Do projektu vzdelávania sa zapojilo viac ako 120 seniorov

Spravodajstvo
Trebišov 13. novembra (TASR) – Do projektu vzdelávacích aktivít pod názvom Učíme sa celý život, ktorý v meste Trebišov prebiehal od minulého roku, sa zapojilo celkovo 122 seniorov. Vzdelávanie bolo zamerané napríklad na prácu s počítačom a internetom, finančnú gramotnosť, zdravie a zdravý životný štýl, ochranu spotrebiteľa, zvládanie stresu, či na oblasť vedy, techniky a kultúrneho povedomia.

"V období od 16. septembra 2014 do 30. októbra 2015 sa uskutočnilo 134 vzdelávacích kurzov. Najmladší účastník má 53 rokov, najstarší 82," informoval mestský úrad. Prevahu medzi záujemcami mali ženy, bolo ich 94, mužov bolo 28.

Projekt ukončili tento týždeň slávnostným odovzdávaním osvedčení a "čokoládových medailí" účastníkom. Podľa mesta projekt podporil aktívne starnutie a rozšíril vedomosti a zručnosti seniorov, ktoré zvýšia ich nezávislosť a kvalitu života. Nadobudnuté vedomosti im majú pomôcť pružne sa prispôsobiť rýchlo sa meniacemu a úzko prepojenému svetu a situáciám, ktoré prináša globalizácia.

Účastníci získali osvedčenie za absolvovanie 30 hodín vzdelávania, ktoré bolo pre nich bezplatné.

Program Učíme sa celý život realizovalo mesto v spolupráci s Univerzitou Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie