Spýtajte sa nás

Máte problém s ISTP? Námet na jeho vylepšenie? Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Napíšte nám a my vám pomôžeme. Prostredníctvom tlačidla „Spýtať sa“ a priloženého formulára môžete odoslať otázku alebo pripomienku tímu ISTP. Za vaše námety a postrehy k ISTP vám vopred veľmi pekne ďakujeme.

Spýtať sa Najčastejšie otázky
Vyhľadávanie

sos subezne s ocr

Odpovedať
 • avatar
  zh
  Úrady PSVR 16. 01. 2021 16:35:32

  Dobry den,
  bol mi priznany narok na SOS ( nie szco) dotaciu kedze som stratila pracu pocas pandemie. Mam zaroven ale narok aj na pandemicku ocr. Mozem byt subezne aj na pandemickej OCR teraz v januari? dakujem pekne za odpoved

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   18. 01. 2021 08:41:23

   Dobrý deň,

   jednou z podmienok poberania SOS dávky je:

   Žiadateľ nie je členom domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi, poberateľom rodičovského príspevku, poberateľom príspevku na opatrovanie, dávky v nezamestnanosti, kompenzačného príspevku zamestnancom, ktorí ukončili zamestnanie so stálym pracoviskom v podzemí z dôvodu útlmu banskej činnosti, dávky nemocenského zabezpečenia, dávky nemocenského poistenia alebo obdobnej dávky zo zahraničia.

   Tiež predpokladom nároku na pandemickú OČR je platenie nemocenského poistenia. Ochranná lehota je spravidla 7 sedem dní po zániku nemocenského poistenia (po strate zamestnania). Neviem, či ste teraz evidovaná na úrade práce, ale za uchádzačov o zamestnanie je platené len zdravotné poistenie.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Práca na dohodu v Ke a blízkom okoli

Odpovedať
 • avatar
  Jan Brezina
  ISTP 16. 01. 2021 14:57:40

  Dobrý deň. Chcel by som pracovať v Ke a blízkom okolí. Mám stredoškolské vzdelanie s maturitou ďalej masersky kurz na klasickú a športovú masáž a pedagogickú školu pre vyučovaní v autoškole a dlhoročné skúsenosti z práce s ľuďmi.Dakujem.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   18. 01. 2021 08:37:31

   Dobrý deň, pán Brezina,

   mrzí ma to, ale aktuálne neevidujeme voľné pracovné miesta pre Vami uvedené kritériá. Ale skúste sledovať túto stránku, možno sa niečo časom objaví, prípadne upravte vyhľadávacie kritériá. Ďakujeme.

   Pracovné ponuky

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Autoškola

Odpovedať
 • avatar
  Peter karafa
  Ostatné 16. 01. 2021 08:18:23

  Neviem najsť kurz autoškola

  počet odpovedí: 2
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   16. 01. 2021 15:02:28

   Niekedy sa robili kurzy pre budúcich učiteľov autoškôl v autoskole Tymcak pred by alblsakom.

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   18. 01. 2021 08:22:36

   Dobrý deň, pán Karafa,

   na našej stránke ISTP nenájdete kurzy na autoškolu. Prosím, skúste si ich vyhľadať na internete, napr. cez vyhľadávač google. Ďakujeme.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


 • avatar
  Klaudia
  Úrady PSVR 15. 01. 2021 20:42:35

  Dobrý den,
  Chcela by som sa informovať. 30.8.2020 mi skončila RD. Počas MD aj RD mi trval pracovný pomer. K 31.8.2020 som dala výpoveď.od 1.9.2020 som na úrade práce a nárok na dávku mám do konca februára. Otázka znie,ak by som si nenašla prácu hneď od marca,resp budem musieť byť doma s deťmi,mám nárok na OCR a ak áno,z čoho mi bude počítania. Ďakujem.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   18. 01. 2021 08:20:05

   Dobrý deň, Klaudia,

   podmienkou poberania akejkoľvek OČR, resp. dávky zo SP je platenie poistného. Len poistenci majú nárok na jednotlivé dávky. Za uchádzača o zamestnanie evidovaného na úrade práce je platené iba zdravotné poistenie a to nezakladá nárok na OČR. Pokiaľ si tak neplatíte nemocenské poistenie dobrovoľne, nárok na OČR, žiaľ, nebudete mať.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


SOS dotacia

Odpovedať
 • avatar
  Gabriela
  Úrady PSVR 15. 01. 2021 16:41:28

  Dobrý den som na úrade práce zuadala som o SOS dotaciu v decembri bola mi schvalena.ale chcela by som sa informovať ci sa vyplaca aj spätne alebo od toho mesiaca kedy som ziadala?Dakujem

  počet odpovedí: 2
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   15. 01. 2021 16:53:53

   Dobrý deň, Gabriela,

   SOS dotáciu je možné poskytnúť najskôr od mesiaca, v ktorom žiadateľ predložil úradu žiadosť o poskytnutie SOS dotácie. Na poskytnutie SOS dotácie žiadateľ nemá právny nárok.

   Dotáciu možno poskytnúť v sume najviac 1 800 eur v príslušnom rozpočtovom roku. Dotácia sa poskytuje najviac v sume 300 eur v mesiaci, v ktorom sú splnené podmienky, a to aj vtedy, ak sú tieto podmienky splnené len za časť mesiaca, najmenej však 15 kalendárnych dní.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   25. 01. 2021 08:18:05

   Dobrý deň, Gabriela,

   došlo k zmene:

   SOS dotáciu je možné poskytnúť spätne od mesiaca október 2020, v prípade žiadostí o SOS dotáciu podaných najneskôr do 31.01.2021.


Nárok na ocr

Odpovedať
 • avatar
  Katarína Holešová
  Ostatné 15. 01. 2021 11:16:12

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či mám nárok na očr ak som nezamestnaná od 19. októbra 2020 poberá dávku v nezamestnanosti a dieťa bude mať 11. rokov tento mesiac. Chcem sa ešte spýtať či sa mi o ten čas predĺži evidencia na úrade práce. Ďakujem veľmi pekne

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   15. 01. 2021 11:33:59

   Dobrý deň, pani Holešová,

   základnou podmienkou nároku na pandemické ošetrovné je platenie nemocenského poistenia. Ak ste evidovaná na úrade práce a poberáte aj dávku v nezamestnanosti, tak nie je možné poberanie dvoch dávok naraz.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Alžbeta Šteffeková


SOS dotacia

Odpovedať
 • avatar
  Zigova R.
  Ostatné 14. 01. 2021 17:03:42

  Dobrý deň.
  Chcela by som sa spýtať ohľadom SOS dotácie.
  Od 1.8.2020 som evidovaná na UP, prišla som o prácu kvôli covidu. Dávka v nezamestnanosti mi konci 31.1.2021 Po uplynutí poberania dávky mam možnosť požiadať o SOS dotáciu? Keďže mam syna prváka, v momentálnej situácii sa nemám možnosť ani zamestnať.
  Mam nárok na nejakú podporu?
  Ďakujem za odpoveď..

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   15. 01. 2021 08:31:01

   Dobrý deň, pani Zigova,

   spomínaná SOS dotácia je určená pre fyzické osoby, ktoré v čase krízovej situácie tzv. druhej vlne pandémie (od mesiaca október 2020) prestali vykonávať činnosť, ktorá zakladá nárok na príjem zo závislej činnosti, z výkonu činnosti osobnej asistencie, z podnikania alebo z inej samostatnej zárobkovej činnosti a nemajú iný príjem zo závislej činnosti, z podnikania alebo z inej samostatnej zárobkovej činnosti.

   SOS Dotácia

   Pre bližšie informácie ohľadne SOS dotácie Vám odporúčame využiť tieto kontakty:

   Telefónny zoznam (kontakty na úrady práce): Kontakty na Úrady PSVR
   Pracovné dni: 8:00 – 15:00
   Email: covid19@praca.gov.sk

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Alžbeta Šteffeková


Poberanie OČR

Odpovedať
 • avatar
  Zuzana Ďuračková
  Ostatné 14. 01. 2021 12:36:08

  Dobrý deň, Rada by som sa opýtala som evidovaná na úrade práce od 1. 6 2020 nepoberam žiadne dávky kvôli tomu že som si predtým ako SZČO neplatila dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti čiže môj príjem je 0.Ako je to s OČR mám nárok aj ja na pandemickú OČR? ďakujem veľmi pekne

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   14. 01. 2021 12:49:25

   Dobrý deň, pani Ďuračková,

   podmienkou poberania akejkoľvek OČR, resp. dávky zo SP je platenie poistného. Len poistenci majú nárok na jednotlivé dávky. Za uchádzača o zamestnanie je platené iba zdravotné poistenie a to nezakladá nárok na OČR.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Alžbeta ŠteffekováOchrana osobných údajov

Odpovedať
 • avatar
  Marcela Macová
  ISTP 13. 01. 2021 16:28:15

  Dobrý deň
  rada by som sa Vás spýtala jednu vec z pohľadu ochrany osobných údajov a to v akej ste pozícii z pohľadu GDPR ak spoločnosti prostredníctvom ISTP zverejňujú pracovné pozície a vy im potom poskytujete osobné údaje uchádzačov o zamestnanie, ktorí reagovali cez inzerát zverejnený na www.istp? Ste sprostredkovateľ? Mohli by ste mi poslať takúto zmluvu podľa čl. 28 ods. 3? Ak nie ste ako ste k tomu prišli? Máte nejaké stanovisko Úradu na ochranu osobných údajov? Ďakujem za zodpovedanie

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   13. 01. 2021 17:18:34

   Dobrý deň, pani Macová,

   naša spoločnosť TREXIMA Bratislava, spol. s r.o. je Sprostredkovateľom a Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny je Prevádzkovateľom. Medzi zmluvnými stranami je podpísaná zmluva o poverení sprostredkovateľa spracovávať osobné údaje.

   Predmetom zmluvy je poverenie Sprostredkovateľa spracovaním osobných údajov dotknutých osôb v rozsahu a spôsobom stanoveným v tejto zmluve v Informačnom systéme služieb zamestnanosti (systém používaný na úradoch práce), na časť ISTP, ktorý je prevádzkovaný Prevádzkovateľom, s cieľom realizácie prác zameraných na ďalšie prevádzkovanie, údržbu, vývoj a využívanie jednotlivých funkcií ISTP. Účel spracúvania osobných údajov v zmysle zákona o službách zamestnanosti a teda aj účel, na ktorý je oprávnený spracúvať osobné údaje v ISTP Sprostredkovateľ, je uvedený v zmluve.

   Ak uchádzač o prácu reaguje na pracovnú ponuku zverejnenú v ISTP, v reakcii cez ISTP zasiela zamestnávateľovi aj svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec

Vaša otázka

Vyplňte iba v prípade, ak chcete byť informovaný o skutočnosti, keď vám tím ISTP poskytne odpoveď.

Odpovedať
Upraviť
Spýtajte sa nás
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie