V októbri krátila Sociálna poisťovňa v exekúcii takmer 31.000 dôchodkov

Spravodajstvo
Bratislava 6. novembra (TASR) - Počet exekvovaných dôchodkov stále rastie. V októbri tohto roka Sociálna poisťovňa vykonala 30.932 zrážok z dôchodku, kým v januári to bolo 28.962 dôchodkov, na ktoré bola uvalená exekúcia.

Mesačne na exekúcie z dôchodkov ide celkovo 1,58 milióna eur. Priemerná suma exekučnej zrážky bola v októbri tohto roku 51,39 eura. Najčastejšie sa zrážky uhrádzajú v prospech nebankových subjektov, telekomunikačných operátorov, či poskytovateľov dátových služieb a zdravotných poisťovní.

Sociálna poisťovňa preto upozorňuje poberateľov starobných dôchodkov, aby si ustrážili svoje príjmy a výdavky. Dôležité je nepodľahnúť najmä lákavým reklamám zo strany nebankových subjektov, ktoré sľubujú "lacné" pôžičky za niekoľkoeurový mesačný poplatok.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie