Mzda v potravinárstve SR za tri štvrťroky 2015 vzrástla o 3,6 % na 813 eur

Spravodajstvo
Bratislava 22. novembra (TASR) - Priemerná mesačná mzda dosiahla v potravinárskom priemysle SR v období január až september 2015 úroveň 813 eur. Oproti rovnakému obdobiu roka 2014 to predstavuje zvýšenie o 3,6 %. Uviedla to pre TASR hovorkyňa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) Jana Holéciová.

Najvyšší medziročný nárast priemernej mesačnej mzdy nastal pri výrobe mäsových výrobkov vrátane hydinových, kde sa priemerná mesačná mzda 580 eur medziročne zvýšila o 13,1 % na sumu 656 eur.

Viac ako priemernú mesačnú mzdu v potravinárskom priemysle v sledovanom období roku 2015 dosiahli zamestnanci pri spracovaní a konzervovaní rýb a výrobe rybích produktov, a to 827 eur, pri úprave a spracovaní mlieka 915 eur, pri výrobe hotových krmív 1020 eur, pri výrobe a konzervovaní hydiny 848 eur, pri výrobe kakaa, čokolády a cukroviniek 902 eur, pri ostatnej potravinárskej výrobe 970 eur, pri výrobe piva a sladu 1448 eur a pri stáčaní prírodnej minerálnej vody a výrobe nealko nápojov 1071 eur.

Najvyššia priemerná mesačná mzda sa za tri štvrťroky tohto roku dosiahla pri výrobe piva a sladu, a to na úrovni 1448 eur, a najnižšia pri výrobe pekárskych výrobkov vrátane cukrárskych, okrem trvanlivých výrobkov, vo výške 613 eur.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie