Študenti sa vo firmách môžu zoznámiť s možnosťami uplatnenia na poli vedy

Spravodajstvo
Bratislava 10. novembra (TASR) - Zvýšiť popularitu prírodovedných a technických odborov medzi študentmi stredných škôl. To je cieľom štvrtého ročníka projektu "Veda má budúcnosť", ktorý sa práve rozbieha. Iniciatíva reaguje na trend dlhodobo nízkeho záujmu o prírodovedné a technické odbory u mladých ľudí a usiluje sa v nej o zmenu vnímania vedy ako nudnej teórie.

Program vznikol na základe dlhodobých prognóz, z ktorých vyplýva, že záujem žiakov o prírodovedné a technické odbory je výrazne menší ako o humanitné a ekonomické odbory. "To firmám pohybujúcim sa v týchto odboroch robí vrásky, môžu sa do budúcna potýkať s nedostatkom kvalitných odborníkov," uviedol koordinátor projektu Radim Zabadal z občianskeho združenia AISIS.

Program prebieha formou návštev študentov vo firmách pôsobiacich na poli vedy, formou diskusií s odborníkmi a personalistami, ale aj prostredníctvom prezentácií vlastných projektov študentov vo vedeckej súťaži.

V rámci programu bol tento rok spustený 3. ročník študentskej súťaže s názvom Veda očami mladých, kam žiaci a študenti prihlasovali svoje vlastné projekty na podporu vedy. Projekty ohodnotila odborná porota a následne prebehlo slávnostné vyhlásenie s oceneniami na pôde Slovenskej akadémie vied.

Program je otvorený ďalším záujemcom zo strany škôl a firiem, prihlásiť sa je možné napríklad na web stránke www.vedamabuducnost.sk.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie