Prešovská univerzita obhájila status univerzity

Spravodajstvo
Prešov 18. novembra (TASR) – Prešovská univerzita (PU) v Prešove získala komplexnú akreditáciu, čím si obhájila status univerzity. Informoval o tom rektor PU Peter Kónya. List z ministerstva školstva dostali dnes spolu s hodnotiacou správou aj rozhodnutiami o udelení práv na uskutočňovanie študijných programov.

„Znamená to pre nás veľmi veľa. Mimoriadne veľký význam pre nás má to, že sme obhájili status univerzity, čím si univerzita obhájila svoje doterajšie zaradenie medzi univerzitné vysoké školy. Prešovská univerzita má v súčasnosti osem fakúlt, na ktorých študuje približne 9300 študentov. Navštevujú študijné programy všetkých troch študijných stupňov – bakalárske, magisterské a doktorandské,“ uviedol rektor.

Kónya informoval, že sa im pri množstve takmer 200 podaných žiadostí na študijné programy nepodarilo obhájiť iba minimum z nich. Tie sa týkali programov v anglickom jazyku. Išlo o procesné chyby alebo prekročený vek garanta programu, preto verí, že nedostatky sa im podarí odstrániť do niekoľkých mesiacov a pred akreditačnou komisiou dokážu obhájiť aj tieto žiadosti.

Výsledky komplexnej akreditácie ukázali slabé aj silné stránky PU. Rektor považuje za silné stránky školy veľmi dobré výsledky v niektorých vybraných oblastiach vedeckého výskumu, čo PU radí medzi celoslovenské špičky. Okrem dlhoročnej tradície, dobrého personálu, vysokého výkonu vo vede napomáhajú týmto výsledkom aj špičkové výskumné pracoviská. Kónya menoval tri centrá excelentnosti, kompetenčné centrum a vznikajúci Univerzitný vedecký park. Ide o prešovské pracovisko UNIPOLAB, kde sa bude koncentrovať prírodovedný výskum v oblasti environmentu. Nový objekt je súčasťou projektu Technicom pre inovačné aplikácie s podporou znalostných technológií. Lídrom tohto projektu je Technická univerzita v Košiciach. Ďalším partnerom projektu je aj Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.
Zdroj, foto: TASR  

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie