Pracovné agentúry budú zasielať správu o činnosti elektronicky

Spravodajstvo
Bratislava 16. decembra (TASR) - Agentúry dočasného zamestnávania (ADZ) budú po novom Ústrediu práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) SR poskytovať informácie o svojej činnosti za rok 2016 v elektronickej forme.

Doterajší spôsob predkladania údajov prostredníctvom formulárov v písomnej forme, zverejnených na webovej stránke, sa mení na elektronické predkladanie údajov prostredníctvom nového portálu informačného systému služieb zamestnanosti (ISSZ). "Elektronická správa o činnosti agentúry dočasného zamestnávania za rok 2016 sa bude prvýkrát zasielať v termíne do 31. marca 2017. Predloženie správy o činnosti iným ako elektronickým spôsobom sa bude považovať za nesplnenie povinnosti poskytovať ústrediu správu o činnosti," informuje ústredie práce na svojom webe.

Prístup do ISSZ má umožniť na základe priebežného evidovania údajov o pracovných vzťahoch agentúrnych zamestnancov a dočasných prideleniach agentúrnych zamestnancov k užívateľským zamestnávateľom automaticky vygenerovať správu o činnosti ADZ, ktorú je agentúra povinná poskytovať ústrediu práce podľa zákona o službách zamestnanosti.

Spôsob poskytovania správy o činnosti agentúr za rok 2015 ostáva bez zmeny. ADZ ju musia zaslať ústrediu písomne alebo emailom v termíne do 31. marca 2016 na tlačive, ktoré je zverejnené na internetovej stránke ÚPSVR SR.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock   

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie