Spýtajte sa nás

Máte problém s ISTP? Námet na jeho vylepšenie? Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Napíšte nám a my vám pomôžeme. Prostredníctvom tlačidla „Spýtať sa“ a priloženého formulára môžete odoslať otázku alebo pripomienku tímu ISTP. Za vaše námety a postrehy k ISTP vám vopred veľmi pekne ďakujeme.

Spýtať sa Najčastejšie otázky
Vyhľadávanie

osobné údaje

Odpovedať
  • avatar
    dasavaculikova
    ISTP 05. 12. 2019 08:50:10

    dobrý deň, kde mám udeliť súhlas k spracovaniu osobných údajov?

    počet odpovedí: 1
    • Odpoveď
      Odpovedať
      avatar
      05. 12. 2019 10:43:49

      Príjemný dobrý deň, pani Vaculiková,

      prosím, napíšte nám na projekt@istp.sk z e-mailu, na ktorý bola doručená správa ohľadne súhlasu a usmerníme Vás. Asi máte v ISTP vytvorené 2 kontá.

      Ďakujem.

      S pozdravom a prianím pekného dňa
      Pavol Hudec


Inzerovanie voľných prac. miest - sezónna práca

Odpovedať
  • avatar
    Jana Haverová, Arriva Service s.r.o.
    Práca 05. 12. 2019 08:28:31

    Dobrý deň, chcela by som sa informovať, či je potrebné nahlasovať, inzerovať voľné pracovné miesta na ISTP pokiaľ sa jedná o sezónnych zamestnancov. Týka sa to konkrétne "kuričov", ktorí u nás pracujú každoročne na cca 0,5 roka a chodia stále tí istí. Konkrétne zatiaľ na tejto pozícii nehľadáme uchádzačov na základe výberového konania. Každý rok oslovujeme tých, ktorí k nám chodia na sezónnu prácu každoročne, resp. títo zamestnanci majú svojich známych, ktorí sú priamo oslovení. Zatiaľ to nikdy neriešime verejným výberovým konaním. Ďakujem. Haverová - personalista

    počet odpovedí: 2
    • Odpoveď
      Odpovedať
      avatar
      05. 12. 2019 08:54:14

      Príjemný dobrý deň, pani Haverová,

      prosím, pozrite tento článok:

      www.istp.sk/clanok/14255/co-je-este-dobre-vediet-o-povinnom-nahlasovani-volnych-pracovnych-miest

      Pokiaľ ide o klasický pracovný pomer (nie dohodu) a miesto nie je obsadzované kontinuálne, je potrebné voľné pracovné miesto nahlásiť, v tomto prípade si ale myslím, že to nie je nutné.

      Prekonzultujem ešte tento prípad s Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny a dám vedieť stanovisko.

      S pozdravom a prianím pekného dňa
      Pavol Hudec

    • Odpoveď
      Odpovedať
      avatar
      06. 12. 2019 10:51:48

      Posielam ešte odpoveď z Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny:

      Za voľné pracovné miesto na účely sprostredkovania zamestnania považujeme podľa § 40 zákona o službách zamestnanosti novovytvorené pracovné miesto alebo existujúce neobsadené pracovné miesto, na ktoré zamestnávateľ chce prijať zamestnanca. Povinnosť zamestnávateľa oznámiť voľné pracovné miesto a jeho charakteristiku nesúvisí s výberovým konaním.

      Zamestnávateľ je povinný oznámiť voľné pracovné miesto, ktorého obsadenie bude na pracovný pomer na základe pracovnej zmluvy uzavretý na dobu neurčitú, na dobu určitú bez ohľadu na počet mesiacov, na plný úväzok, na skrátený úväzok.

      Zamestnávateľ nie je povinný oznámiť voľné pracovné miesto, ktoré preobsadzuje kontinuálne, voľné pracovné miesto, pri ktorom výkon práce je založený na živnosti, výkon práce je na základe uzatvorených dohôd o prácach vykonávaných mimo hlavný pracovný pomer (dohoda o vykonaní práce, dohoda o pracovnej činnosti, dohoda o brigádnickej práci študenta a pod.).


  • avatar
    rodfa2019
    ISTP 05. 12. 2019 07:53:35

    Dobrý deň, rád by som vám na základe obdržanej výzvy udelil súhlas so spracovaním osobných údajov, aby moje konto zostalo aktívne. Bohužiaľ netuším ako to urobiť. Pomôžete mi?
    ďakujem a pekný deň želám,

    Marek Straňavský

    počet odpovedí: 1
    • Odpoveď
      Odpovedať
      avatar
      05. 12. 2019 08:45:33

      Príjemný dobrý deň, pán Straňavský,

      myslím, že ide o konto s menom seitz (obchodné meno Marek Straňavský - Domecht Systém), kde ešte nebol udelený súhlas.

      S pozdravom a prianím pekného dňa
      Pavol Hudec


  • avatar
    Jozef Kundľa
    ISTP 05. 12. 2019 00:16:33

    Kde mam potvrdiť spracovanie osobných udajov ?

    počet odpovedí: 1
    • Odpoveď
      Odpovedať
      avatar
      05. 12. 2019 08:40:25

      Príjemný dobrý deň, pán Kundľa,

      prosím, napíšte nám na projekt@istp.sk z e-mailu, na ktorý bola doručená správa ohľadne súhlasu a usmerníme Vás. Asi máte v ISTP vytvorené 2 kontá.

      Ďakujem.

      S pozdravom a prianím pekného dňa
      Pavol Hudec


Súhlas so spracovaním osobných udajov

Odpovedať
  • avatar
    PekarenSmatana
    ISTP 04. 12. 2019 20:40:52

    Dobrý deň, prosím kde mám potvrdiť súhlas so spracovaním osobných údajov?

    počet odpovedí: 1
    • Odpoveď
      Odpovedať
      avatar
      05. 12. 2019 08:37:24

      Príjemný dobrý deň,

      ešte máte v ISTP ďalšie konto s menom smatanova (obchodné meno Janka Smatanová), kde ešte nebol udelený súhlas.

      S pozdravom a prianím pekného dňa
      Pavol Hudec


  • avatar
    simon.bednar.1
    ISTP 04. 12. 2019 18:26:47

    Dobry podvecer,prisiel mi email ohladne suhlasu zo spracovanim osobnych udajov ktory vam treba dat inak budu moje udaje vymazane.Chcem sa opytat kde najdem tento suhlas?dakujem

    počet odpovedí: 1
    • Odpoveď
      Odpovedať
      avatar
      05. 12. 2019 08:34:45

      Príjemný dobrý deň, pán Bednár,

      ešte máte v ISTP ďalšie konto s menom mesiacik, kde ešte nebol udelený súhlas, ale ak používate Vaše úradné konto, toto pôvodné môžeme vymazať, ak si prajete.

      S pozdravom a prianím pekného dňa
      Pavol Hudec


Autor článku

Odpovedať
  • avatar
    Dominika
    ISTP 04. 12. 2019 15:18:58

    Dobrý deň,

    dovolila som si použiť Váš článok ako zdroj ku svojej seminárnej práci. Aby som ho však mohla správne uviesť potrebovala by som meno autora článku https://www.istp.sk/clanok/32/spolocenska-etiketa-pri-obchodnych-stretnutiach-so-zahranicnymi-partnermi
    Vopred ďakujem

    počet odpovedí: 1
    • Odpoveď
      Odpovedať
      avatar
      04. 12. 2019 15:53:11

      Príjemný dobrý deň, Dominika,

      článok spracovala Silvia Mačkay na základe uvedených zdrojov.

      S pozdravom a prianím pekného dňa
      Pavol Hudec


suhlas so spracovanim osobnych udajov

Odpovedať
  • avatar
    eisc
    ISTP 04. 12. 2019 14:49:48

    dobry den, prislo mi upozornenie, ze tu niekde mam zadat suhlas so spracovanim osobnych udajov. neviem ale najst na vasom portali sekciu, kde sa to ma zadat. poradte mi prosim.

    vdaka
    Karchnak

    počet odpovedí: 1
    • Odpoveď
      Odpovedať
      avatar
      04. 12. 2019 14:54:29

      Dobrý deň, pán Karchnak,

      súhlas s GDPR udelíte po prihlásení do Vášho konta.

      S pozdravom a prianím pekného dňa
      Laura Pražencová


Skladník

Odpovedať
  • avatar
    Radoslav Sloboda
    Práca 04. 12. 2019 13:56:23

    Je to ešte aktuálne

    počet odpovedí: 1
    • Odpoveď
      Odpovedať
      avatar
      04. 12. 2019 17:29:21

      Príjemný dobrý deň, pán Sloboda,

      my sme správcom portálu ISTP, bude potrebné kontaktovať zamestnávateľa, ktorý danú ponuku práce inzeroval cez náš portál. Ďakujem.

      S pozdravom a prianím pekného dňa
      Pavol Hudec


  • avatar
    Jaroslav Hlavac
    Práca 04. 12. 2019 13:24:05

    Poprosil by som vas o info o aku pracu ide.Mal by som zaujem u vas pracovat z pozdravom Hlavac moj kontakt je 0944449598

    počet odpovedí: 1
    • Odpoveď
      Odpovedať
      avatar
      04. 12. 2019 13:32:54

      Dobrý deň, Jaroslav,

      ponuky si viete vyfiltrovať podľa Vašich požadovaných kritérií na nasledovnom linku: www.istp.sk

      S pozdravom a prianím pekného dňa
      Laura Pražencová

Vaša otázka

Vyplňte iba v prípade, ak chcete byť informovaný o skutočnosti, keď vám tím ISTP poskytne odpoveď.

Odpovedať
Upraviť
Spýtajte sa nás
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie