Spýtajte sa nás

Máte problém s ISTP? Námet na jeho vylepšenie? Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Napíšte nám a my vám pomôžeme. Prostredníctvom tlačidla „Spýtať sa“ a priloženého formulára môžete odoslať otázku alebo pripomienku tímu ISTP. Za vaše námety a postrehy k ISTP vám vopred veľmi pekne ďakujeme.

Spýtať sa Najčastejšie otázky
Vyhľadávanie

Reštart

Odpovedať
 • avatar
  Alzbeta
  Bez kategórie 17. 11. 2018 11:59:42

  Dobrý deň chcem sa spýtať kedy sa vypláca ten reštart?


Zaujem o pracu krajcirky

Odpovedať
 • avatar
  Juraj
  Práca 16. 11. 2018 14:07:47

  Dobry den,

  rad by som sa opytal ci v Bardejove a jeho okoli je zaujem o pracu v oblasti krajcirstva. V buducnosti by som sa chcel zamerat na podnikanie vo vyrobe odevov. No zial neviem zohnat kvalifikovane krajcirky.

  Dakujem za informacie

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   16. 11. 2018 14:43:10

   Dobrý deň, pán Juraj,

   keď sa ako zamestnávateľ zaregistrujete na našej stránke, môžete využiť funkciu "Profily uchádzačov", v rámci ktorej si môžete nechať zobraziť počet uchádzačov o prácu, ktorí sú zaregistrovaní na našej stránke a majú záujem pracovať v Bardejove v oblasti textilnej a odevnej výroby. Využila som tento filter a našlo mi celkovo 237 záujemcov (v tomto čísle sú zahrnutí aj ľudia, ktorí nie sú priamo z Bardejova, ale vedeli by si predstaviť v tomto meste pracovať - dochádzať). Priamo z Bardejova mi našlo 194 záujemcov, ktorí si hľadajú prácu v textilnom a odevnom priemysle. Prosím, skúste využiť túto funkcionalitu nášho systému.

   Môžete nám tiež poslať na e-mail projekt@istp.sk Vašu mailovú adresu - ak by sa nám podarilo získať informácie o kvalifikačnej štruktúre pracovnej sily v oblasti Bardejova, informovali by sme Vás o tom.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Ivana Koutná


 • avatar
  daniela.porvaznikova.1
  Úrady PSVR 16. 11. 2018 12:23:32

  chcem sa opytat ci mi este neprisiel neaky papier z podpory ?? a kedy by to malo prist

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   16. 11. 2018 13:40:24

   Príjemný dobrý deň, pani Porvazníková,

   my sme správcami portálu ISTP, prosím, oslovte v tejto veci Váš úrad práce. Ďakujem.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Evidencia upsvar

Odpovedať
 • avatar
  Janka Hora ckova
  Úrady PSVR 16. 11. 2018 07:39:26

  Dobry den.
  Chcela by som vas poprosit o radu. Som v hmotnej nudzi a poberam davku plus mam aktivacne prace formou mensich obecnych sluzieb. Moze mi novy starosta dat vypoved a ukoncit tieto obecne sluzby ihned po nastupe do funkcie 10.12? Dohoda je do 31.12.2018.
  Mozem ich ukoncit aj skor?
  Sprostredkovatelka k tomu nevie nic.

  Dakujem za odpoved.
  Pekny den prajem.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   16. 11. 2018 10:26:51

   Príjemný dobrý deň, pani Horáčková,

   v spolupráci s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny v Senici posielam odpoveď:

   Starosta Vám nemôže dať „výpoveď“, pretože nie ste v pracovnom pomere s obcou. Z Vašej otázky nie je celkom jasné, či vykonávate aktivačné činnosti v zmysle § 52 Zákona o službách zamestnanosti, alebo menšie obecné služby v zmysle § 12 Zákona o pomoci v hmotnej núdzi. Predpokladám, že ide o druhú možnosť – teda že vykonávate menšie obecné služby podľa § 12 Zákona o pomoci v hmotnej núdzi – t.j. odpracovávate najmenej 64 a najviac 80 hodín mesačne na aktivačných prácach formou menších obecných služieb. Máte uzatvorenú dohodu s obcou o výkone týchto prác? Určite má obec uzatvorenú dohodu s úradom práce, sociálnych vecí a rodiny. Tá je s najväčšou pravdepodobnosťou uzatvorená do konca roka, t.j. 31. 12. 2018. Ukončiť ju je možné zo strany úradu – pri porušovaní dohodnutých podmienok zo strany obce. Ak ale máte Vy osobne spísanú dohodu o výkone menších obecných služieb s Vašou obcou, potom je potrebné pozrieť si túto dohodu v časti, ktorá hovorí o možnostiach jej ukončenia. Predpokladám, že máte dohodu uzatvorenú na zákonom stanovenú dobu – uvádzate, že do 31. 12. 2018. Ak v dohode nie je uvedený spôsob jej ukončenia mimo tohto dátumu, potom ju aj nový starosta musí akceptovať, pretože dohodu máte uzatvorenú s obcou ako „organizátorom MOS“, nie so starostom. Ak by ste chceli túto dohodu ukončiť Vy – platí to isté. Môžete to urobiť len spôsobom, v dohode uvedeným, resp. ukončením jej trvania. Pozor, ak ste poberateľ dávky v hmotnej núdzi – je Vašou povinnosťou odpracovať 32 hodín mesačne. Tie musíte mať odpracované pre poberanie základnej dávky. Pri odpracovaní 64 hodín v rámci MOS máte nárok na aktivačný príspevok. Ak ich neodpracujete, tento nárok Vám zanikne.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Neúplné pracovné ponuky

Odpovedať
 • avatar
  Andrea
  ISTP 15. 11. 2018 17:55:03

  Dobrý deň,
  kam môžem nahlásiť pracovné ponuky , ktoré neobsahujú
  "základnú mzdu" , ktorá je zo zákona povinná od 01.05.2018?

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   16. 11. 2018 08:32:12

   Príjemný dobrý deň, pani Andrea,

   podnet môžete zaslať na adresu projekt@istp.sk. Ďakujeme.

   Povinnosť uvádzať základnú zložku mzdy sa nevzťahuje na prácu na živnosť a voľné pracovné miesta v štátnej správe a vo verejnom záujme, kde sa tieto záležitosti riadia osobitnými právnymi predpismi.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Zlý mail

Odpovedať
 • avatar
  viera.tuskova.1
  ISTP 15. 11. 2018 15:00:35

  Dobrý deň mám v profile na vašej stránke uvedeny zlý mail. Môj je vivatuska@gmail.com bez mäkčeňa. Ako to môže zmeniť . Ďakujem

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   15. 11. 2018 15:39:29

   Dobrý deň,

   e-mail sme Vám opravili. Mala by Vám naň prísť overovacia správa. Prosím, otvorte ju a overte, následne môžete plne využívať Vaše konto.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Alžbeta Žideková


zmena obchodného mena

Odpovedať
 • avatar
  DSSaZPS
  ISTP 15. 11. 2018 11:23:06

  prosíme o zmenu obchodného mena na

  Centrum sociálnych služieb Orava

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   15. 11. 2018 13:26:58

   Dobrý deň,

   obchodné meno sme Vám upravili. Môžete si to skontrolovať vo svojom konte v časti registračné údaje.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Alžbeta Žideková


UPSVAR A PN

Odpovedať
 • avatar
  Ľudmila M.
  Úrady PSVR 14. 11. 2018 18:02:41

  Dobrý deň,
  chcela by som Vás poprosiť o radu. Momentálne som na PN. Som evidovaná na UPSVAR od marca 2017, vysokoškolské štúdium 2. stupňa ukončené, poberám dávku v hmotnej núdzi plus mam aktivačné práce v obci. v decembri by malo byť výberové konanie na projekt Cesta na trh práce 2, kde by som mala byť zamestnaná v školstve od 1. janauára 2019. Je problém, ak som na Pn a prebehne výberové konanie. PN ukončím asi pravdepodobne až 31.decembra. kedy je možné najskôr ukončiť PN, aby som mohla byť zamestnaná. Stačí ukončiť 31.decembra?
  Ak budem zamestnaná v školstve, bude mi ukratený projekt len na 6 mesiacov, kedže sú tam dvojmesačné letné prázdniny, či pokračujem celý rok?
  v novom roku ide mzda na 520 €, je táto mzda fixná pre celé obdobie zamestnanosti. Myslím tým, ak by som sa zamestnala napríklad v decembri na daný projekt, moja mzda počas celej doby trvania projektu by bola 480€??
  viete mi povedať komu zamestnávateľ dáva žiadosti o prijatie na tento projekt? Kto je za to zodpovedný, vedúci úradu, alebo aj tí, čo majú na starosti dobrovoľnícku činnosť?

  počet odpovedí: 3
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   15. 11. 2018 15:26:52

   Dobrý deň,

   v spolupráci s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny Senica posielame odpoveď:

   Ak ste momentálne na dočasnej PN, sprostredkovateľka Vám nemôže poslať odporučenku do práce, ani pozvanie na výberové konanie. Ak sa chcete výberového konania zúčastniť, ukončite PN. Hlavne komunikujte so svojou sprostredkovateľkou. To, na akú dobu bude s Vami uzatvorený pracovný pomer, záleží od zamestnávateľa, ktorý žiada o príspevok cez daný projekt. Ak sa minimálna mzda zvýši zákonom na 520 €, nemôže Vám zamestnávateľ od účinnosti zákona vyplácať menej! Ak by ste sa aj prostredníctvom uvedeného projektu zamestnali v decembri a v pracovnej zmluve by ste mali uvedenú minimálnu mzdu 480 €, od účinnosti zákona musí zamestnávateľ vyplácať minimálne mzdu, týmto zákonom stanovenú. Určite nie menej! Zamestnávateľ si o príspevky na vytvorené pracovné miesto žiada príslušný Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny podľa miesta výkonu práce. Na každom úrade práce je oddelenie aktívnych opatrení trhu práce, kde sa žiadosti o jednotlivé príspevky podávajú. Každý zamestnanec tohto oddelenia má určenú agendu – t.j. niekoľko projektov, resp. nástrojov aktívnej politiky zo Zákona o službách zamestnanosti. Konkrétneho zamestnanca musíte zistiť na príslušnom úrade.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Alžbeta Žideková

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   15. 11. 2018 16:50:10

   veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
   je možné pracovať na dohodu a poberať aj dávku v hmotnej núdzi? je tam stanovený limit do koľko € môžem poberať? napríklad dostanem dávku v hmotnej núdzi a nejakých 50 € mesačne od zamestnávateľa na prácu na dohodu ??? je niečo také možné?
   je možné ukončiť menšie obecné služby aj inak ako isť na PN? 31.12. mi končí dohoda s obecným úradom. je možné ukončiť dohodu mesiac pred riadným ukončením doohody?
   moja sprostredkovateľka mi totiž posiela ponuky práce, ktoré sú už dávno obsadené. a nevie mi poradiť.


Prihlasenie

Odpovedať
 • avatar
  Eva Tomovičová
  ISTP 14. 11. 2018 11:32:42

  Dobrý den mam z UPSVR prihlasovacie udaje na tuto stranku a neda sa mi podla tych udajov prihlasit.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   14. 11. 2018 11:47:45

   Dobrý deň, pani Tomovičová,

   pre prihlásenie sa do portálu ISTP je potrebné kliknúť vpravo hore na Prihlásenie (nie Registrácia). Zároveň evidujeme situáciu, že uchádzači majú niekedy problém s heslom, ktoré dostali na úrade práce, kvôli zlej čitateľnosti niektorých symbolov, napr. namiesto 1 sa myslí l (malé L), namiesto O sa myslí 0 (nula) a pod. Máte tam takéto znaky?

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Alžbeta Žideková


Otaska

Odpovedať
 • avatar
  Zuzana
  Práca 13. 11. 2018 12:59:52

  Chcem sa opýtať ci je nejaké volne miesto upratovačka nové Zámky pripadne Šurany

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   13. 11. 2018 13:38:25

   Príjemný dobrý deň, pani Zuzana,

   posielam Vám ponuky pre okres NZ a držím palce.

   https://goo.gl/c1mqAj

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec

Vaša otázka

Vyplňte iba v prípade, ak chcete byť informovaný o skutočnosti, keď vám tím ISTP poskytne odpoveď.

Odpovedať
Upraviť
Spýtajte sa nás
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie