Priemerná miera nezamestnanosti klesla v žilinskom kraji v októbri na 9,08 %

Spravodajstvo
Žilina 22. novembra (TASR) – Priemerná miera nezamestnanosti v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) klesla v októbri medzimesačne o 0,46 % na úroveň 9,08 %. Nezamestnanosť klesla v októbri medzimesačne vo všetkých 11 okresoch ŽSK. Informovalo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny.

Najvyššiu mieru nezamestnanosti v ŽSK mal v októbri okres Dolný Kubín (10,93 %). Nasledovali okresy Ružomberok (10,72 %), Bytča (10,62 %), Čadca (10,16 %), Liptovský Mikuláš (9,92 %), Kysucké Nové Mesto (9,84 %), Turčianske Teplice (9,77 %), Námestovo (9,22 %), Tvrdošín (8,70 %) a Žilina (8,01 %). Najnižšiu mieru nezamestnanosti mal v októbri v ŽSK okres Martin (6,60).

Priemerná miera nezamestnanosti klesla v októbri medzimesačne na Slovensku o 0,4 % na úroveň 10,98 %. Najvyššia bola v okrese Rimavská Sobota (27,77 %), najnižšia v okrese Bratislava V (4,66 %).
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie