Spýtajte sa nás

Máte problém s ISTP? Námet na jeho vylepšenie? Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Napíšte nám a my vám pomôžeme. Prostredníctvom tlačidla „Spýtať sa“ a priloženého formulára môžete odoslať otázku alebo pripomienku tímu ISTP. Za vaše námety a postrehy k ISTP vám vopred veľmi pekne ďakujeme.

Spýtať sa Najčastejšie otázky
Vyhľadávanie

Chcem sa prihlasit

Odpovedať
 • avatar
  Andrea
  Bez kategórie 19. 12. 2018 01:57:37

  Dobrý deň, chcem sa prihlásiť a neviem prečo mi ukazuje furt že mam zlé heslo pritom ho mám dobre napísané dakujem.


Prihlásenie

Odpovedať
 • avatar
  Eva Olosova
  ISTP 18. 12. 2018 10:25:18

  Dobrý deň,

  Prosím Vás o radu nedá sa mi prihlásiť. Zadám používateľské meno a heslo napriek tomu, že ho mám správne mi oznámi, že je zlé heslo alebo meno.

  Za skorú odpoveď vopred ďakujem Eva Olosova

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   18. 12. 2018 10:31:15

   Dobrý deň, pani Eva,

   evidujeme situáciu, že uchádzači majú problém s heslom, ktoré dostali na úrade práce, kvôli zlej čitateľnosti niektorých symbolov, napr. namiesto 1 sa myslí l, namiesto O sa myslí 0 (nula) a pod. Máte tam takéto znaky?

   Ak by Váš problém pretrvával, napíšte nám, prosím, na našu adresu projekt@istp.sk alebo nám môžete zavolať na našu bezplatnú infolinku 0800 212 800, aby sme Vašu požiadavku operatívne vyriešili.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Ivana Koutná


menšie obecné služby

Odpovedať
 • avatar
  Janka Olekšíková
  Úrady PSVR 17. 12. 2018 21:53:42

  Dobrý deň,
  chcela by som sa spýtať. vopred dakujem za radu.
  chcela by som ukončiť dohodu o vykonavaní menších obecných služieb, aj napriek tomu, že samotná dohoda vyprší 31.12. No zo zdravotných dôvodov ju chcem ukončiť. Prídem len o aktivačný príspevok, alebo aj o dávku v hmotnej núdzi. V januári nastupujem do práce cez projekt UPSVaR. A nemôžem ísť na PN. Bohužiaľ. je to možné? V dohode je napísane, že môžem vypovedať dohodu aj bez udania dôvodov, s mesačnou vypovednou lehotou, ktorá začne plynuť od prvého dňa nasledujúcehopo doručení písomnej výpovede druhému učastnikovi.
  Dakujem za odpoved.

  počet odpovedí: 3
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   18. 12. 2018 10:35:23

   Dobrý deň, pani Olekšíková,

   v spolupráci s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny Senica posielam odpoveď:

   Ak pracujete na menších obecných službách, predpokladám, že dohodu máte uzatvorenú s obcou. Ak máte v dohode uvedenú možnosť jej výpovede, táto platí. Lenže.... ak je dohoda platná do 31.12., dnes je 18.12. – tak sa táto dohoda nedá vypovedať, pretože ako uvádzate, výpovedná doba začne plynúť od prvého nasledujúceho mesiaca. Ak by ste dali výpoveď dnes, výpovedná lehota by mala začať plynúť od 1.januára – kedy vlastne už bude dohoda ukončená. Dohodnite sa so starostom (starostkou) na výkone prác, ktoré by ste do určeného počtu 64 hodín zvládli. Vychádzam z toho, že od januára nastupujete do pracovného pomeru cez projekt, t.j. nemôžete v čase zaradenia do tohto projektu byť PN. Ťažko sa mi hľadá riešenie, pretože mi chýba dosť informácií – od kedy nastupujete do pracovného pomeru na projekt (či od 1.1 alebo neskôr), koľko máte odpracovaných hodín v tomto mesiaci na menších obecných službách, či Vám zdravotný stav neumožňuje t.č. robiť vôbec žiadne práce, alebo len „ľahšie“...., či už máte v tomto mesiaci odpracovaných aspoň „povinných“ 32 hodín....
   Tých 32 hodín je dôležitých, aby ste dostali dávku v hmotnej núdzi. Ak by ste neodpracovali 64 hodín, ktoré sú podmienkou pri menších obecných službách a nároku na aktivačný príspevok, ale len niečo medzi 32 a 64 hodín – potom skutočne prídete o aktivačný príspevok. Ak by ste neodpracovali ani tých 32 hodín – prídete aj o základnú dávku v hmotnej núdzi.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Ivana Koutná

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   18. 12. 2018 11:27:55

   Dobrý deň,
   do práce nastupujem od 2.1.2019, je to projekt Cesta na trh práce II, zatial mám odpracovaných 32 hodín, na pondeleok aj utorok 17 a 18. 12som mala ošetrenie u lekára, a potrebujem ešte na dva dni ísť na ošetrenie. Mám vôbec na to nárok? Bez roho aby som si to musela nahradiť? December je krátky mesiac a a ja nestíham si toto už odpracovať.... Nevadí mi, že prídem o aktivačný príspevok. Len aby som neprišla o dávku v hmotnej nudzi. Pretože po nástupe do zamestnania budem mať nárok na osobitný príspevok, som nezamestnana od marca 2017, dávku v hmotnej nudzi poberám od novembra 2017.
   Budem mať príspevok aj na dochádzkou za prácou? Je pravda, že treba dokladať aj cestovné lístky, pretože mi na UPSVaR bolo povedané, že je to nutné, a čo ked dochádzam autom? Lebo autobusové spojenie mi nevyhovuje, a vlaky tu nemáme?


registracia

Odpovedať
 • avatar
  ivan kovac
  ISTP 17. 12. 2018 21:16:24

  dobri vecer neide mito prihlasit a neviem preco

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   18. 12. 2018 07:36:45

   Dobrý deň, pán Kováč,

   predmet Vašej správy ste nazvali "registrácia" - dovoľte mi sa opýtať, či aj na našej stránke klikáte na políčko s nápisom "Registrácia" a či ste uchádzačom o zamestnanie evidovaným na úrade práce.

   Ak ste totiž uchádzačom o zamestnanie evidovaným na úrade práce, tak Vám konto do ISTP už vytvorila Vaša sprostredkovateľka na úrade - tým pádom sa už nemusíte registrovať, stačí sa prihlásiť (pod údajmi, ktoré ste na úrade dostali). Kliknite, prosím, vpravo hore na "Prihlásenie" a do prvej kolónky zadajte Vaše prihlasovacie meno a do druhej kolónky heslo.

   Ak som však Váš problém nepochopila správne, napíšte nám, prosím, na našu adresu projekt@istp.sk alebo nám môžete zavolať na našu bezplatnú infolinku 0800 212 800, aby sme Vašu požiadavku operatívne vyriešili.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Ivana Koutná


info ohľadom projektov

Odpovedať
 • avatar
  Monika
  Úrady PSVR 17. 12. 2018 18:47:09

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je možné poberať príspevok z národného projektu Reštart pre mladých, ak môj zamestnávateľ požiada o Príspevok na podporu vytvorenia pracovného miesta v prvom pravidelne platenom zamestnaní? Je teda možné poberať príspevok súbežne, teda ja ako zamestnanec a aj môj zamestnávateľ? Ďakujem za odpoved.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   18. 12. 2018 10:33:36

   Dobrý deň, pani Monika,

   v spolupráci s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny Senica posielam odpoveď:

   Ak myslíte poberanie príspevku z NP „Reštart pre mladých 2“ – tak v tomto projekte už obmedzenie „dvojnásobného podporovania vytvoreného pracovného miesta“ bolo vypustené, takže odpoveď je – áno, aj keď na vytvorené pracovné miesto bude zamestnávateľ poberať príspevok na § 51a, Vy môžete požiadať o príspevok v rámci projektu Reštart pre mladých 2.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Ivana Koutná


 • avatar
  profipage
  ISTP 17. 12. 2018 15:01:53

  Dobrý deň, chcela by som sa informovať ohľadom pracovných ponúk, ktoré som minulý týždeň nahadzovala na Váš portál, či je ešte možné, že sú stále v procese nahadzovania? Alebo či tam došlo k nejakej chybe pri nahadzovaní? Ďakujem

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   17. 12. 2018 15:22:43

   Dobrý deň,

   žiaľ, my vo Vašom konte PROFIPAGE nevidíme žiadne ponuky, ktoré by boli vložené minulý týždeň. Prosím, kontaktujte nás na našej bezplatnej infolinke: 0800 212 800, aby sme situáciu rýchlejšie vyriešili.

   Ďakujeme.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Alžbeta Žideková


opis pracovnej pozicie

Odpovedať
 • avatar
  Katarína Gajdošíková
  Práca 17. 12. 2018 13:55:45

  Dobry den, chcela by som sa opytat, kde na stranke by som mohla najst blizsiu specifikaciu (opis) pracovnej pozicie 1211003 Manazer v danovej oblasti?
  Dakujem pekne,

  K.Gajdosikova

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   17. 12. 2018 14:21:12

   Dobrý deň, pani Gajdošíková,

   odporučila by som Vám stránku www.sustavapovolani.sk, kde nájdete bližšie informácie o jednotlivých povolaniach. Zároveň pripájam link na stránku, kde nájdete viac informácií o spomínanej pracovnej pozícii: https://sustavapovolani.sk/karta_zamestnania-9417

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Alžbeta Žideková


PN povinnost zamestnávatela

Odpovedať
 • avatar
  Natália
  Práca 15. 12. 2018 12:22:47

  Dobrý deň , chcem sa opýtať ako mam riešiť situaciu, keď zamestnávateľ nepreposlal moju kompletnú pn mzdovej uctovnicke?
  Ďakujem za odpoveď
  S pozdravom a prianím pekného dňa
  Vatterová

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   16. 12. 2018 22:04:46

   Príjemný dobrý deň, pani Vatterová,

   odporúčam Vám v tejto veci osloviť Vášho zamestnávateľa. Jeho povinnosti v súvislosti s PN si môžete prečítať na tejto stránke: https://www.podnikajte.sk/pravo-a-legislativa/c/3712/category/zakonne-povinnosti-podnikatela/article/pracovna-neschopnost-zamestnanca-2018.xhtml

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Praca v Jaguari

Odpovedať
 • avatar
  Ivan
  Práca 14. 12. 2018 11:34:44

  Pracoval som v VW Braislava ako navážkar nových aut na vagony a parkovisko .Chcel bysom sa informovať či v Jaguari neni podobná pracovná pozicia nakolko nas teraz pred vianocami udajne pre nadbytočnosť prepustili
  Dakujem

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   14. 12. 2018 11:42:58

   Príjemný dobrý deň, pán Ivan,

   aktuálne ponuky v spoločnosti Jaguar Land Rover Slovakia nájdete na tejto stránke:
   https://goo.gl/4DbvVX

   Prajeme veľa úspechov.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Otázka, ktorú máloktorá zo žien sa pýta

Odpovedať
 • avatar
  EdithS
  Práca 13. 12. 2018 22:44:22

  Prosím ,úprimne, máme my vzdelané ženy po 50tke so skúsenosťami, keď sa už môžeme naplno venovať práci, máme šancu na serióznu prácu? alebo je až tak presadzovaná iba mladosť a vzdelanosť? Som bola viackrát na pohovoroch, ohodnotené všetky superlatívnymi ale odpoveď-rozhodli sme sa pre iného kandidáta...frustrácia, beznádej

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   14. 12. 2018 08:07:35

   Príjemný dobrý deň,

   mrzí ma uvedená situácia. Úrady práce zameriavajú svoju pozornosť na znevýhodnené skupiny uchádzačov o zamestnanie, kam patria aj uchádzači nad 50 rokov. Odporúčam Vám kontaktovať Váš úrad práce, kde Vám poskytnú podrobnosti o aktuálnych projektoch. Napr. v projekte Chceme byť aktívni na trhu práce (50+) je cieľovou skupinou občan starší ako 50 rokov. Podmienkou projektu je právoplatné zaradenie do evidencie UoZ, bez ohľadu na dĺžku doby evidencie. V rámci projektu sa poskytuje finančný príspevok na podporu vytvorenia pracovného miesta. Pre viac informácií si pozrite informácie zverejnené na stránke Ústredia práce: http://www.upsvar.sk/narodne-projekty-oznamenia-o-moznosti-predkladania-ziadosti-o-poskytnutie-financneho-prispevku/narodny-projekt-chceme-byt-aktivni-na-trhu-prace-50.html?page_id=563740, prípadne sa informujte priamo na Vašom úrade práce.

   Ak by ste nám poslali profesiu/pracovnú oblasť, o ktorú sa zaujímate a preferované miesto výkonu práce, pokúsili by sme sa vyhľadať vhodné pracovné ponuky. Ďakujem a prajeme všetko dobré.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec

Vaša otázka

Vyplňte iba v prípade, ak chcete byť informovaný o skutočnosti, keď vám tím ISTP poskytne odpoveď.

Odpovedať
Upraviť
Spýtajte sa nás
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie