Spýtajte sa nás

Máte problém s ISTP? Námet na jeho vylepšenie? Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Napíšte nám a my vám pomôžeme. Prostredníctvom tlačidla „Spýtať sa“ a priloženého formulára môžete odoslať otázku alebo pripomienku tímu ISTP. Za vaše námety a postrehy k ISTP vám vopred veľmi pekne ďakujeme.

Spýtať sa Najčastejšie otázky
Vyhľadávanie

Hmotná núdza

Odpovedať
 • avatar
  Bc. Janka Oravcová
  Bez kategórie 18. 05. 2022 10:23:40

  Dobrý deň,
  chcem Vás pekne poprosiť o pomoc a radu.

  Nachádzam sa v hmotnej núdzi + vykonávam aktivačnú činnosť 80h./mesiac. Dostávám 296,10 eur. to máme spolu s dcérou (dcéra je denný študent, Mgr. 1.roc.).

  Ja som dovŕšila 13.5. 2022 vek 50 r. a mám nárok na vrátenie vdovského dôchodku. Žiadosť som si už v Sociálnej poisťovni podala, no vybavenie trvá 90 dní.
  Po opätovnom schválení a uvoľnení vdovského dôchodku, nebudem poberať vyššiu sumu ako 250 eur.
  Nakoľko som posledný vdovský dôchodok mala v septembri 2020 a výška bola len 232 eur.

  Moja otázka znie:
  Aj po priznaní vdovského dôchodku s takou nízkou sumou, budem v hmotnej núdzi a bude mi UPSVaR doplácať ?
  Ak by mi UPSVaR doplácal nejakú sumu, musím aj vtedy chodiť na aktivačnú činnosť a odrábať určitý počet hodín?

  Ďakujem

  S pozdravom
  Oravcová Janka Bc.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   18. 05. 2022 10:40:50

   Dobrý deň, pani Oravcová,

   ohľadne viac informácií bude potrebné kontaktovať príslušný úrad práce, ďakujeme.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Alžbeta Šteffeková


Zmätočné zobrazenia

Odpovedať
 • avatar
  Peter
  ISTP 17. 05. 2022 23:31:19

  Dobrý deň,

  chcem sa opýtať na absolútne nevhodné zobrazovanie pracovných ponúk pre vyhľadávanie v konkrétnych lokalitách. Stránky fungovali tak, že ak som hľadal prácu v lokalite napr. Michalovce, zobrazili sa mi ponuky v okrese Michalovce. Teraz sa mi zobrazia nezmysli typu Košický kraj a iné, kde ponúkajú prácu napr. v Nitre, Spišskej novej Vsi ap. Ak máte kolónku "Miesto výkonu práce" , tak si pod tým predstavujem aj skutočné miesto výkonu práce a nie odkiaľ môžu pochádzať pracovníci. Možno ste zmeny mysleli dobre, ale ak budem mať záujem ísť pracovať do napr. automobilky pri Nitre, tak budem hľadať ponuky tam a nie v Michalovciach. Chcem vedieť, či to necháte v takom formáte alebo budete to ešte upravovať a ak áno, tak ako. Ďakujem

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   18. 05. 2022 08:31:16

   Dobrý deň, Peter,

   ďakujeme za spätnú väzbu. Vyhľadávanie sme nedávno upravili, vychádzali sme tiež z pripomienok našich používateľov. Ak si vyberiete okres, vyhľadá Vám to ponuky, ktoré majú daný okres definovaný v rámci inzerátu v položke miesto výkonu práce a taktiež ponuky, ktoré majú vyplnený ako miesto výkonu práce zodpovedajúci kraj. Napr. zvolíte Michalovce a vyhľadajú sa Vám aj ponuky, ktoré majú vyplnený Košický kraj.

   Nemôže sa ale stať, že zvolíte okres a vyhľadajú sa ponuky, ktoré nemajú ako miesto výkonu práce definovaný daný okres alebo kraj, kde daný okres patrí.

   Zobrazujeme ale aj pracovné ponuky z externých zdrojov, napr. kariera.sk, kde nedokážeme ovplyvniť, ako je inzerát vyplnený. Napr. ide o prácu do Nemecka, ale v inzeráte sú vyplnené aj všetky slovenské kraje. Vtedy naozaj vyhľadávanie nefunguje dobre, ale nejde o zlé nastavenie systému, ale o nesprávne vyplnenú položku miesto výkonu práce v inzeráte.

   Máte možnosť v rámci rozšíreného vyhľadávania v položke zdroj zvoliť iba ponuky z istp.sk a inzeráty sa spresnia. Ale stále sa môže stať, že Vám vyhľadá aj ponuky, kde bol vyplnený iba Košický kraj. Takto sme to nedávno upravili zámerne, keďže to bola aj požiadavka našich používateľov. Samozrejme, ak by prevažovali negatívne reakcie na túto zmenu, nie je problém systém vyhľadávania vrátiť do pôvodného stavu. Snažíme sa nájsť zlatú strednú cestu, aby bola spokojná najširšia skupina používateľov (uchádzačov o prácu i zamestnávateľov). Ďakujeme.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Filtrovanie pozície

Odpovedať
 • avatar
  Ľubica Jamborová
  ISTP 17. 05. 2022 18:05:34

  Dobrý deň, akosi môžem jednoducho vyfiltrovať dostupné pracovné pozície vo formáte napr. XLS/XLSX bez potreby listingu v HTML?
  Ďakujem.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   18. 05. 2022 08:21:23

   Dobrý deň, pani Jamborová,

   myslíte to tak, že v časti Voľné pracovné miesta si zvolíte vybrané vyhľadávacie kritériá, zobrazia sa Vám vhodné ponuky a či tieto ponuky možno exportovať do xls? Žiaľ, takúto funkciu neponúkame.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


hladam zamestnanca

Odpovedať
 • avatar
  anna skultetyova
  ISTP 16. 05. 2022 12:58:04

  dobry den, hlada zamestnanca na poziciu Ofsetovy tlaciar. viete mi poradit? dakujem.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   16. 05. 2022 13:47:01

   Dobrý deň, Anna,

   ako prvý krok je potrebné sa zaregistrovať vyplnením Vášho IČO. Po prihlásení kliknete na prvú položku Vášho konta s názvom „Vložiť ponuku práce“. Následne po vyplnení údajov o voľnom pracovnom mieste, pracovných podmienok, požiadaviek na zamestnanca, či kontaktnej osoby môžete inzerát potvrdiť tlačidlom „Uložiť – odoslať na zverejnenie“. Ak narazíte pri vypĺňaní inzerátu na problém, nasmerujte kurzor myši na ikonku otáznika, ktorá slúži ako pomocník.

   Vo Vašom konte v časti Profily uchádzačov si viete prezerať osobné profily používateľov. Systém Vám poskytuje vyhľadávanie vhodných uchádzačov pomocou filtra, v ktorom si zadefinujete kritériá, ktoré musí spĺňať budúci zamestnanec (napr. vzdelanie; prax; zručnosti, schopnosti; osobnostné predpoklady; preferencie uchádzača a pod.). Následne Vám systém vygeneruje vhodných uchádzačov, ktorí majú najlepšie predpoklady na výkon pracovnej pozície podľa Vami určených požiadaviek. Ako zamestnávateľ máte možnosť prezrieť si vybrané osobné profily potenciálnych kandidátov a následne ich jednoduchým spôsobom osloviť pomocou e-mailu (preddefinovaným formulárom) a pozvať na osobný pohovor.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Laura Pražencová


asistent učiteľa

Odpovedať
 • avatar
  Edita
  Školstvo 15. 05. 2022 21:19:42

  Dobrý deň, ak má uchádzač o pozíciu asistent učiteľa vzdelanie SOU Predavač rozličného tovaru- výučny list
  + Prevádzka vnútorného obchodu-maturitná skúška
  a k tomu MOV-bakalárske štátnice, je kvalifikovaný na pozíciu asistent učiteľa?
  Ďakujem za odpoveď

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   16. 05. 2022 08:34:20

   Dobrý deň, Edita,

   kvalifikačné predpoklady na výkon pracovnej činnosti pedagogického zamestnanca v kategórii pedagogický asistent sú uvedené v prílohe č. 6 vyhlášky Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky č. 1/2020 Z. z. o kvalifikačných predpokladoch pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov.

   Kvalifikačné predpoklady na výkon pracovnej činnosti pedagogického zamestnanca v kategórii pedagogický asistent


   V prípade, ak máte nepedagogické vzdelanie, je možné doplnenie pedagogickej spôsobilosti. Odporúčame ale v tejto veci kontaktovať ministerstvo školstva, ktoré Vám bude vedieť poskytnúť presné stanovisko. Ďakujeme.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


platová trieda asistenta učiteľa

Odpovedať
 • avatar
  Martina Nemcová
  Školstvo 12. 05. 2022 19:31:35

  Dobrý deň, pracovala som ako vychovávateľka v ŠKD, mám 14 rokov prax, zmenila som miesto v tej istej škole uprostred školského roka som prešla na pozíciu pedagogického asistenta učiteľa. Predtým, ako vychovávateľka som bola v 6. platovej triede, teraz som v 5. pl. triede. Mám ukončené vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa magister sociálna práca a DPŠ. Momentálne študujem aj rozširujúce štúdium primárnej pedagogiky, ukončujem 1. ročník dvojročného štúdia. Nerozumiem prečo som zo 6. pl. triedy zaradená do 5. pl. triedy. Ďakujem za odpoveď.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   13. 05. 2022 10:09:59

   Dobrý deň, Martina,

   odporúčame Vám v tejto veci kontaktovať priamo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Posielam Vám aj link s potrebnými kontaktmi:

   www.minedu.sk

   V tomto dokumente nájdete zaraďovanie pedagogických zamestnancov do platových tried v závislosti od získaného stupňa požadovaného vzdelania a zaradenia do kariérového stupňa:

   www.minedu.sk

   Podľa týchto tabuliek je naozaj možné, že Vás zaradili do 5. triedy, keďže pri pedagogických asistentoch je požadovaný stupeň vzdelania - VŠ 1. stupňa.

   Predsa len Vám odporúčame položiť otázku priamo na ministerstvo.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Laura Pražencová


Môže si za to pýtať poplatok ?

Odpovedať
 • avatar
  MichaelaMisiaková
  Ostatné 11. 05. 2022 19:07:22

  Dobrý deň , chcem sa opýtať , či si manikérka môže žiadať peniaze za to , že som z rodinných problémom nemohla prísť na ohlásený termín . Z ničoho nič som sa nemohla dostaviť na vopred určené miesto a nedala som jej o tom vedieť , pretože som na to nemala čas . Dnes som sa dozvedela , že keď tam prídem najbližšie , bude si žiadať 20€ lebo som jej nedala vedieť do 2 hodin , že sa nemôžem dostaviť . Ja to prosím vás v poriadku a má nárok na tie peniaze aj keď sa mi žiadna jej služba neposkytla ?

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   12. 05. 2022 08:41:18

   Dobrý deň, Michaela,

   každý salón si určuje svoje podmienky, takže áno, je možné, že pri porušení podmienok - napr. pri nedostavení sa na vopred dohodnutý termín, Vám poskytovateľ služby môže účtovať poplatok.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Laura Pražencová


Práca

Odpovedať
 • avatar
  Martina
  Práca 10. 05. 2022 17:42:43

  Dobrý deň hladám prácu v V Humennom mam ukončenu strednu zdr. Školu pracovala som aj Ako sestrička aj ako upratovaçka hladam pracu v oblasti zdravotnictva skolstva dakujem za vybavenie

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   11. 05. 2022 08:58:55

   Dobrý deň, Martina,

   posielam Vám ponuky, skúste pozrieť:

   www.istp.sk

   Ak Vás nejaká z ponúk zaujme, bude potrebné kontaktovať daného zamestnávateľa (kontaktnú osobu), ktorý ponuku inzeruje.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Laura Pražencová


Vyhladavanie

Odpovedať
 • avatar
  Matus
  ISTP 09. 05. 2022 20:10:59

  Dobry den. Mam otazku. Preco ste zmenili vyhladavanie na portaly. Teraz je to uplne nezmyselne. Dam vyhladat konkretne mesto a ono to vyhlada ponuky z celeho Slovenska. Namiesto 30 ponuk, teraz najdem 400. Ale 370 su pracovne agentury. Mate podobne vyhladavanie ako na Profesii, ale tam sa to da aspon upresnit.
  Dakujem za pochopenie. Sadek

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   10. 05. 2022 11:03:28

   Dobrý deň, pán Sadek,

   ďakujeme za spätnú väzbu. Vyhľadávanie sme nedávno upravili, vychádzali sme tiež z pripomienok našich používateľov. Ak si vyberiete okres, vyhľadá Vám to ponuky, ktoré majú daný okres definovaný v rámci inzerátu v položke miesto výkonu práce a taktiež ponuky, ktoré majú vyplnený ako miesto výkonu práce zodpovedajúci kraj. Napr. zvolíte Senec a vyhľadajú sa Vám aj ponuky, ktoré majú vyplnený Bratislavský kraj.

   Nemôže sa ale stať, že zvolíte okres a vyhľadajú sa ponuky, ktoré nemajú ako miesto výkonu práce definovaný daný okres alebo kraj, kde daný okres patrí.

   Ak nemáte záujem zobrazovať pracovné ponuky agentúr, kliknite na rozšírené vyhľadávanie a v rámci položky Zamestnávateľ zakliknite checkbox nezobrazovať ponuky personálnych agentúr.

   Ďakujeme.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec


Hľadáme ľudí

Odpovedať
 • avatar
  BESPA
  ISTP 05. 05. 2022 13:06:18

  Dobrý deň , ponukáme miesto , pomocnej sily , môže byť aj Ukrajinec
  ...

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   05. 05. 2022 13:39:31

   Dobrý deň,

   prosím, prihláste sa do svojho konta v ISTP. Inzerát môžete vyplniť kliknutím na Vložiť ponuku práce. V časti Pracovné podmienky nájdete aj položku Pracovné miesto vhodné aj pre Ukrajincov/Ukrajinky. Ďakujeme.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec

Vaša otázka

Vyplňte iba v prípade, ak chcete byť informovaný o skutočnosti, keď vám tím ISTP poskytne odpoveď.

Odpovedať
Upraviť
Spýtajte sa nás
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie