Spýtajte sa nás

Máte problém s ISTP? Námet na jeho vylepšenie? Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Napíšte nám a my vám pomôžeme. Prostredníctvom tlačidla „Spýtať sa“ a priloženého formulára môžete odoslať otázku alebo pripomienku tímu ISTP. Za vaše námety a postrehy k ISTP vám vopred veľmi pekne ďakujeme.

Spýtať sa Najčastejšie otázky
Vyhľadávanie

dôchodok

Odpovedať
 • avatar
  Dagmar Hunt
  Ostatné 25. 09. 2020 08:10:36

  Mam 60 rokov, vysokoškolské vzdelanie som ukončila v 1983,od 2001 nežijem na Slovensku, mam 4 deti, v období 2003 až 2005 som pracovala v UK, 7 mesiacov som pracovala v Prahe, 7 mesiacov som pracovala v Singapore. zvyšok som bola žena v domácnosti... kedy si mam ziadat o penziu...a existuje možnosť mesačného príspevku na zvýšenie dôchodku, ak áno na aký účet sa príspevok treba peniaze posielat... Vďaka

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   25. 09. 2020 08:35:41

   Dobrý deň, pani Hunt,

   radi by sme Vám pomohli, no uvedené záležitosti spadajú pod agendu Sociálnej poisťovne, my s nimi neprichádzame do styku a nedokážeme v tejto veci poskytnúť relevantné stanovisko. Posielam Vám kontakt na Sociálnu poisťovňu - môžete využiť ich Formulár pre otázky či zavolať na konkrétne oddelenie venujúce sa oblasti, na ktorú sa pýtate:

   www.socpoist.sk

   Ďakujem za pochopenie a prajem všetko dobré!

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Alžbeta Šteffeková


 • avatar
  lukas.kristofik.2
  Úrady PSVR 24. 09. 2020 17:29:14

  Dobrý deň, chcem sa opýtať som evidovaný na UP. a chcel by som si urobiť kurz SBS že či mi ho UP preplatí a aký je postup. Ďakujem

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   25. 09. 2020 08:26:42

   Dobrý deň, pán Krištofík,

   ak ste uchádzačom o zamestnanie evidovaným na úrade práce, je možné, aby Vám úrad preplatil absolvovanie Vami vybraného kurzu cez projekt REPAS+. Prosím, informujte sa na Vašom úrade práce ohľadne aktuálnej situácie, keďže počas koronakrízy boli viaceré projekty úradu práce pozastavené. Ak si nájdete kurz, ktorý by ste chceli absolvovať, môžete na úrade podať žiadosť o jeho preplatenie. Žiadosť bude posúdená špeciálnou komisiou, ktorá zváži možnosť jeho preplatenia.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Alžbeta Šteffeková


Príspevky zamestnancovi

Odpovedať
 • avatar
  Silvia
  Úrady PSVR 24. 09. 2020 09:17:37

  Dobrý deň prajem,
  chcela by som sa Vás opýtať, či je možné v súčasnosti si požiadať o príspevok "Reštart pre mladých uchádzačov o zamestnanie 2". A taktiež by som sa chcela opýtať, či je tento príspevok možné poberať súčasne s "Príspevkom na dochádzku za prácou". Som evidovaná ako ÚoZ - znevýhodnená skupina (absolvent do 26 rokov). Od 1.11. nastupujem do zamestnania na pracovnú zmluvu, do práce budem dochádzať cca 40km.
  Za odpoveď Vám veľmi pekne ďakujem.
  Prajem pekný deň.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   24. 09. 2020 10:17:40

   Dobrý deň, Silvia,

   aktuálne máme k dispozícii nasledovné informácie.

   Finančné prostriedky projektu Reštart pre mladých sú v podstate už na všetkých úradoch práce vyčerpané. Aktuálne sa uzatvárajú dohody na poskytovanie tohto príspevku len z tzv. „ušetrených“ prostriedkov, čo je skutočne minimum. Žiadosti o tento príspevok sú zo strany úradov zamietané z dôvodu vyčerpania rozpočtu.

   Ak by ste si chceli podať žiadosť – podmienkou je vek do 29 rokov, jeden mesiac evidencie a predloženie pracovnej zmluvy. Tlačivo žiadosti Vám dá aj sprostredkovateľka na oddelení služieb občanom, s ktorou ste bežne v kontakte. Predpokladáme ale, že odpoveď úradu bude taká, ako sme uviedli vyššie. Ministerstvo práce pripravuje nový takýto projekt, ale predbežne až v budúcom roku.

   Príspevok z národného projektu „Reštart pre mladých UoZ“ môžete poberať súbežne so spomínaným príspevkom.

   Pre aktuálne informácie Vám odporúčame kontaktovať Váš úrad práce. Ďakujeme.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


www.istp.sk

Odpovedať
 • avatar
  lubomir dolnak
  ISTP 22. 09. 2020 11:38:29

  neviem sa dostat do stranky vypisuje mi nespravne heslo

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   22. 09. 2020 12:01:13

   Dobrý deň, pán Dolnak,

   prosím, napíšte nám na adresu projekt@istp.sk Vaše používateľské meno. Ďakujem.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Zabudnute heslo

Odpovedať
 • avatar
  factcool
  ISTP 22. 09. 2020 10:45:33

  Dobrý den,

  je prosím možné vygenerovať nové heslo prístupu do registracie na spol. FC ecom, s.r.o., ICO: 51750155, nakolko heslo bolo zabudnute.
  heslo poprosim poslat na adresu: jobs@factcool.com

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   22. 09. 2020 10:52:04

   Dobrý deň,

   uvedené IČO aktuálne nemáme registrované v databáze. Možno sa zaregistrovať kliknutím na Registrácia v pravej hornej časti stránky a zvolením možnosti Zamestnávateľ. Ďakujem.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Heslo som menil a nejde sa mi prihlasit

Odpovedať
 • avatar
  Karika Csaba
  ISTP 22. 09. 2020 08:14:03

  Heslo

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   22. 09. 2020 09:04:26

   Dobrý deň,

   prosím, napíšte nám Vaše používateľské meno na adresu projekt@istp.sk. Ďakujem.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Bez príjmu

Odpovedať
 • avatar
  Tibor
  Úrady PSVR 22. 09. 2020 01:03:42

  Od 1 nov.2019 som bol na podpore 6 mesiacov,ale pre covid do 31.8.2020 Kým si nenájdem novú prácu nemám nárok na žiadný príjem ? Som 56 ročný pol.invalid. Ďakujem za pomoc!

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   22. 09. 2020 09:03:07

   Dobrý deň, Tibor,

   posielam informácie o pomoci v hmotnej núdzi. Bližšie informácie Vám poskytnú na úrade práce.

   POMOC V HMOTNEJ NÚDZI

   Ak by sa Vám podarilo nájsť si prácu, v zmysle zákona o pomoci v hmotnej núdzi by prichádzal do úvahy tzv. „aktivačný príspevok“. Ak ste poberateľom dávky v hmotnej núdzi, resp. osobou spolu posudzovanou s poberateľom dávky v hmotnej núdzi, potom tu sú podmienky nároku na tento príspevok:

   Aktivačný príspevok patrí: (okrem iného)
   • dlhodobo nezamestnanému občanovi, ktorý sa zamestná alebo začne vykonávať samostatnú zárobkovú činnosť, má nárok na aktivačný príspevok po dobu najviac 6 mesiacov, ak:
   - sa zamestná a pred nástupom do zamestnania mal zabezpečované základné životné podmienky a poskytnutú pomoc v hmotnej núdzi a jeho príjem zo závislej činnosti je najmenej na úrovni minimálnej mzdy, najviac však na úrovni trojnásobku minimálnej mzdy alebo
   - začne vykonávať samostatnú zárobkovú činnosť podľa osobitného predpisu a pred začatím tejto činnosti mal zabezpečované základné životné podmienky a poskytnutú pomoc v hmotnej núdzi.

   Z príspevkov prichádza do úvahy ešte príspevok na dochádzku za prácou (ak za prácou dochádzate), resp. príspevky pri presťahovaní za prácou.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Odrábanie aktivačných prác

Odpovedať
 • avatar
  Lenka
  Úrady PSVR 21. 09. 2020 14:56:27

  Dobrý deň,
  neviem na koho sa mám obrátiť, tak skúsim tu. Budúci mesiac si mam odrábať dávku v hmotnej núdzi, to je 32 hodín mesačne, sú to práce na miestnom úrade, ale kontrolorka mi povedala, že len vonku ako hrabanie lístov, zametanie chodníkov a podobne. Ale je tu možnosť zamestnať sa v nejakej neziskovej organizácií, ak si ju nájdem sama a tam to odrobiť. Viac som nedostala žiadne info. Ani o aké neziskovky sa jedná.
  Viete mi prosím povedať, aký je postup? Musí to byť neziskovka len na mojom sídlisku alebo v rámci mesta? A robí sa nejaká zmluva alebo je to len o dohode?
  Respektíve, neviete aké možnosti na odrobenie tých 32 hodin mám, ak nechcem byť na tom svojom miestnom urade?
  Ďakujem pekne, snáď mi viete poradiť
  S pozdravom Lenka V.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   22. 09. 2020 08:20:07

   Dobrý deň, Lenka,

   v spolupráci s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny v Senici posielam odpoveď:

   Pravdepodobne Vám už úrad odovzdal ponuku na vykonávanie týchto aktivačných prác – na Vašom obecnom úrade. Pozor – odmietnutie ich vykonávania by znamenalo odňatie dávky v hmotnej núdzi. Teoreticky by ste si mohli nájsť neziskovku, kde by ste tieto práce mohli vykonávať. Nemusí byť ani „na Vašom sídlisku, ani v rámci mesta“. Ak by ste si takúto neziskovku aj našli, úrad práce s ňou musí uzatvoriť dohodu o výkone týchto prác a následne Vám ponuku zmeniť na túto inštitúciu. Môžete napr. vykonávať aj práce na dohodu o pracovnej činnosti či dohodu o vykonaní práce, ale to musí byť minimálne tých 32 hodín mesačne a príjem z tejto činnosti sa započítava do celkového príjmu na účely posudzovania oprávnenosti a výšky dávky v hmotnej núdzi.
   Skúste zájsť na svoj úrad práce – na aktivačné centrum – a zistiť, či úrad nemá s nejakou takouto inštitúciou uzatvorenú zmluvu o výkone aktivačných prác a či by Vám nemohol ponuku vystaviť na takúto inštitúciu. Bývajú to napr. aj školy, škôlky, centrá voľného času a pod. Záleží potom od toho, na koľko miest je takáto dohoda uzatvorená – či už napr. nie sú všetky tieto miesta „obsadené“.

   Komunikujte s aktivačným centrom Vášho úradu práce – tam získate informácie „z prvej ruky“.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Ako vložiť ponuku práce

Odpovedať
 • avatar
  CDR Vranov
  ISTP 21. 09. 2020 14:04:39

  Dobrý deň, chceme vlažiť inzerát na prácu , no nevieme ako.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   21. 09. 2020 14:12:29

   Dobrý deň,

   ako prvý krok je potrebné sa zaregistrovať vyplnením Vášho IČO. Po prihlásení kliknete na prvú položku Vášho konta s názvom „Vložiť ponuku práce“. Následne po vyplnení údajov o voľnom pracovnom mieste, pracovných podmienok, požiadaviek na zamestnanca, informácií o zabezpečení obsadenia pracovného miesta či kontaktnej osoby môžete inzerát potvrdiť tlačidlom „Uložiť – odoslať na zverejnenie“. Ak narazíte pri vypĺňaní inzerátu na problém, nasmerujte kurzor myši na ikonku otáznika, ktorá slúži ako pomocník alebo nám neváhajte napísať.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Alžbeta Šteffeková


 • avatar
  Kristína
  Úrady PSVR 21. 09. 2020 09:42:03

  Dobrý deň chcem sa opyta kurz opatrovania sa dá spraviť ?

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   21. 09. 2020 09:51:55

   Dobrý deň, Kristína,

   ak ste uchádzačkou o zamestnanie evidovanou na úrade práce, je možné, aby Vám úrad preplatil absolvovanie Vami vybraného kurzu cez projekt REPAS+. Prosím, informujte sa na Vašom úrade práce ohľadne aktuálnej situácie, keďže počas koronakrízy boli viaceré projekty úradu práce pozastavené. Ak si nájdete kurz, ktorý by ste chceli absolvovať, môžete na úrade podať žiadosť o jeho preplatenie. Žiadosť bude posúdená špeciálnou komisiou, ktorá zváži možnosť jeho preplatenia.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec

Vaša otázka

Vyplňte iba v prípade, ak chcete byť informovaný o skutočnosti, keď vám tím ISTP poskytne odpoveď.

Odpovedať
Upraviť
Spýtajte sa nás
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie