Spýtajte sa nás

Máte problém s ISTP? Námet na jeho vylepšenie? Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Napíšte nám a my vám pomôžeme. Prostredníctvom tlačidla „Spýtať sa“ a priloženého formulára môžete odoslať otázku alebo pripomienku tímu ISTP. Za vaše námety a postrehy k ISTP vám vopred veľmi pekne ďakujeme.

Spýtať sa Najčastejšie otázky
Vyhľadávanie

zmena údajov

Odpovedať
 • avatar
  Michaela
  Bez kategórie 14. 05. 2021 18:18:28

  Prosím Vás mohli by ste aktualizovať údaje

  Stredná odborná škola technická
  email- skola@sosvranovska.sk
  www stránka - www.sosvranovska.sk
  tel - 02/63812377
  0907805860

  dakujem s pozdravom Michaela Krajčiová


Otaska

Odpovedať
 • avatar
  Janko
  Práca 14. 05. 2021 11:41:01

  Mladi persšpektivni muž 27rokov bi som sa opiatav za ubituvanie je ponude ANO-NIE

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   14. 05. 2021 11:48:28

   Dobrý deň, Janko,

   ak sa zaujímate o to, či zamestnávateľ ponúka aj ubytovanie, bude potrebné kontaktovať zamestnávateľa, ktorý u nás danú ponuku práce inzeroval. Ďakujeme.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Zivotopis

Odpovedať
 • avatar
  mata7
  ISTP 14. 05. 2021 11:28:07

  Dobry den ako mozem dat aktivny moj zivotopis nadstavit tak aby mi prichadzali ponuky po pripade ich videli zamestnavatelia?

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   14. 05. 2021 11:46:53

   Dobrý deň,

   Vaše konto s menom MATA7 zatiaľ nemá vyplnený osobný profil. Ak si ho vyplníte, v časti Nastavenia následne vyberte Aktívny profil a položky, ktoré chcete sprístupniť zamestnávateľom. Ďakujeme.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


zmena adresy firmy

Odpovedať
 • avatar
  Ncd1202
  ISTP 14. 05. 2021 09:05:00

  Dobrý deň prajem,

  chceli by sme zmeniť adresu firmy /iba číslo domu/, ale systém nám neumožní. vedeli by Ste nám poradiť?

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   14. 05. 2021 09:18:31

   Dobrý deň,

   sídlo spoločnosti sme Vám upravili v súlade s ORSR, túto zmenu si môžete skontrolovať vo Vašom konte v časti Registračné údaje.

   Ponuku sme Vám schválili už s upravenou adresou, ďakujeme.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Alžbeta Šteffeková


Typ prace

Odpovedať
 • avatar
  Martina
  ISTP 14. 05. 2021 08:58:26

  Dobry den je mozne poradenstvo ze aky druh prace by bol najvhodnejsi pre mna??

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   14. 05. 2021 10:17:32

   Dobrý deň, Martina,

   ak hľadáte prácu a potrebujete poradiť s voľbou zamestnania, môžete sa dať otestovať cez náš pracovný portál.

   Prostredníctvom nástroja "Pracovný kompas" sa môžete otestovať, na akú pracovnú pozíciu sa hodíte (ak ste už zaregistrovaná, kliknite na položku "Osobný profil"). Tu si vyplníte svoj osobný profil, kde sa opíšete po stránke kvalifikačnej, osobnostnej a zdravotnej a systém Vám ponúkne, na aké zamestnania máte najvhodnejšie predpoklady a odporučí oblasti na zlepšenie alebo pomôže s vyhľadaním voľného pracovného miesta.

   My ako administrátori portálu ISTP Vám môžeme pomôcť nájsť vhodné ponuky, ak by ste nám zadali Vaše požadované miesto výkonu práce, názov pracovného miesta/pracovná oblasť, vzdelanie atď ...

   Môžete kontaktovať aj Váš príslušný úrad práce Oddelenie poradenstva a vzdelávania.

   Prajeme Vám veľa úspechov.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Alžbeta Šteffeková


Podmienka vzdelania

Odpovedať
 • avatar
  Luba
  ISTP 13. 05. 2021 18:45:32

  Príjemný dobrý deň, nastavila som si filter vysokoškolské vzdelanie 3. stupňa a zaujalo ma, že je to podmienka pre zamestnanie typu asistentka regionálneho riaditeľa, sales manager, oblastný manažér a pod. Je skutočne PhD. potrebné pre takéto druhy zamestnania? Bez urážky, ale riaditeľ tej asistentky musí mať akú vedeckú hodnosť???

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   14. 05. 2021 09:10:48

   Dobrý deň, Luba,

   zamestnávateľ si sám určuje svoje požiadavky na zamestnancov, niekedy uvedie takmer všetky stupne vzdelania, čo znamená, že prijme uchádzača s nižším, ale i vyšším stupňom vzdelania, resp. že mu na dosiahnutom stupni až tak nezáleží. Ak máte pocit, že vyfiltrované ponuky podľa stupňa vzdelania nie sú vhodné, odporúčame ešte využiť filter podľa pracovnej oblasti/zamestnania, kde môžete vybrať Vami preferované zamestnania pre špecialistov alebo vedcov.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Alžbeta Šteffeková


Hľadanie práce

Odpovedať
 • avatar
  Lubica1213
  Práca 13. 05. 2021 14:17:53

  Dobrý deň, mám 53 r. a som uchádzač o zamestnanie evidovaná na Úrade práce od 1.1.2021. V mojom poslednom zamestnaní som pracovala 14 r., žiaľ po preventívnej prehliadke mi zamestnávateľ oznámil že kvôli korona kríze je menej roboty a vzhľadom na môj zdravotný stav, nakoľko som nemohla robiť nočné smeny a mala som obmedzenie pri bremenách, dali mi výpoveď dohodou. Nepomohli mi aj keď vedeli, že s hľadaním práce v mojom veku to bude v čase krízy ťažké. Chcem sa spýtať, nakoľko nemám potvrdenia o zníženej pracovnej schopnosti, len potvrdenie od lekára špecialistu, či by ste mi vedeli poradiť ako hľadať vhodnú prácu...či sú nejaké ponuky pre takto znevyhodnených ľudí, ďakujem.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   13. 05. 2021 15:09:34

   Dobrý deň, Lubica,

   radi by sme Vám pomohli, no vieme Vám vyfiltrovať ponuky iba pre ZŤP, môžete skúsiť kontaktovať priamo zamestnávateľa.

   Ponuky pre ZŤP: www.istp.sk

   Ponuky je potrebné vyfiltrovať podľa miesta výkonu práce.

   Ak Vás nejaká z ponúk zaujme, je potrebné kontaktovať daného zamestnávateľa (kontaktnú osobu), či už telefonicky, mailom alebo reagovať na jeho ponuku zaslaním Vášho životopisu.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Alžbeta Šteffeková


Upratovacka

Odpovedať
 • avatar
  Jana
  Práca 13. 05. 2021 09:41:22

  Hladam.si.pracu.ako.upratovacka..nastup.ihned.
  Dakujem.voltemarova

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   13. 05. 2021 10:09:49

   Dobrý deň, Jana,

   posielam Vám link s ponukami na pozíciu Upratovačka:

   www.istp.sk

   Ponuky Vám odporúčam vyfiltrovať podľa miesta výkonu práce. Ak Vás nejaká z ponúk osloví bude potrebné kontaktovať priamo zamestnávateľa (kontaktnú osobu) uvedeného v ponuke.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Laura Pražencová


Výpoveď

Odpovedať
 • avatar
  Zuzana
  Práca 12. 05. 2021 13:45:28

  Dobrý deň,
  chcela by som sa s Vami poradiť o dôvod výpovede zo strany zamestnávateľa v prípade že by sa zamestnanec nechcel dohodnúť o ukončení pracovného pomeru. Ako zamestnávateľ nie sme spokojný s prácou zamestnanca avšak nemáme ako doklad žiadne porušenie pracovnej disciplíny. Chcela by som sa poradiť, aký dôvod uviesť vo výpovedi zo strany zamestnávateľa tak, aby nebol porušený Zákonník práce. Dané pracovné miesto sa nezruší ani nebudeme znižovať stavy.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   12. 05. 2021 14:07:25

   Dobrý deň, Zuzana,

   odporúčame Vám pozrieť priamo § 63 Zákonníka práce - Výpoveď daná zamestnávateľom.

   (1) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov, ak

   a) sa zamestnávateľ alebo jeho časť

   1. zrušuje alebo

   2. premiestňuje a zamestnanec nesúhlasí so zmenou dohodnutého miesta výkonu práce,

   b) sa zamestnanec stane nadbytočný vzhľadom na písomné rozhodnutie zamestnávateľa alebo príslušného orgánu o zmene jeho úloh, technického vybavenia alebo o znížení stavu zamestnancov s cieľom zabezpečiť efektívnosť práce alebo o iných organizačných zmenách a zamestnávateľ, ktorý je agentúrou dočasného zamestnávania, aj ak sa zamestnanec stane nadbytočným vzhľadom na skončenie dočasného pridelenia podľa § 58 pred uplynutím doby, na ktorú bol dohodnutý pracovný pomer na určitú dobu,

   c) zamestnanec vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo stratil spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu, alebo ak ju nesmie vykonávať pre chorobu z povolania alebo pre ohrozenie touto chorobou, alebo ak na pracovisku dosiahol najvyššiu prípustnú expozíciu určenú rozhodnutím príslušného orgánu verejného zdravotníctva,

   d) zamestnanec

   1. nespĺňa predpoklady ustanovené právnymi predpismi na výkon dohodnutej práce,

   2. prestal spĺňať požiadavky podľa § 42 ods. 2,

   3. nespĺňa bez zavinenia zamestnávateľa požiadavky na riadny výkon dohodnutej práce určené zamestnávateľom vo vnútornom predpise alebo

   4. neuspokojivo plní pracovné úlohy a zamestnávateľ ho v posledných šiestich mesiacoch písomne vyzval na odstránenie nedostatkov a zamestnanec ich v primeranom čase neodstránil,

   e) sú u zamestnanca dôvody, pre ktoré by s ním zamestnávateľ mohol okamžite skončiť pracovný pomer, alebo pre menej závažné porušenie pracovnej disciplíny; pre menej závažné porušenie pracovnej disciplíny možno dať zamestnancovi výpoveď, ak bol v posledných šiestich mesiacoch v súvislosti s porušením pracovnej disciplíny písomne upozornený na možnosť výpovede.

   (2) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď, ak nejde o výpoveď z dôvodu nadbytočnosti zamestnanca vzhľadom na skončenie dočasného pridelenia podľa § 58 pred uplynutím doby, na ktorú bol dohodnutý pracovný pomer na určitú dobu, o výpoveď pre neuspokojivé plnenie pracovných úloh, pre menej závažné porušenie pracovnej disciplíny alebo z dôvodu, pre ktorý možno okamžite skončiť pracovný pomer, iba vtedy, ak

   a) zamestnávateľ nemá možnosť zamestnanca ďalej zamestnávať, a to ani na kratší pracovný čas v mieste, ktoré bolo dohodnuté ako miesto výkonu práce,

   b) zamestnanec nie je ochotný prejsť na inú pre neho vhodnú prácu, ktorú mu zamestnávateľ ponúkol v mieste, ktoré bolo dohodnuté ako miesto výkonu práce alebo sa podrobiť predchádzajúcej príprave na túto inú prácu.

   (3) V kolektívnej zmluve možno dohodnúť podmienky realizácie povinnosti zamestnávateľa podľa odseku 2.

   (4) Pre porušenie pracovnej disciplíny alebo z dôvodu, pre ktorý možno okamžite skončiť pracovný pomer, môže dať zamestnávateľ zamestnancovi výpoveď iba v lehote dvoch mesiacov odo dňa, keď sa o dôvode výpovede dozvedel, a pre porušenie pracovnej disciplíny v cudzine aj do dvoch mesiacov po jeho návrate z cudziny, najneskôr vždy do jedného roka odo dňa, keď dôvod výpovede vznikol.

   (5) Ak sa v priebehu lehoty dvoch mesiacov uvedenej v odseku 4 konanie zamestnanca, v ktorom možno vidieť porušenie pracovnej disciplíny, stane predmetom konania iného orgánu, možno dať výpoveď ešte do dvoch mesiacov odo dňa, keď sa zamestnávateľ dozvedel o výsledku tohto konania.

   (6) Ak zamestnávateľ chce dať zamestnancovi výpoveď pre porušenie pracovnej disciplíny, je povinný oboznámiť zamestnanca s dôvodom výpovede a umožniť mu vyjadriť sa k nemu.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Laura Pražencová


Zrušenie profilu

Odpovedať
 • avatar
  anna.oprencakova.1
  ISTP 12. 05. 2021 08:06:00

  Som už na starobnom dochodku,pracu už nehladam,ako by som prosím deaktivovala moj profil na istp.sk? Dakujem za odpoved

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   12. 05. 2021 08:22:35

   Dobrý deň, pani Oprencakova,

   Vaše konto bolo deaktivované.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Alžbeta Šteffeková

Vaša otázka

Vyplňte iba v prípade, ak chcete byť informovaný o skutočnosti, keď vám tím ISTP poskytne odpoveď.

Odpovedať
Upraviť
Spýtajte sa nás
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie