   Dobrý deň,
   mohli by ste nám zadať Vaše IČO? Údaje Vám následne zmeníme na aktuálne.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Laura Pražencová


Úrad práce

Odpovedať
 • avatar
  Marin
  Práca 31. 07. 2019 12:00:11

  Dobrí deň chcem sa opýtať poslali ma k vám z moldavay nad bodvou z úradu na pohovor do košíc na triedu snp 39 ale dneska tam nikto nebol a telefónne číslo nemám na vas.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   31. 07. 2019 12:41:59

   Príjemný dobrý deň,

   my sme správcom portálu ISTP, bude potrebné kontaktovať zamestnávateľa. Do budúcna Vám odporúčam sa skontaktovať so zamestnávateľom a dohodnúť presný termín pracovného pohovoru. Ďakujem.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


životopis

Odpovedať
 • avatar
  vladka
  ISTP 31. 07. 2019 09:57:57

  Dobrý deń chcem sa opýtať ako si pozriem životopis, ktorý som posielala napr. 5 mesiacov dozadu ďakujem

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   31. 07. 2019 10:24:10

   Príjemný dobrý deň,

   zaslané životopisy v ISTP nearchivujeme. Ak ste pri reakcii na ponuku zaklikli možnosť "Poslať mi kópiu tejto žiadosti na môj e-mail", prosím, skontrolujte Vášho emailového klienta, či nemáte správu archivovanú. Ďakujem.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec

Vaša otázka

Vyplňte iba v prípade, ak chcete byť informovaný o skutočnosti, keď vám tím ISTP poskytne odpoveď.

Odpovedať
Upraviť
Spýtajte sa nás
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie