Moderná forma výučby žiakov v Banskej Bystrici oslovila, už nie sú pasívni poslucháči

Spravodajstvo
Banská Bystrica 28. októbra (TASR) - Moderná forma výučby, pri ktorej učitelia na hodinách používajú digitálny vzdelávací obsah, je na viacerých slovenských školách už niekoľko mesiacov realitou. Digitálne technológie sa stali efektívnym nástrojom na aktívne vzdelávanie žiakov.

"Prostredníctvom národného projektu Moderné vzdelávanie – digitálne vzdelávanie pre všeobecno-vzdelávacie predmety sme do škôl vniesli inovatívny spôsob výučby. Digitálne objekty premietané na interaktívnej tabuli sa stali nástrojom na vizuálne pútavejší výklad učiva s efektom vyššieho zapamätania žiakmi," uviedla manažérka projektu Soňa Futóová. Študenti tak podľa nej prechádzajú z pozície pasívnych poslucháčov do pozície aktívnych účastníkov vyučovacieho procesu.

Realizácia tohto národného projektu sa začala koncom roka 2012. V súčasnosti sa projekt nachádza vo svojej finálnej fáze. Jeho cieľom bolo uskutočniť obsahovú prestavbu vzdelávania na základných a stredných školách s využitím inovatívnych foriem a metód výučby a súčasne skvalitniť výstupy vzdelávania pre potreby trhu práce.

Podľa Futóovej do národného projektu, ktorý bol realizovaný vo všetkých slovenských krajoch okrem Bratislavského, sa zapojilo viac ako 2300 slovenských škôl. Informačno-komunikačné technológie môže dnes vo vyučovacom procese používať vyše 33.500 učiteľov. Digitálne objekty, rovnako ako techniku, ktorá bola prostredníctvom tohto projektu dodaná do škôl, budú môcť učitelia i žiaci naďalej využívať.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie