Verejnosť musíme presvedčiť, prečo majú mať učitelia vyššie platy

Spravodajstvo
Bratislava 19. novembra (TASR) – Je potrebné presvedčiť spoločnosť, že do slovenského školstva musí ísť viac peňazí. Uviedol to minister školstva Juraj Draxler na margo dnešného protestu učiteľov. Podľa jeho slov ľudia, ktorí nepracujú v školskom prostredí, často nechápu požiadavku zvyšovania platov pre pedagógov.

"Už len keď prídete za jeden rokovací stôl, kde rokujete s odborármi, nemyslite si, že za tým stolom to pokračuje tak, že odborári, ktorí zastupujú ostatných zamestnancov, povedia áno, my všetci súhlasíme, že do školstva musí ísť viac peňazí. Oni sa vám naopak ozvú a povedia - a prečo by malo ísť na učiteľov viac peňazí," uviedol Draxler.

Ľudia podľa jeho slov prichádzajú s výčitkou, že učitelia majú dva mesiace prázdnin, či kratší pracovný čas. "My musíme verejnosť presvedčiť, prečo je potrebné, aby učitelia mali mať vyššie platy a prečo vôbec do školstva má ísť vyšší objem prostriedkov," zdôraznil.

Okrem toho je podľa Draxlera potrebné spraviť v školstve reformy. "Školstvo nemôže v takomto stave podávať vyššie výkony, ani ak by sme tam naliali viac peňazí," vysvetlil.

Pedagógovia z vyše 200 škôl po celom Slovensku sa dnes zapojili do Dňa zdravia, keď absolvovali preventívne prehliadky, alebo išli darovať krv. Týmto podujatím chceli upozorniť na zlý stav školstva. Niektoré školy tak zostali dnes zatvorené, na iných pedagógovia pracujú v obmedzenom režime.
Zdroj, foto: TASR  

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie