Firma Cemm Thome SK žiada štátnu pomoc vo výške 824.436 eur

Spravodajstvo
Bratislava 25. novembra (TASR) - Prešovská firma Cemm Thome SK, s. r. o., žiada štát o poskytnutie investičnej pomoci vo výške 824.436 eur na rozšírenie technologického centra pre vývoj a dizajn vnútorného osvetlenia automobilov, a to v lokalite Prešov. Vyplýva to z návrhu Ministerstva hospodárstva (MH) SR, ktorý dnes na svojom rokovaní odobril vládny kabinet.

Realizácia zámeru s investičnými nákladmi vo výške 2,06 milióna eur a s oprávnenými mzdovými nákladmi 2,37 milióna je rozložená na obdobie rokov 2014 až 2020. V priamej súvislosti s investičným zámerom sa do konca roku 2018 vytvorí 40 nových pracovných miest.

Žiadateľ žiada investičnú pomoc vo výške 411.123 eur vo forme dotácie na obstaraný dlhodobý hmotný a nehmotný majetok, ďalej 93.313 eur vo forme úľavy na dani z príjmu, ako aj 320.000 eur vo forme príspevku na vytvorenie nového pracovného miesta.

Cemm Thome SK, s. r. o., Prešov vznikla v roku 2002. Predmetom jej činnosti je najmä výroba a montáž prvkov automatizačnej a regulačnej techniky a výroba a montáž v oblasti kabeláže. Eviduje základné imanie v hodnote 404.966 eur. Jediným spoločníkom prešovskej firmy je nemecká "Konfektion E" Elektronik GmbH so sídlom v Kressbergu.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie