Spýtajte sa nás

Máte problém s ISTP? Námet na jeho vylepšenie? Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Napíšte nám a my vám pomôžeme. Prostredníctvom tlačidla „Spýtať sa“ a priloženého formulára môžete odoslať otázku alebo pripomienku tímu ISTP. Za vaše námety a postrehy k ISTP vám vopred veľmi pekne ďakujeme.

Spýtať sa Najčastejšie otázky
Vyhľadávanie

Zivotopis

Odpovedať
 • avatar
  Gabriel Dusa
  ISTP 15. 02. 2020 13:40:48

  Chcem sa opytat kde na vasej stranke vytvorim zivotopis.

  počet odpovedí: 2
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   15. 02. 2020 21:05:41

   Pokiaľ sa nechceš registrovať, tak tu:
   https://www.istp.sk/europsky-zivotopis

   Ak sa chceš aj registrovať, tak tu:
   https://www.istp.sk/registracia?typ=bezny_pouzivatel

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   17. 02. 2020 08:56:46

   Dobrý deň, pán Duša,

   ja len doplním, že Európsky životopis nájdete kliknutím na "Infocentrum" v pravej hornej časti stránky na hlavnej hornej lište a výberom možnosti "Európsky životopis".

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Upratovačka termal.s.r.o Veľký Meder

Odpovedať
 • avatar
  Bohuslava
  ISTP 14. 02. 2020 12:18:06

  Dobrý deň chcela som odoslať ziadost a nejde mi to môžte to zaslat vy.dakujem Elsikova

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   14. 02. 2020 12:39:24

   Dobrý deň, pani Bohuslava,

   prosím, vedeli by ste nám bližšie špecifikovať, aký dôvod systém uviedol, keď Vám nešla odoslať Vaša reakcia? Čo Vám systém oznamoval? Potrebovali by sme detailnejší popis problému, aby sme Vám mohli pomôcť. Váš životopis, žiaľ, nevieme odoslať za Vás.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Ivana Koutná


Moj profil cast prax

Odpovedať
 • avatar
  PavelMalo
  ISTP 13. 02. 2020 19:49:06

  poprosim vas, preco v cast prax t.j. prehlade rokov prace na poziciach s praxou sa nemoze dat vlozit iba mesiac a rok a to pre od -do???? mne sa to nepodarilo, pyta to aj den, ked mam od skoncenia VS uvadzat den pre 9 zamestnavatelov tak je to podla mojho nazoru zbytocne, mozete mi pomoct???dakujem, pavel malo

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   14. 02. 2020 09:00:16

   Dobrý deň, pán Malo,

   pri definovaní dĺžky praxe je nutné vyplniť presný dátum. Uvažujeme o zmene, aby bolo možné vyplniť iba mesiac a rok, ale zatiaľ túto zmenu nemôžeme vykonať, pokým nám ju neschváli Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny. Ak si presný deň nepamätáte, odporúčam pri položke Od vyplniť prvý deň v mesiaci a pri Do posledný deň v mesiaci. Ďakujem.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


kód vzdelania

Odpovedať
 • avatar
  Leon
  Školstvo 13. 02. 2020 17:22:06

  Uzavrel som tú tému elektrotechniky, opýtam sa ešte niečo iné. Aký kód má ten, kto chodil na 8-ročné gymnázium a nezmaturoval?(to sa netýka mňa, to sa len zaujímam). Má taký istý ako jeho spolužiaci, len tam má D namiesto J? Alebo má aj namiesto maturitného roka ten rok, v ktorom dokončil kvartu?

  počet odpovedí: 2
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   14. 02. 2020 08:54:01

   Dobrý deň,

   kód odboru je uvedený na diplome, ak niekto nedokončí školu, tak nemožno hovoriť, že má vyštudovaný daný odbor. Kód D je pre stupeň nižšie stredné vzdelanie - napr. ukončený 2. stupeň základnej školy. Ak sa chcete dozvedieť viac o kódoch, odporúčam napísať Centru vedecko-technických informácií SR, ktorý klasifikáciu odborov vzdelania spravuje. Ďakujem.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   14. 02. 2020 09:27:43

   "po absolvovaní
   4. ročníka 8
   -
   ročných vzdelávacích
   programov na
   stredných školách"

   https://www.minedu.sk/data/files/3772.pdf

   Tam to máte. Na maturitnom vysvedčení je kód vzdelania, v podstate aj na každom vysvedčení. A to je len tá druhá časť kódu-ktorá neobsahuje rok. Ani na konci kvarty nie je žiaden kompletný kód na vysvedčení uvedený. On teoreticky nemusí mať kód nikde na papieri-môže preukazovať vzdelanie tým vysvedčením. Ale keby potreboval niekam napísať kód-akým rokom to začína?


Vek budúcého zamestnanca, je už problém sa zamestnať.

Odpovedať
 • avatar
  rastislav.cervenec.1
  Práca 13. 02. 2020 13:44:04

  Viete ako hľadám, tak hľadám ale z prácou sa mi nikto neozíva, myslím že tu bude problém s vekom, chcelo by to pripísovať aj max. vek prijatia do zamestnania od zamestnávateľov, aby človek vedel na čom vlastne je.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   13. 02. 2020 14:02:35

   Dobrý deň, pán Rastislav,

   mrzí nás, ak sa Vám zamestnávatelia neozývajú. Vieme, že nie je jednoduché nájsť si prácu, no radi by sme Vás povzbudili vo Vašej snahe zamestnať sa - čoskoro sa určite objaví zaujímavá pozícia, na ktorú si Vás zamestnávateľ vyberie. Treba to stále skúšať, určite sa Vám to podarí.

   Vekové požiadavky by v inzerátoch byť uvedené nemali, nakoľko je to diskriminačné.

   Držíme Vám palce a prajeme všetko dobré!

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Ivana Koutná


vzdelanie

Odpovedať
 • avatar
  Leon
  Školstvo 13. 02. 2020 12:45:43

  Dobrý deň!
  Chcel by som sa spýtať, aké vzdelanie má občan, ktorý absolvoval strednú odbornú školu, ktorá nie je elektrotechnická a potom absolvoval kurz Elektrotechnické minimum v rozsahu 400 hodín? Má alebo nemá elektrotechnické vzdelanie? A občan ktorý mal najprv úpné stredné všeobecné a následne absolvoval spomínaný kurz -aké má potom vzdelanie? Má úplné stredné odborné alebo aspoň stredné odborné vzdelanie po absolvovaní daného kurzu? Má ten kurz aj nejaký kód vzdelania? Nie je to náhodou "N" (postsekundárne vzdelanie)?
  minedu.sk/data/files/3772.pdf
  Ak by to bolo N, s celým kódom, tak ktoré je potom u daného občana "najvyššie dosiahnuté vzdelanie"? To N alebo tá škola, do ktorej chodil 4 roky? Tie kurzy sú nejako akreditované a niekedy sa fyzicky konajú v budove strednej školy, ale myslím, že sa môžu konať aj inde. A je to teda vzdelanie alebo nie je? Má to kód vzdelania alebo nie? Na zbery.trexima.sk/kov sú len školy, nie sú tam inštitúcie, ktoré robia kurzy.
  Takže toto mi zistite, potrebujem právne záväznú odpoveď.

  počet odpovedí: 17
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   13. 02. 2020 14:47:14

   Dobrý deň,

   v zmysle § 21 Vyhlášky Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky, ktorou sa ustanovujú podrobnosti na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci s technickými zariadeniami tlakovými, zdvíhacími, elektrickými a plynovými a ktorou sa ustanovujú technické zariadenia, ktoré sa považujú za vyhradené technické zariadenia, je elektrotechnik fyzická osoba, ktorá má ukončené stredoškolské elektrotechnické vzdelanie alebo vysokoškolské elektrotechnické vzdelanie. Elektrotechnik je aj fyzická osoba, ktorá môže v rozsahu svojho odborného vzdelania vykonávať činnosť na vyhradenom technickom zariadení elektrickom, ak má odborné vzdelanie v inom učebnom odbore alebo v inom študijnom odbore ako elektrotechnickom, ktorého súčasťou je výučba zameraná na príslušné technické zariadenie elektrické, alebo ak absolvovala ďalšie odborné vzdelávanie v akreditovanom vzdelávacom programe zameranom na technické zariadenie elektrické v minimálnom rozsahu 400 hodín.

   Teda odpoveď na Vašu otázku, ak občan absolvuje strednú odbornú školu, má buď stredné odborné vzdelanie (napr. vyučený) alebo úplné stredné odborné vzdelanie (s maturitou) v závislosti od zvoleného odboru. Ak odbornú školu nemá (napr. absolvoval gymnázium – úplné stredné všeobecné vzdelanie), ale absolvuje hore uvedený kurz (vzdelávací program), je spôsobilý vykonávať prácu elektrotechnika, ale jeho dosiahnutým stupňom vzdelania je úplné stredné všeobecné vzdelanie so získaným elektrotechnickým vzdelaním - osvedčenie na vykonávanie činnosti na technickom zariadení elektrickom. Kódovanie sa využíva iba pri študijných a učebných odboroch a študijných programoch, pri kurzoch nie. Absolvovaním akreditovaného vzdelávacieho programu zameraného na technické zariadenie elektrické v minimálnom rozsahu 400 hodín nezískate postsekundárne vzdelanie.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   13. 02. 2020 15:10:30

   Potom však nemá zmysel si robiť taký kurz, lebo naďalej bude mať občan úplné stredné všeobecné a zamestnávatelia pýtajú úplné stredné odborné.
   A niektoré inštitúty ponúkajúce daný kurz jednoducho klamú: "Akreditovaný kurz umožňuje získať elektrotechnické vzdelanie." https://trnava.vajak.sk/kurzy-skolenia-seminare/bozp-a-po/elektrotechnicke-minimum/
   Už som si našiel, že N je niečo iné. Tam je tiež elektrotechnika.
   https://www.minedu.sk/data/att/5853.pdf
   A aký to má rozsah, koľko hodín alebo rokov?
   Ale opakujem, toto je absurdné, lebo Elektrotechnické minimum podľa zákona oprávňuje občana vykonávať prácu elektrotechnika, akurát mu neumožňuje uchádzať sa o prácu elektrotechnika.

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   13. 02. 2020 15:24:56

   Podľa vyhlášky, nie podľa zákona. Ale stále ma zaujíma, čo je to N, aký to má rozsah?

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   13. 02. 2020 15:44:38

   Myslím, že na tej stránke sú uvedené správne informácie. Tieto kurzy sú určené práve pre občanov, ktorí neabsolvovali elektrotechnickú školu, ale chceli by robiť prácu elektrotechnika a podľa uvedenej vyhlášky môžu, ak absolvujú akreditovaný vzdelávací program zameraný na technické zariadenie elektrické v minimálnom rozsahu 400 hodín.

   Už som pochopil, načo narážate. Asi ste našli na našom portáli inzerát pre elektrotechnika, kde zamestnávateľ ako požadovaný stupeň vzdelania neuviedol úplné stredné všeobecné vzdelanie. Samozrejme, zamestnávateľ má právo určiť si požiadavky v inzeráte, ale povolanie elektrotechnik je regulované a ak splníte požiadavky uvedené v § 21, môžete ho vykonávať. Je potom na zvážení zamestnávateľa, ktorého uchádzača prijme do zamestnania.

   Podľa školského zákona (245/2008 Z. z.) vyššie odborné vzdelanie (postsekundárne) získa žiak úspešným absolvovaním
   a) najmenej dvojročného a najviac trojročného vzdelávacieho programu odboru vzdelávania v strednej odbornej škole, ktorý sa ukončuje absolventskou skúškou; dokladom o získanom stupni vzdelania je vysvedčenie o absolventskej skúške a dokladom o získanej kvalifikácii je absolventský diplom s právom používať titul „diplomovaný špecialista“ so skratkou „DiS“; titul sa uvádza za priezviskom, pre zdravotnícke odbory vzdelania podľa osobitného predpisu,
   b) posledného ročníka súvislého šesťročného vzdelávacieho programu odboru vzdelávania v konzervatóriu, ktorý sa ukončuje absolventskou skúškou, alebo posledného ročníka súvislého osemročného vzdelávacieho programu odboru vzdelávania v tanečnom konzervatóriu; dokladom o získanom stupni vzdelania je vysvedčenie o absolventskej skúške a dokladom o získanej kvalifikácii je absolventský diplom s právom používať titul „diplomovaný špecialista umenia“ so skratkou „DiS.art“, titul sa uvádza za priezviskom,
   c) najmenej dvojročného a najviac trojročného vzdelávacieho programu odboru vzdelávania v škole umeleckého priemyslu, ktorý sa ukončuje absolventskou skúškou; dokladom o získanom stupni vzdelania je vysvedčenie o absolventskej skúške a dokladom o získanej kvalifikácii je absolventský diplom s právom používať, ak ide o
   1. dvojročný vzdelávací program, titul „diplomovaný špecialista umenia“ so skratkou „DiS.art“; titul sa uvádza za priezviskom, alebo
   2. trojročný vzdelávací program, titul „diplomovaný špecialista“ so skratkou „DiS.“; titul sa uvádza za priezviskom.

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   13. 02. 2020 16:09:26

   "Už som pochopil, načo narážate." Pochopili ste to presne opačne.
   Ja som mal vo filtri úplné stredné všeobecné a našlo mi túto ponuku: https://www.istp.sk/pracovna-ponuka/1676284/elektrikar-slaboprudovych-rozvodov?filter_vpm=1
   Tak som začal zisťovať, že či to je možné, mal som len také tušenie, že áno. Následne som našiel Elektrotechnické minimum.
   To čo ste sem dali (https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2008/245/20200101#paragraf-16.odsek-5) však podľa mňa nie je to N, na ktoré som sa pýtal. Tam sa spomína titul diplomovaný špecialista -to je známe, že to sú napríklad zdravotné sestry.
   Ale ak má niekto napríklad obchodnú akadémiu a spraví si N z odboru Elektrotechnika, tak hádam sa z neho nestane diplomovaný špecialista-keď ani ten, kto normálne chodil za elektrikára, nie je dipomovaný špecialista. Ten kurz sa spomína aj tu: https://www.istp.sk/karta-zamestnania/skoly/2068/stavebny-a-prevadzkovy-elektrikar/kod-skoly/2675N00
   Len neviem, aký to má rozsah.

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   13. 02. 2020 16:17:27

   Bližšie vysvetlenie nájdete aj v dokumente minedu, ktorý ste nám zaslali. Najkvalifikovanejšiu odpoveď Vám poskytnú odborníci z Centra vedecko-technických informácií SR.

   KONTAKT

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   13. 02. 2020 16:22:56

   Ešte doplním, že OK, kurz Elektrotechnické minimum umožní získať elektrotechnické vzdelanie-ale pomôže iba tomu, kto má stredné odborné vzdelanie. Takže napríklad ak má niekto obchodnú akadémiu, tak si spraví kurz v rozsahu 400 hodín a už môže ísť robiť elektrikára, lebo už má rovnaké vzdelanie ako každý elektrikár: 1.stredné odborné, 2. elektrotechnické.
   No a keď má niekto gymnázium, tak by mu ten kurz bol na nič, lebo by získal elektrotechnické vzdelanie, ale ešte by mu chýbalo to druhé: stredné odborné vzdelanie. Takže on si musí urobiť N, v neviem akom rozsahu. Ale chápete to? Len za to, že je niekto inteligentnejší, si musí urobiť drahší kurz. A ten, kto sa nedostal na gymnázium, tak tomu stačí ten lacnejší kurz.
   Teda, aspoň dúfam, že s tým vzdelaním N Elektrotechnika už bude mať absolvent gymnázia konečne to "stredné odborné vzdelanie". Veď to je to isté, len je tam N namiesto M. Normálne keď ide dieťa za elektrikára, tak má 2675M00.

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   13. 02. 2020 16:26:43

   To ja viem dávno o tom cvti, to ma nezaujíma. Vy mi uvedzte, aký rozsah má toto, keď to máte na svojej stránke. https://www.istp.sk/karta-zamestnania/skoly/2068/stavebny-a-prevadzkovy-elektrikar/kod-skoly/2675N00

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   13. 02. 2020 16:39:55

   Nemáme detailné informácie o každom odbore. Na spomínanej stránke máte uvedený kontakt na školu, ktorá uvedený odbor ponúka, ak by ste im zavolali/napísali, povedia Vám bližšie informácie.

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   13. 02. 2020 17:12:43

   Sú to 2 roky, ale to je s maturitou.
   http://www.adlerka.sk/stranka/dialkove-pomaturitne-kvalifikacne-studium/lang/SK
   https://spsehalova.sk/pomaturitne-studium/
   https://ssoselba.edupage.org/a/pomaturitne-studium
   Takže ten, kto má obchodnú akadémiu, za 400 hodín sa stane elektrikárom. Ten, kto má gymnázium, musí 2 roky chodiť do školy a ešte aj zložiť maturitu.

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   13. 02. 2020 17:40:45

   Ja si myslím, že gymnazista musí absolvovať elektrotechnické minimum - nadstavbové štúdium pre získanie základného elektrotechnického vzdelania potrebného k získaniu osvedčenia o odbornej spôsobilosti elektrotechnikov. To nie je 2-ročné štúdium.

   Ale nie som elektrotechnik, ani odborník v tejto oblasti, ak máte pochybnosti, prosím, napíšte na Zväz elektrotechnického priemyslu SR, kde Vás kvalifikovane usmernia: https://zep.sk/kontakt/

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   13. 02. 2020 18:49:11

   Vy ma nerozumiete. Podľa vyhlášky sa stane gymnazista elektrotechnikom po 400 hodinovom kurze. Takže podľa vyhlášky už to môže robiť. Ale potom si na ISTP zadá svoje vzdelanie, ktoré naďalej zostáva úplné stredné všeobecné a žiadne ponuky mu tam nenájde. Tá v Spišskej Novej Vsi, to bola výnimka, s akou sa do konca života nestretnete (je možné, že sa pomýlil).
   No a ten kto má obchodnú akadémiu, si zadá do filtra úplné stredné odborné a bude mať ponuky na prácu elektrotechnika. Z tých kurzov niektoré vyžadujú technické vzdelanie od ľudí, ktorí majú stredné odborné/úpné stredné odborné, ale čo je zaujímavé, ani oni nevylučujú úplné stredné odborné. Takže tí by vylúčili obchodnú akadémiu, gymnázium však nie (mne sa to javí ako rozumné). Tu však neviem, podľa čoho postupujú. Mám taký dojem, že to požadované vzdelanie si určujú svojvoľne.
   Tu je zoznam tých kurzov:
   http://isdv.iedu.sk/SearchForm.aspx

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   13. 02. 2020 18:50:37

   Oprava: ani oni nevylučujú úplné stredné všeobecné

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   14. 02. 2020 08:24:23

   Ak hľadáte prácu elektrotechnika na ISTP, odporúčam vyplniť do názvu pracovného miesta slovo elektrotechnik a preferované miesto výkonu práce. Situácia na trhu práce je aktuálne taká, že ak je uchádzač absolventom gymnázia a má elektrotechnické minimum a osvedčenie o odbornej spôsobilosti elektrotechnika, myslím, že takéhoto uchádzača zamestnávateľ rád pozve na pracovný pohovor, aby preveril jeho praktické schopnosti bez ohľadu na to, či v inzeráte vyplnil úplné stredné odborné alebo všeobecné vzdelanie.

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   14. 02. 2020 09:22:25

   Vy ste taký človek, že to je ťažko aj okomentovať. Ak robíte s elektrickým zariadením bez toho, aby ste mali na to vzdelanie, tak porušujete vyhlášku.
   Ale ak sa hlásite na pracovnú pozíciu, na ktorú nespĺňate požiadavky, tak porušujete zákon!

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   14. 02. 2020 09:45:32

   Napísal som, že gymnazista s elektrotechnickým minimom a osvedčením o odbornej spôsobilosti elektrotechnika sa môže uchádzať o prácu elektrotechnika. V tomto prípade nejde o žiadne porušovanie právnych predpisov.

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   14. 02. 2020 10:11:46

   Akože nejde?!
   https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2011/351/#paragraf-62
   Keby som vám tu začal spamovať toto fórum, tak si myslíte, že neporušujem zákon?
   A keby aj ten zákon neexistoval, tak je to úplne amorálne uchádzať sa o prácu u niekoho, kto ma vopred odmieta. Veď to je ako keby som žobral na ulici.
   Keď na toto nahovárate ľudí, tak to dosť vypovedá o vašom charaktere.


Buberová

Odpovedať
 • avatar
  Jana
  Práca 11. 02. 2020 20:26:49

  Dobrý večer ja sa chcem spýtať či máte teraz nejakú prácu v Sobranciach alebo Michalovciach ako čašníčka alebo pomocná sila v kuchyni

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   12. 02. 2020 07:55:09

   Dobrý deň, Jana,

   posielam Vám aktuálne ponuky podľa Vašich požiadaviek, skúste pozrieť a v prípade záujmu kontaktujte priamo zamestnávateľa (kontakty nájdete v inzerátoch): www.istp.sk

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Ivana Koutná


Straznik

Odpovedať
 • avatar
  Michal Ruzon
  Práca 11. 02. 2020 11:57:38

  Výkon strážnej služby denne smeny ak sú možné.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   12. 02. 2020 07:46:36

   Dobrý deň, pán Ruzon,

   posielam Vám ponuky na pozíciu strážnika - prosím, nastavte si po ľavej strane okres, v ktorom by ste chceli pracovať: www.istp.sk

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Ivana Koutná


Zivotopis

Odpovedať
 • avatar
  stefan.majovsky.1
  Úrady PSVR 10. 02. 2020 18:11:42

  Kto zadava informacie kde som pracoval do systemu? Niekto mi zmenil udaje v zivotopise a je tam vela chyb. Preverte vsetke prihlasenia za tu dobu. Pripade mna kontaktujte. Prihlasil som sa az 10.02.2020 na profile som nebol od 2015 priblizne.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   11. 02. 2020 08:49:27

   Dobrý deň, pán Májovský,

   ak ste uchádzačom o zamestnanie evidovaným na úrade PSVR, údaje v osobnom profile označené farebným štátnym znakom (overené úradom PSVR) nie je možné v ISTP meniť (boli vložené na úrade práce). Umožnené je dopĺňať iba nové záznamy. Situáciu je možné vyriešiť dvoma spôsobmi. Sprostredkujeme informáciu Ústrediu PSVR, ktoré problém rieši s príslušným úradom PSVR. Druhou možnosťou je informovať o probléme Vašu sprostredkovateľku na úrade PSVR, ktorá Vám údaje upraví. Ďakujeme za porozumenie.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Uplatnenie

Odpovedať
 • avatar
  Marcel KUŽMA
  Školstvo 10. 02. 2020 15:56:00

  Dobrý deň, mám ukončené vzdelanie Ing. - manažment vojenských systémov na VA L.M. a ukončené doplňujúce pedagogické štúdium. Chcel by som vedieť kde všade v školstve sa budem môcť s týmto vzdelaním uplatniť?
  Mám záujem robiť sociálneho pedagóga alebo pedagogického asistenta. Rád by som si aj rozšíril vzdelanie nejakým rozširujúcim štúdiom.
  Ďakujem za odpoveď.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   10. 02. 2020 16:07:05

   Dobrý deň, Marcel,

   skúste pozrieť nasledovný link, ktorý hovorí o kvalifikačných predpokladoch pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov: https://www.epi.sk/zz/2020-1
   Odporúčame Vám kontaktovať priamo Ministerstvo školstva, posielam Vám link s kontaktmi na ich stránku: https://www.minedu.sk/zakladne-informacie-o-ministerstve/

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Laura Pražencová

Vaša otázka

Vyplňte iba v prípade, ak chcete byť informovaný o skutočnosti, keď vám tím ISTP poskytne odpoveď.

Odpovedať
Upraviť
Spýtajte sa nás
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie