Spýtajte sa nás

Máte problém s ISTP? Námet na jeho vylepšenie? Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Napíšte nám a my vám pomôžeme. Prostredníctvom tlačidla „Spýtať sa“ a priloženého formulára môžete odoslať otázku alebo pripomienku tímu ISTP. Za vaše námety a postrehy k ISTP vám vopred veľmi pekne ďakujeme.

Spýtať sa Najčastejšie otázky
Vyhľadávanie

Práca

Odpovedať
 • avatar
  Nicmix004
  Práca 31. 07. 2020 21:50:51

  Dobrý večer mám 17 rokov onedlho 18 hľadám si prácu v oblasti Senica,Myjava no poslal som si aj nejaké životopisy a bez odpovede.Prípadne nejakú brigádu.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   03. 08. 2020 09:34:31

   Dobrý deň,

   posielam aktuálne pracovné ponuky pre uvedené okresy:

   Pracovné ponuky

   Mrzí nás, že nemáte spätné väzby. Určite musí byť pre Vás náročné reagovať na pracovné ponuky a napr. nedostať žiadnu spätnú väzbu. Potom má človek rôzne pochybnosti, či e-mail, resp. životopis dorazil, kladie si otázky, prečo sa zamestnávateľ neozval a pod. Niekedy zamestnávateľ dostane veľa žiadostí o prijatie do zamestnania, nie vždy na všetky odpovie.
   Každopádne Vás chceme podporiť vo Vašej aktivite, nájdite všetku trpezlivosť a pokúste sa hľadať vhodné ponuky voľných pracovných miest a zasielať Váš životopis, možno sa na Váš šťastie usmeje.
   Niekedy pomôže taká drobnosť, že do mailu, ktorý zasielate zamestnávateľovi, napíšete niečo zaujímavé o sebe alebo prečo Vás jeho ponuka oslovila, nejakú zaujímavú informáciu o zamestnávateľovi, ktorú poznáte, resp. ste sa dočítali na jeho web stránke (napr. že dbá na bezpečnosť zamestnancov, používa nové technológie a pod.). Skrátka niečo, čím oslovíte personalistu, ktorý si potom špeciálne Váš životopis pozrie.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Reštart pre mladých

Odpovedať
 • avatar
  Samuel
  Úrady PSVR 31. 07. 2020 08:50:18

  Dobrý deň. Chcem sa informovať či je Národný projekt "Reštart pre mladých" pozastavený a neuzatvara nové dohody. V prípade keď je pozastavený a uchádzač nemá nárok na príspevok, kedy bude opäť tento príspevok k dispozícii. Ďakujem

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   31. 07. 2020 09:02:04

   Dobrý deň, Samuel,

   v spolupráci s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny v Senica, posielam odpoveď:

   Prostriedky z tohto projektu sú už na prevažnej väčšine úradov zazáväzkované (minuté). Ak aj sú finančné prostriedky v rozpočte tohto projektu z tzv. „úspor“, potom momentálne platí, že realizácia prevažnej väčšiny projektov a nástrojov aktívnej politiky trhu práce je zo strany ministerstva PSVaR pozastavená do odvolania. Projekt Reštart pre mladých 2 patrí k týmto pozastaveným projektom.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Laura Pražencová


Úrad práce-dohoda

Odpovedať
 • avatar
  Peter
  Úrady PSVR 30. 07. 2020 11:01:13

  Dobrý deň som evidovaný na úrade prace a našiel som si prácu na dohodu na základe tohto ako to umožňuje zákon, Zaujímalo by ma či tých cca.210€ je možný zárobok za celé obdobie alebo sa to vzťahuje iba na jeden mesiac.a keďže dohoda je uzavretá na 40 dní či je možné pracovať aj časť ďalšieho mesiaca bez toho aby došlo k vyradeniu z evidencie na úrade prace, s tým že by som zarobil maximálne do tých 210€ aj v ten ďalší na ktorého pár dni sa vzťahuje dohoda.Vopred ďakujem za odpoveď a prajem pekný zvyšok dňa.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   30. 07. 2020 11:43:18

   Dobrý deň, Peter,

   počas evidencie môže uchádzač o zamestnanie byť v pracovnoprávnom vzťahu na základe dohody o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru, ak trvanie tohto pracovnoprávneho vzťahu nepresiahne v úhrne 40 dní v kalendárnom roku u zamestnávateľa,

   - u ktorého bezprostredne pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie nebol v pracovnom pomere alebo v obdobnom pracovnom vzťahu,
   - ktorý ho v predchádzajúcich šiestich mesiacoch pred uzatvorením tohto pracovnoprávneho vzťahu neodmietol prijať do zamestnania sprostredkovaného úradom.

   Výška odmeny za vykonávanú činnosť nesmie presiahnuť v úhrne sumu životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu podľa osobitného predpisu platnú k prvému dňu kalendárneho mesiaca, za ktorý sa preukazuje výška odmeny (v súčasnosti / od 1.7.2020 214,83 €).

   Uchádzač o zamestnanie je povinný predložiť úradu kópiu dohody o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru najneskôr deň pred začatím plynutia doby, na ktorú sa táto dohoda uzatvorila.

   Uchádzač o zamestnanie je povinný do ôsmich kalendárnych dní preukázať úradu práce, sociálnych vecí a rodiny rozhodné skutočnosti pre vedenie v evidencii uchádzačov o zamestnanie t.j. skutočnosti o výške odmeny za uplynulý kalendárny mesiac.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Laura Pražencová


Príspevok na dochádzanie za prácou

Odpovedať
 • avatar
  Jana
  Úrady PSVR 29. 07. 2020 21:50:34

  Dobrý deň, od 1.6.2020 mám pracovnú zmluvu. Od 1.6.2020 dostávam príspevok na dochádzku za prácou. V práci však nie som spokojná a tak končím k 31.7.2020. Plynule,bez prerušenia, nastupujem do inej práce od 1.8.2020. jedná sa o prácu na pracovnú zmluvu,ale pracovný úväzok bude len 5 hodín týždenne. Zatiaľ sa mi nepodarilo tak narýchlo si nájsť prácu s vyšším úväzkom. Budem dostávať príspevok aj napriek tomu, že budem mať pracovnú zmluvu s takým malým úväzkom? Ak mám správne informácie,tak príspevok závisí od počtu kilometrov a od počtu odpracovaných dní v mesiaci. A nesmie to byť práca na dohodu, ale musí to byť práca na pracovnú zmluvu. Takže ak budem mať pracovnú zmluvu s úväzkom 5 hodín týždenne,tak budem príspevok dostávať aj naďalej? Chápem to správne? Potrebujem to vedieť veľmi súrne,preto Vám vopred ďakujem za Vašu skorú odpoveď.

  S pozdravom
  Jana

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   30. 07. 2020 09:27:52

   Dobrý deň, Jana,

   v spolupráci s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny Senica, posielam odpoveď:

   V dohode, ktorú ste uzatvorili s úradom práce ohľadne tohto príspevku, máte uvedenú povinnosť pri skončení pracovného pomeru informovať v lehote 15 dní úrad o tejto skutočnosti. Ak sa nebudete evidovať na úrade práce a bezprostredne prejdete z jedného zamestnania do druhého, pričom aj do toho ďalšieho budete z miesta svojho trvalého pobytu dochádzať, opätovne musíte o tom informovať úrad. Zašlite fotokópiu pracovnej zmluvy s miestom výkonu zamestnania, ak by bolo potrebné prepočítavať výšku príspevku vzhľadom ku vzdialenosti dochádzania. Podstatné pre príspevok je zamestnanie na pracovnú zmluvu, rozsah pracovného úväzku sa nesleduje, takže aj vo Vašom prípade môžete za splnenia uvedených podmienok príspevok naďalej poberať.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Laura Pražencová


Neviem si najst pracu nakolko mam len zakladne vzdelanie

Odpovedať
 • avatar
  Jarmila
  Práca 29. 07. 2020 17:27:34

  Nepracovala som bola som s detmi doma a terad som po mozgovej prihode a som ciastocne ochrnuta hladam si pracu ale problem je vtom že mam len zakladnevzdelanie vedeli by ste my podriadiť vopred dakujem lorincova

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   30. 07. 2020 08:09:03

   Dobrý deň, Jarmila,

   posielam Vám ponuky práce podľa vyššie uvedených kritérií: www.istp.sk

   Ponuky je potrebné dodatočne vyfiltrovať podľa min. miesta výkonu práce. Následne je potrebné kontaktovať priamo zamestnávateľa, či už telefonicky, mailom, alebo použitím funkcie Poslať životopis.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Laura Pražencová


Jaxykove kurz

Odpovedať
 • avatar
  Zuzana Stupak
  Úrady PSVR 29. 07. 2020 11:44:48

  Dobry deñ poskytuje úrad práce Prispevok na ja zykovy kurz?za akych podmienok ak ano
  Ďakujem

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   29. 07. 2020 11:53:45

   Dobrý deň, Zuzana,

   žiaľ, momentálna situácia zapríčinila, že všetky formy vzdelávania boli dočasne pozastavené a čaká sa na pokyn z Ústredia PSVaR, ktorým by mohli byť uvoľnené.

   Ohľadne aktuálnej situácie Vám odporúčame kontaktovať Váš úrad práce. Ďakujeme.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Laura Pražencová


Úrad práce

Odpovedať
 • avatar
  Janka
  Úrady PSVR 27. 07. 2020 19:50:09

  Dobry den, chcela by som sa zaevidovat na urade prace cez email, ake doklady treba poslat k ziadosti? Nebude problem, ze ziadost nebude podpisana? Dakujem.

  počet odpovedí: 1

Zaujem o pracu

Odpovedať
 • avatar
  Lenka hrádelová
  Práca 27. 07. 2020 18:34:16

  Hladam pracu v
  Martine ako pomocna sila v kUCHInialebo upratovačku na 4-6 HOD

  počet odpovedí: 1

Finančný príspevok k mzde

Odpovedať
 • avatar
  Natália
  Úrady PSVR 27. 07. 2020 12:31:49

  Dobrý deň,
  chcela by som sa informovať, ako je to s finančným príspevkom k mzde počas prvých 12-tich mesiacov. Ministerstvo na svojom webe avizovalo 20.7.2020 v článku venovanom projektu Praxou k zamestnaniu 2, že mladí si budú môcť žiadať aj príspevok. Tento príspevok, predpokladám, súvisí s projektom Reštart pre mladých. Ten bude nejako obnovený taktiež? Na úrade práce ma informovali, že projekt funguje už dlhšie a príspevky, ktorými disponovali sú už minuté. Ďakujem za odpoveď.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   27. 07. 2020 14:44:44

   Dobrý deň, Natália,

   v spolupráci s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny v Senici posielam odpoveď:

   Predpokladáme, že skutočne bol myslený príspevok z projektu Reštart pre mladých 2. Žiaľ, naozaj platí to, čo Vám na úrade práce povedali – teda, že prostriedky z tohto projektu sú už na prevažnej väčšine úradov zazáväzkované (minuté). Ak aj sú finančné prostriedky v rozpočte tohto projektu z tzv. „úspor“, potom momentálne platí, že realizácia prevažnej väčšiny projektov a nástrojov aktívnej politiky trhu práce je zo strany ministerstva PSVaR pozastavená do odvolania. Projekt Reštart pre mladých 2 patrí k týmto pozastaveným projektom.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Podpora nezamesnanosti

Odpovedať
 • avatar
  Robert
  Úrady PSVR 27. 07. 2020 06:02:15

  Dobry,jul 2020 mi skoncy 6mesiac .Auguste este dostanem podporu?

  počet odpovedí: 1
Vaša otázka

Vyplňte iba v prípade, ak chcete byť informovaný o skutočnosti, keď vám tím ISTP poskytne odpoveď.

Odpovedať
Upraviť
Spýtajte sa nás
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie