Učitelia dnes majú Deň zdravia, na december avizujú ďalší protest

Spravodajstvo
Bratislava 19. novembra (TASR) – Bratislavskí učitelia už od rána plnili čakáreň Národnej transfúznej služby v Ružinove, kam dnes v rámci Dňa zdravia prišli darovať krv. O ôsmej sa ich tu zišlo okolo 40 a ďalší postupne prichádzali. Pedagógovia chcú týmto podujatím poukázať na zlý zdravotný stav školstva. Do akcie sa na celom Slovensku zapojilo vyše 200 škôl. Niektoré zostali dnes zatvorené, na iných pedagógovia pracujú v obmedzenom režime.

"Práve týmto aktom chceme poukázať nielen, že nás trápi zdravotný stav školstva, ale aj na to, že iba ten, kto má naozaj to srdce pri školstve a kto to berie ako srdcovú záležitosť, tak sa prestane vyhovárať, prestane sľubovať, prestane hľadať protiargumenty, ale začne konať. My konáme a chceme, aby aj vláda začala konať," uviedol dnes Vladimír Crmoman z Iniciatívy bratislavských učiteľov, ktorí iniciujú dnešné podujatie. Školstvo potrebuje podľa jeho slov systémové opatrenia a investície.

"Potrebovali sme nejakým spôsobom osloviť verejnosť a toto sa nám zdá, že by ten pozitívny ohlas mohol byť veľmi silný," uviedol jeden z učiteľov zo Spojenej školy Novohradská v Bratislave s tým, že pedagógovia týmto podujatím zároveň vyjadrujú podporu výzve Slovenskej komore učiteľov smerom k vláde, v ktorej žiadajú zvýšenie platov či viac peňazí do školstva.

Učitelia už avizujú, že v podobných podujatiach budú pokračovať. "Iniciujeme ďalšiu protestnú akciu, ktorú sme nazvali 'Babysitting day' s podtitulom - Aká pláca, taká práca. Chceme poukázať na to, že naša mzda sa nevyvíja od trhových pravidiel, ale vlastne je na úrovni babysitterky," priblížil Crmoman s tým, že podujatie sa uskutoční 10. decembra. Učitelia chcú taktiež v tento deň rodičom ukázať, ako vláda investuje do vzdelávania ich detí.

Tu bude player
Zdroj, video: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie