Memorandá so školami a TSK už podpísalo viac ako 300 zamestnávateľov

Spravodajstvo
Trenčín 2. decembra (TASR) – Počet stredných odborných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK), ktoré podpísali memorandum o spolupráci so zamestnávateľmi, sa zvýšil na 21. V pondelok (30. 11.) podpísali memorandá Stredná odborná škola (SOŠ) obchodu a služieb Jilemnického v Trenčíne a SOŠ obchodu a služieb v Novom Meste nad Váhom.

Ako TASR informoval Róbert Mikudík z oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Úradu TSK, predmetom memoranda o spolupráci so SOŠ Jilemnického je tvorba nových učebných osnov, študijných a učebných odborov, vzdelávacích programov, zabezpečovanie odbornej praxe a ďalšie aktivity na propagáciu odborného vzdelávania a prípravy.

Memorandum podpísali predseda TSK Jaroslav Baška, za SOŠ Jilemnického v Trenčíne riaditeľka Mária Hančinská a predstavitelia 18 podnikateľských subjektov vrátane piatich stavovských komôr.

„Ak študenti na túto školu prídu, určite budú môcť pracovať v našich zariadeniach a prevádzkach. Ak budú počas štúdia naozaj dobrí, pevne verím, že si nájdu aj lepšie uplatnenie na trhu práce,“ priblížil ďalší dôvod podpisu memoranda Baška.

Memorandum o spolupráci so SOŠ obchodu a služieb v Novom Meste nad Váhom podpísalo rekordných 51 zamestnávateľov vrátane troch stavovských komôr. Pre SOŠ znamená podpísanie memoranda prehĺbenie už existujúcej spolupráce so zamestnávateľmi nielen na území regiónu, ale aj celej republiky. Podľa slov riaditeľa Jána Hargaša škola spolupracuje s viac ako 144 organizáciami. „Budúcnosť národa nespočíva v jeho ekonomickej sile, ale v pripravenosti mládeže na život a budúce povolanie,“ uviedol riaditeľ.

„Od tohto memoranda si sľubujem, že od budúceho školského roka dokážeme pripraviť túto strednú odbornú školu obchodu a služieb na duálny systém vzdelávania a že spoločnými silami dokážeme motivovať aj niektorých zo zamestnávateľov, aby vstúpili do duálneho systému vzdelávania, kde 50 percent bude teória a 50 percent prax u zamestnávateľov. Študenti môžu za prax dokonca získať aj finančné ohodnotenie,“ poznamenal predseda TSK s tým, že vďaka podpísaniu oboch memoránd sa spolupráca stredných odborných škôl v TSK rozrástla na viac ako 300 zamestnávateľov.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie