Spýtajte sa nás

Máte problém s ISTP? Námet na jeho vylepšenie? Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Napíšte nám a my vám pomôžeme. Prostredníctvom tlačidla „Spýtať sa“ a priloženého formulára môžete odoslať otázku alebo pripomienku tímu ISTP. Za vaše námety a postrehy k ISTP vám vopred veľmi pekne ďakujeme.

Spýtať sa Najčastejšie otázky
Vyhľadávanie

Nórsko

Odpovedať
 • avatar
  Karolina
  Bez kategórie 19. 02. 2018 02:08:53

  Dobrý deň,
  máte pracovné miesta v Nórsku? Ak áno, tak v ktorej lokalite.
  Ďakujem
  Karolina


Vypoved

Odpovedať
 • avatar
  Miro kovalcik
  Bez kategórie 18. 02. 2018 08:13:06

  Dobry den pracujem na polovicny uvezok,chcem dat vypoved,vztahuje sa nejaka mesacna alebo dvojmesacna vypovedna lehota?a mam narok na stravne listky,ano viem na polovicny uvezok sa moze robit 4h denne a vtedy nemam narok na stravne,ale robim normalne 14tky a z 24ky,su knihy kde sa zapisujeme cize mam dokaz o tom kolko hodin robim,dakujem


Robota straznik hnusna

Odpovedať
 • avatar
  Lukas
  Bez kategórie 17. 02. 2018 11:31:22

  dobri den mal bysom zaujem prosim vam chcel bysom robit .........mam aj vodicak aj zivnostik som dakujem prosim vas kontaktujte ma na toto cislo 0944862554


Otázka ohľadom korektnosti konkrétnej ponuky práce

Odpovedať
 • avatar
  Viera Barátová
  Bez kategórie 17. 02. 2018 11:04:58

  Dobrý deň,

  chcem poprosiť o pomoc/radu ohľadom pracovnej ponuky, ktorá bola zverejnená na ISTP dňa 15.2.2018 spoločnosťou tibox servis, s.r.o. na pracovné miesto "prepisovanie textov". Po kliknutí na ponuku sa otvorila na stránke kariera.sk ponuka s popisom práce, ale neboli tam kontaktné údaje, len možnosť "reaguj na ponuku" , po odkliknutí sa mi otvorila stránka "práca Rakúsko" a bola tam len možnosť Registrácie, ktorú som vyplnila, odklikla som aj "súhlas so všeob.obchodnými podmienkami" a po ďalších inštrukciách som poslala sms na č. 8877. Následne mi prišla správa, že za registráciu sa mi strhne jednorazovo poplatok 20 eur. Keďže informácia o 20 eur poplatku nebola nikde napísaná,okrem prílohy Všeob, obch. p.odmienky , čo som si počas registrácie neprečítala, Včera 16.2.2018. Následne som poslala mail so žiadosťou o zrušenie registrácie na adresu, ktorú som našla pre túto spoločnosť na internete na inej stránke. Dosiaľ mi neodpovedali. Iný funkčný kontakt nemajú. Nemala by byť takáto informácia o poplatku uvedená zreteľne, bez zámerného utajovania? (P:S.: Na druhý deń som úplne naspodu stránky našla celkom maličkým písmom informáciu o poplatku - je to ale férové?). Dá sa tento postup danej spoločnosti nejako preveriť niekomu kompetentnému?

  Ďakujem za radu.

  Viera Barátová


staznost

Odpovedať
 • avatar
  Alexander Jonás
  Práca 16. 02. 2018 09:09:17

  dva dni sa vás volám a nigdo ne bere telefon alebo ked zvoni telefon tak ma vipnu co to je za sposob ???? gdo ste vy??

  počet odpovedí: 2
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   16. 02. 2018 09:14:11

   Dobrý deň, pán Jonás,

   na aké číslo voláte? Naša infolinka je používateľom k dispozícií, nikoho nerušíme. Nesnažíte sa náhodou dovolať niektorému zo zamestnávateľov, ktorí cez nás inzerujú pracovné ponuky? Ak Vás zamestnávateľ nedvíha, pravdepodobne má skôr záujem o komunikáciu prostredníctvom emailu.

   S pozdravom a prianím pekného dňa

   Martina Hmírová

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   18. 02. 2018 20:44:06

   Dobry vecer chcem sa informovat ked som nastupila do prace na dohodu 2.2 tak mi bolo povedane ze ma musia vyradit z evidencie a nevedia ani kolko zarobim aze s nimi nekomunikujem 5.2som tam doniesla zmluvu o dohode a v tom tyzdni mi prislo ze som vyradena z evidencie od1.2 Dakujem za odpoved


Úrad práce

Odpovedať
 • avatar
  Lenka
  Úrady PSVR 15. 02. 2018 13:11:16

  Dobrý deň,
  chcela by som sa informovať, čo sa stane ak pri práci presiahne 40 dní , úrad práce vyradí daneho človeka a na akú dobu ? keď prekročí príjem stanovený sumou životného minima? aké sú vedené konania voči uchádzačovi? dakujem

  počet odpovedí: 5
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   15. 02. 2018 14:13:32

   Dobrý deň, pani Lenka,

   v zmysle § 6 ods. 2 zákona č. 5/2004 Z.z. o službách zamestnanosti uchádzač o zamestnanie môže byť v pracovnoprávnom vzťahu na základe dohody o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru, ak trvanie tohto pracovnoprávneho vzťahu nepresiahne v úhrne 40 dní v kalendárnom roku a ak mesačná odmena nepresiahne v úhrne sumu životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu podľa osobitného predpisu (199,48 eur) platnú k prvému dňu kalendárneho mesiaca, za ktorý sa preukazuje výška odmeny, u zamestnávateľa, u ktorého bezprostredne pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie nebol v pracovnom pomere alebo v obdobnom pracovnom vzťahu a ktorý ho v predchádzajúcich šiestich mesiacoch pred uzatvorením tohto pracovnoprávneho vzťahu neodmietol prijať do zamestnania sprostredkovaného úradom.

   Podľa § 36 ods. 1 písm. o) úrad vyradí uchádzača o zamestnanie z evidencie uchádzačov o zamestnanie dňom vzniku pracovnoprávneho vzťahu na základe dohody o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru alebo dňom začatia vykonávania zárobkovej činnosti na základe právneho vzťahu podľa osobitného predpisu okrem pracovnoprávneho vzťahu na základe dohody o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru alebo právneho vzťahu podľa § 6 ods. 2.

   Ak by uchádzač dohodu o pracovnej činnosti ukončil napr. 15.2., tak sa 16.2. môže opätovne evidovať. Inak povedané, nebude vyradený sankčne. Dôvodom bude, že prestane spĺňať podmienky § 6 ods. 2 zákona o službách zamestnanosti. Pozor ale po opätovnom zaradení nebude už môcť v tomto roku vykonávať práce na dohodu, keďže už bude mať 40 dní „vyčerpaných“. Takže po preukázaní ukončenia práce na dohodu o pracovnej činnosti sa môže ďalším dňom evidovať na UPSVaR.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Martina Bartalos

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   16. 02. 2018 08:03:07

   Mam zaujem o prac poz..upratovačka..ihneď!!


Prihlasenie do istp

Odpovedať
 • avatar
  Vnenkova
  ISTP 15. 02. 2018 09:27:25

  Dobrý den prajem.

  Mala by som prosbu.
  Som zaevidovana na urade prace v Malackach a včera ma pracovnička prihlasila na Vasu stranku v podmienke pomoct mi najst vhodu pracu.
  Dostala som prihlasovacie meno "..."
  Problem je v tom,ze po zadani prideleneho hesla sa neviem prihlasit na vasu stranku aby som si heslo zmenila na take ,ktore mi vyhovuje.

  Viete mi prosim vygenerovat nove heslo a zaslat na mailuvu adresu?

  Dakujem za odpoved!

  S pozdravom Vnenkova

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   15. 02. 2018 09:48:53

   Príjemný dobrý deň, pani Vnenková,

   prosím, kliknite v pravej hornej časti stránky na linku „Prihlásenie“ a „Zabudli ste heslo?“ a vyplňte Vaše používateľské meno alebo e-mail, ktorý ste uviedli pri registrácii. Budú naň zaslané pokyny na obnovenie hesla. Ak by e-mail obratom neprišiel, skontrolujte aj priečinok s nevyžiadanou poštou (spam), automaticky generované e-maily tam zvyknú niekedy skončiť. Heslo si môžete následne upraviť po prihlásení do systému kliknutím na „Registračné údaje".

   V prípade, že by e-mail nebol správny a ide o konto, ktoré Vám bolo vytvorené na úrade práce, prosím, kvôli ochrane osobných údajov kontaktujte v tejto veci Vašu sprostredkovateľku na úrade práce, ktorá Vám pomôže s vygenerovaním nového hesla. My nebudeme vedieť overiť Vaše konto prostredníctvom e-mailu. Ďakujeme za porozumenie.

   Evidujeme situáciu, že niektorí evidovaní uchádzači majú problém s heslom, ktoré dostali na úrade práce, kvôli zlej čitateľnosti niektorých symbolov, napr. namiesto 1 sa myslí l, namiesto O sa myslí 0 (nula) a pod.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Zrušenie starého inzerátu

Odpovedať
 • avatar
  Andersson
  ISTP 14. 02. 2018 15:08:07

  Dobrý den,mam duplicitne inzerat na vasej stranke a starsi neviem zrusit. Dakujem za pomoc. Andersson

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   14. 02. 2018 15:54:51

   Dobrý deň prajem,

   pracovnú ponuku môžete zrušiť tak, že sa prihlásite do svojho konta v ISTP a v časti „Moje ponuky práce“ kliknete pri vybranom inzeráte na tlačidlo „Zrušiť ponuku“. Systém sa Vás opýta, z akého dôvodu rušíte inzerát. Ak bolo miesto obsadené, do políčka „obsadením“ napíšte číslo, znamenajúce koľko voľných pracovných miest ste obsadili. Pole „zrušením“ necháte prázdne. Ak ste miesto neobsadili a inzerát rušíte z iného dôvodu, zvoľte možnosť "zrušením" a do príslušnej kolónky napíšte počet voľných miest, ktoré chcete zrušiť. Po zrušení každého inzerátu sa Vám pracovná ponuka presúva do záložky „Neaktuálne ponuky práce“ (v rámci položky „Moje ponuky práce“), odkiaľ môžete v prípade potreby kedykoľvek vytvoriť kópiu zrušenej pracovnej ponuky a opäť ju zverejniť na internete (kliknutím na tlačidlo „Vytvoriť kópiu“).

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Ivana Koutná


Zadanie voľného pracovného miesta

Odpovedať
 • avatar
  takacova
  ISTP 14. 02. 2018 15:06:24

  Dobrý deň, na jednom zo seminárov, ktoré boli zamerané práve na možnosť inzercie voľných pracovných miest prostredníctvom ISTP bola prezentovaná možnosť, zadať požiadavku pri obsadzovaní pracovného miesta aj s iným, ako miestne príslušným úradom práce. Prosím je už táto funkcionalita sprístupnená? Pri zadávaní požiadavky (obsadenie pracovného miesta v spolupráci s úradom práce) som túto možnosť nenašla.
  Ďakujem za odpoveď, s pozdravom Takáčová

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   14. 02. 2018 15:44:51

   Dobrý deň, pani Takáčová,

   správne si pamätáte z nášho školenia, túto funkcionalitu sme dlho plánovali a už je aj v prevádzke. Pri zadávaní inzerátu v časti č. 4 "Zabezpečenie obsadenia pracovného miesta" treba zakliknúť, že chcete spolupracovať s úradom PSVR a priamo pod tým sa nachádza oznam v znení "Ak si prajete, aby vhodných uchádzačov o zamestnanie vyhľadávali aj ďalšie úrady PSVR, prosím, vyberte ich zo zoznamu".

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Ivana Koutná


Oprava adresy.

Odpovedať
 • avatar
  janka.mesikova.1
  ISTP 14. 02. 2018 12:19:41

  Dobry den.Chcela by som opravit adresu-nejde mi to.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   14. 02. 2018 13:41:34

   Dobrý deň,

   prajete si opraviť adresu v konte zamestnávateľa alebo bežného používateľa?

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Monika Jantová

Vaša otázka

Vyplňte iba v prípade, ak chcete byť informovaný o skutočnosti, keď vám tím ISTP poskytne odpoveď.

Odpovedať
Upraviť
Spýtajte sa nás
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie