Coca-Cola končí s výrobou v obci Lúka, o prácu príde 107 zamestnancov

Spravodajstvo
Lúka 29. októbra (TASR) – Spoločnosť Coca-Cola HBC Slovenská republika chce do konca marca budúceho roka ukončiť činnosť výrobného závodu v obci Lúka v okrese Nové Mesto nad Váhom. O prácu príde viac ako 100 zamestnancov. Spoločnosť o tom informovala v stredu (28. 10.) na svojej webovej stránke.

„Naša skupina v rámci stredoeurópskeho regiónu v okruhu 330 kilometrov operuje šiestimi výrobnými závodmi a má k dispozícii 33 výrobných liniek. Ukončenie činnosti výrobného závodu v Lúke je teda výsledkom optimalizácie nákladov a synergií ostatných výrobných kapacít a logistických procesov v tomto regióne. Centrálny sklad a logistické centrum pre Slovensko budú aj naďalej v Lúke. Počítame však s tým, že najneskôr do konca roku 2016 dôjde k presunu do inej lokality,“ uvádza sa vo vyhlásení spoločnosti.

Spoločnosť bude podľa vyhlásenia musieť pristúpiť ku skončeniu pracovného pomeru so 107 zamestnancami, ktorých pracovné pozície sa priamo alebo nepriamo viažu na samotnú výrobu v závode v Lúke. Pre zamestnancov majú podľa vyhlásenia pripravený sociálny plán, vrátane odstupného, odmeny za odpracované roky a špeciálnej odmeny pre zamestnancov, ktorí zostanú až do ukončenia výroby v Lúke.

„Ako operačná jednotka zostávame na slovenskom trhu a táto organizačná zmena nemá žiadny dosah na fungovanie ostatných oddelení spoločnosti, ktoré nesúvisia s výrobným závodom. Preto aj naďalej budeme investovať a rozvíjať ostatné štruktúry spoločnosti, ako sú obchod, logistika, distribúcia a naše ostatné aktivity na Slovensku,“ uvádza spoločnosť na svojom webe.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie