Rektor Univerzity Komenského ocenil 58 výnimočných študentov a pedagógov

Spravodajstvo
Bratislava 19. novembra (TASR) – Univerzita Komenského (UK) v Bratislave dnes ocenila svojich výnimočných študentov a pedagógov. Slávnostná ceremónia sa uskutočnila v zaplnenej Rektorskej sieni UK pri príležitosti Medzinárodného dna študentstva.

"Sme na vás hrdí," adresoval študentom v príhovore Karol Mičieta, ktorý je od februára 2011 rektorom tejto najstaršej a najväčšej slovenskej univerzity. Zároveň pripomenul historické študentské udalosti zo 17. novembra 1939 a 1989 v boji za demokraciu aj slobodu vzdelávania. Spomenul tiež podhodnotené slovenské školstvo, problémy s akreditáciou niektorých vysokých škôl či nekvalitné vzdelávanie a apeloval na zodpovedných v záujme vytvorenia vhodných podmienok doma, aby študenti neodchádzali do zahraničia.

Za prítomnosti rodičov a iných príbuzných si na 11. ročníku tohto slávnostného aktu prevzalo 30 študentov akademickú pochvalu od rektora. Tí okrem výborných študijných výsledkov sa venujú kultúrnym, umeleckým, športovým, spoločenským a iným aktivitám. Karol Mičieta udelil aj ďakovné listy 28 pedagógom, pod ktorých vedením dosiahli študenti najväčšie úspechy doma aj v zahraničí. Tým tiež prispeli k šíreniu dobrého mena fakulty, univerzity aj Slovenska v medzinárodnom kontexte.

"Na ocenenie navrhujú dekanky a dekani fakúlt študentov podľa ich množstva v počte od jedného do štyroch, ktorí vykonali alebo vykonávajú niečo mimoriadne popri vzornom plnení študijných povinnosti. Z nich potom vyberá rektor, aby im udelil svoje ocenenie. Je to naše tradičné podujatie ku Dňu študentstva," uviedla pre TASR prorektorka UK pre študijné veci Zuzana Kovačičová.

UK vznikla v roku 1919 a bola prvou vysokou školou na našom území s možnosťou získať najvyššie vzdelanie v slovenskom jazyku. Od začiatku zaujíma popredné miesto v domácom systéme vysokoškolského vzdelávania a stala sa medzinárodne uznávaným centrom vedy a výskumu. Ako najkomplexnejšie vybudovaná univerzita klasického typu v SR si uchováva postavenie národnej univerzity. UK má viac ako 20 pedagogických, vedeckých a iných pracovísk a účelových zariadení. Na jej 13 fakultách študuje ročne vyše 28.000 študentov, z nich v dennej forme štúdia 21.000, a takmer 1900 zahraničných z 80 krajín sveta. Každoročne prijíma do prvých ročníkov takmer 7000 študentov, ktorí si môžu vybrať z ponuky okolo 1300 študijných programov.
Zdroj, foto: TASR  

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie