Vláda prispeje na pobyty v školách v prírode a lyžiarske kurzy

Spravodajstvo
Dobrá Voda 9. novembra (TASR) – Ôsmym opatrením druhého vládneho balíčka vlády je príspevok na pobyty v škole v prírode a lyžiarske kurzy základných a stredných škôl. Ohlásil ho dnes na pôde Školy v prírode v Dobrej Vode pri Trnave premiér Robert Fico a minister školstva Juraj Draxler. Vláda na toto opatrenie vynaloží zhruba 20 miliónov eur, platiť začne od januára 2016.

V prípade škôl v prírode ide o príspevok 100 eur na žiaka a pri lyžiarskych kurzoch je to 150 eur. Príspevok pôjde na účty škôl, ktoré za ne pobyty zabezpečia. Ministerstvo školstva vopred urobilo prieskum v školách, o pobyt v školách v prírode sa prihlásilo 59.973 záujemcov a o lyžiarske kurzy má záujem 95.334 žiakov, z toho 50.043 zo základných, 18.179 z gymnázií a 27.112 je zo stredných odborných škôl. Nad rámec stanovených kritérií z toho bolo 987, resp. 859 žiakov. Podľa ministra školstva však budú tieto prípady posudzovať individuálne a podľa možností vyjdú v ústrety.

"Druhý vládny balík postupne napĺňame, kompletne splnený bude do 31. decembra tohto roku. Opatrenia nejdú na úkor deficitu, na úkor verejného dlhu, ale financujeme ich z lepšieho výberu daní a z lepšieho boja proti daňovým únikom. A predovšetkým za týmto balíkom je filozofia, že vláda má záujem sa deliť o slušné hospodárske a finančné výsledky s verejnosťou," povedal Fico. Dodal, že v prípade dnes uvádzaného opatrenia nejde iba poskytnúť deťom možnosť pobytu v prírode, pomôcť rodinám, ktoré by to svojim deťom nemohli umožniť, ale zároveň podporiť cestovný ruch. Pri 155.000 prihlásených detí a v priemere pri päťdňovom pobyte ide o takmer 800.000 prenocovaní v zariadeniach rôzneho typu. Vláda predpokladá, že školy budú využívať pobyty predovšetkým mimo hlavnej turistickej sezóny. "Peniaze dostanú od januára, ale pripravovať sa môžu, samozrejme, už teraz," dodal premiér.

Školu v prírode v Dobrej Vode teraz využívajú mladí atléti z klubu Slávia Trnava. Podľa tajomníka klubu Vladimíra Gubrického na týždňové pobyty chodia už dlhé roky a sú spokojní, pretože prostredie im poskytuje všetko potrebné. Zariadenie je jedným z pätnástich štátnych zariadení tohto typu na Slovensku.
Zdroj, foto: TASR  

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie