Zamestnanosť v eurozóne v 3. kvartáli vzrástla o 0,3 %

Spravodajstvo
Luxemburg 15. decembra (TASR) - Tempo rastu zamestnanosti v eurozóne sa v 3. kvartáli mierne spomalilo po akcelerácii v predchádzajúcom štvrťroku. Informovala o tom agentúra RTTNews.

Zamestnanosť v eurozóne sa na sezónne upravenej báze počas troch mesiacov od júla do konca septembra 2015 v porovnaní s predchádzajúcim kvartálom zvýšila o 0,3 %, uviedol európsky štatistický úrad Eurostat. V 2. štvrťroku zamestnanosť stúpla o 0,4 % a v prvých troch mesiacoch tohto roka o 0,2 %.

V medziročnom porovnaní zamestnanosť v eurozóne v 3. kvartáli vzrástla o 1,1 % po 1-% zvýšení v predchádzajúcich troch mesiacoch.

V celej Európskej únii (EÚ) zamestnanosť v 3. štvrťroku medzikvartálne stúpla o 0,4 % a medziročne o 1,1 %.

Spomedzi členských štátov EÚ sa zamestnanosť najviac medzikvartálne zvýšila v Estónsku (+2,1 %), Maďarsku (+0,8 %), Írsku, Španielsku, Luxembursku a Veľkej Británii (vo všetkých krajinách +0,6 %). Naopak, najprudšie klesla v Chorvátsku (-0,6 %), Portugalsku (-0,5 %) a na Malte (-0,3 %). Na Slovensku zamestnanosť stúpla o 0,4 %.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie