Najvyšší súd od decembra prijme 20 nových súdnych asistentov

Spravodajstvo
Bratislava 18. novembra (TASR) – Najvyšší súd (NS) SR posilní svoje rady o 20 nových súdnych asistentov, ktorí do zamestnania nastúpia od začiatku decembra. O výsledkoch výberového konania informoval hovorca súdu Boris Urbančík.

Podľa jeho slov sa do doteraz najväčšieho výberového konania v histórii Najvyššieho súdu prihlásilo 259 uchádzačov. „Išlo prevažne o advokátov, pracovníkov v justícii a absolventov práva,“ vysvetlil.

Záujem podľa Urbančíka prejavilo veľa kvalitných uchádzačov, čo svedčí o zvyšujúcej sa prestíži NS. Zo všetkých prihlásených bolo 158 uchádzačov pozvaných na výberové konanie. Z nich 58 absolvovalo ústnu skúšku. Okrem nej prešli adepti aj testom, vypracovali prípadovú štúdiu a preklad z cudzieho jazyka.

„Prijatých asistentov rovnomerne rozdelia do všetkých kolégií súdu,“ priblížil Urbančík. Predsedníčka Najvyššieho súdu Daniela Švecová v októbri informovala, že sa jej pôvodný počet asistentov 56 podarilo navýšiť tento rok o šesť, ku ktorým teraz pribúda ďalších 20.

Švecová predpokladá, že po ich prijatí by mohol mať každý sudca svojho vlastného asistenta. Aj tento stav však označila za nedostatočný. Upozornila totiž, že napríklad na Najvyššom súde v Českej republike má každý sudca k dispozícii troch asistentov.

Hovorca NS tiež oznámil, že okrem 20 nových asistentov bude na súde v decembri pracovať aj niekoľko absolventov práva, ktorí sa zúčastnili výberového konania a momentálne sú evidovaní na úradoch práce v Bratislave. Tí pomôžu na súde momentálne najzaťaženejšiemu občianskoprávnemu kolégiu.

„Ak prejavia záujem, v ich mene oslovíme Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Bratislave, aby mohli limitovane pracovať na Najvyššom súde SR počas šiestich mesiacov,“ doplnil Boris Urbančík.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie