Viac ako 48.000 piatakov čaká tento týždeň Testovanie 5

Spravodajstvo
Bratislava 23. novembra (TASR) – Žiakov piateho ročníka základných škôl čaká v stredu 25. novembra monitor. Celkovo 48.735 školákov bude v rámci Testovania 5 písať testy z matematiky a slovenského, respektíve maďarského jazyka.

Žiaci budú písať najprv test z matematiky, na ktorý budú mať 60 minúť. Vypĺňať budú 30 úloh. Príkladov s krátkou číselnou odpoveďou bude 20. Pri ďalších desiatich úlohách budú mať žiaci na výber z možností A, B, C, D. Na vypĺňanie testov z vyučovacieho jazyka budú mať tiež žiaci 60 minút. Aj v tomto prípade ich čaká 30 otázok. Dvadsať z nich bude s možnosťou výberu odpovede. Pri ďalších desiatich úlohách bude treba napísať krátku odpoveď.

Jedným z cieľov testovania je získať objektívne informácie o výkone žiakov pri vstupe na druhý stupeň základnej školy. Ako informovalo ministerstvo školstva, do testovania sa prihlásilo celkovo 1476 škôl. Časť piatakov bude aj tentoraz vypĺňať test elektronicky.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie