Stredoškolákom približujú vedu odborníci zo SAV i STU

Spravodajstvo
Bratislava 2. februára (TASR) - Stredoškoláci navštevujúci školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) môžu aj v tomto roku navštíviť prednášky, ktoré pre nich BSK organizuje v spolupráci so Slovenskou akadémiou vied (SAV) a Slovenskou technickou univerzitou (STU) v Bratislave. Cieľom prednášok je popularizovať vedu, ale aj zvyšovať záujem študentov dosiahnuť viac poznatkov.

"Našim stredoškolákom tieto prednášky približujú vedecké odbory a zároveň ich povzbudzujú v ďalšom štúdiu, prípadne ich aj motivujú k vedeckej kariére," povedal k projektu predseda BSK Pavol Frešo.

Cyklus populárno-náučných prednášok sa začal v školskom roku 2014/2015, keď sa uskutočnili tri prednášky z oblasti onkológie, matematiky a fyziky.

Témami prednášok, ktoré si už stredoškoláci mohli vypočuť v tomto roku, bola prítomnosť hliníka v prostredí, ktoré nás obklopuje, využitie elektroniky v rôznych oblastiach života. Koncom januára sa takisto uskutočnila prednáška Barbary Ukropcovej z Ústavu experimentálnej endokrinológie SAV s názvom "Pohyb – elixír života". Cieľom bolo poukázať na dôležitosť aktívneho pohybu, jeho úlohu v rámci prevencie pred civilizačnými ochoreniami i to, akým spôsobom dokáže ovplyvniť zlepšenie pamäťových schopností človeka.

Prednášku si vypočuli žiaci z bratislavských škôl - Gymnázia Ladislava Novomeského, SOŠ obchodu a služieb S. Jurkoviča, SOŠ elektrotechnickej, SOŠ informačných technológií i Strednej zdravotníckej školy na Strečnianskej ulici.

V priebehu nasledujúcich mesiacov sa medzi stredoškolákov vyberú ďalší vedci zo SAV a STU.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie