Ministerstvo školstva neeviduje žiadny prípad zastrašovania učiteľov zriaďovateľmi

Spravodajstvo
Bratislava 26. januára (TASR) - Ministerstvo školstva k dnešnému dňu neeviduje žiadny prípad zastrašovania učiteľov zo strany zriaďovateľov škôl. Uviedol to rezort školstva na margo dnešných vyhlásení Iniciatívy slovenských učiteľov (ISU), ktorá upozornila, že na školách dochádza z dôvodu štrajku k zastrašovaniu. "Podobný podnet neprišiel ani na Odbor ochrany práv v regionálnom školstve," reagovalo dnes ministerstvo.

Rezort školstva pripomenul, že riaditelia sú povinní podľa vyhlášky informovať zriaďovateľa školy a príslušný orgán miestnej štátnej správy v školstve o prerušení alebo zmene vyučovania, ako aj o poskytnutí riaditeľského voľna. "Preto samotné nahlasovanie počtov zatvorených škôl rozhodne nemožno považovať za zastrašovanie," dodalo ministerstvo.

Čo sa týka ochrany práv zamestnancov v školstve, ministerstvo uviedlo, že pod vedením ministra Draxlera toho urobilo za ostatný rok veľa. "Zastavilo prázdninové prepúšťanie učiteľov, vypracovalo Praktickú príručku k ochrane práv učiteľov a vytvorilo tiež Odbor pre ochranu práv v regionálnom školstve."

Šéf rezortu školstva sa dnes opätovne poďakoval učiteľom a školám, ktoré sa nezapojili do štrajku. "Chcem poďakovať učiteľom z 98 percent škôl, ktoré pokračujú v normálnom vyučovaní," povedal Draxler s tým, že rešpektuje právo občana vyjadriť svoj názor aj prostredníctvom štrajku.
Zdroj, foto: TASR  

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie