ZaMED štartuje projekt Detskí záchranári

Spravodajstvo
Komárno 4. novembra (TASR) – Záchranná zdravotná služba ZaMED ponúka v rámci projektu Detskí záchranári materským a základným školám v okresoch svojho pôsobenia - Komárno, Nové Zámky, Dunajská Streda, Levice - bezplatné ukážky poskytovania prvej pomoci spolu s prehliadkou sanitky, záchranárskym pexesom, lekárničkou, maľovankami a vystrihovačkami. TASR informovala hovorkyňa spoločnosti Jana Váňová Peráčková.

Podľa jej ďalších slov včasná a účinná prvá pomoc môže zachrániť život deťom aj dospelým. "Deti by mali vedieť, čo robiť v krízových situáciách. Prvú pomoc môže potrebovať ktokoľvek v ich blízkosti práve vtedy, keď žiaden dospelý nie je nablízku," zdôraznila hovorkyňa. Zo štatistík záchrannej zdravotnej služby ZaMED vyplýva, až 20 percent zo všetkých výjazdov predstavujú zásahy u detských pacientov. Výsledky viacerých zahraničných štúdií naznačujú, že praktický tréning prvej pomoci pre deti do 11 rokov je efektívnejší ako teoretické metódy vzdelávania.

Projekt Detskí záchranári je určený deťom od troch do 15 rokov. "V školskom roku 2015/2016 realizujeme desať ukážok v trvaní dvoch až troch hodín, pre približne dve – tri triedy v jednej škole alebo škôlke," povedala Váňová Peráčková. Prihlášky prijímajú do 13. novembra na emailovej adrese detskizachranari@zamed.sk. Ukážky sa budú realizovať podľa dohody v termínoch od 23. novembra 2015 do 30. mája 2016.

Projekt je realizovaný vďaka finančnej podpore Stredoeurópskej nadácie (CEF).
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie