Priemerná miera nezamestnanosti v TSK klesla v decembri na 7,71 %

Spravodajstvo
Trenčín 20. januára (TASR) – Priemerná miera nezamestnanosti klesla v decembri minulého roku v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) medzimesačne o 0,09 % na 7,71 %. Informovalo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny.

Miera nezamestnanosti klesla v decembri vo všetkých okresoch TSK s výnimkou okresu Myjava, kde sa zvýšila o 0,22 % a okresu Nové Mesto nad Váhom, kde zostala na rovnakej úrovni ako v novembri minulého roku.

Najvyššia miera nezamestnanosti v TSK bola v decembri v okrese Prievidza, kde klesla na úroveň 10,37 %. Nasledovali okresy Partizánske (9,40 %), Bánovce nad Bebravou (8,13 %), Nové Mesto nad Váhom (6,32 %), Trenčín (6,22 %), Myjava (6,19 %) a Ilava (6,18 %). Najnižšia nezamestnanosť v TSK bola v decembri opäť v okrese Púchov, kde klesla na 5,69 %.

Priemerná miera nezamestnanosti klesla v decembri v celoslovenskom meradle o 0,14 % na úroveň 10
Zdroj, video: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie