Honeywell Turbo získa investičnú pomoc vo výške 3,93 mil. eur

Spravodajstvo
Bratislava 28. októbra (TASR) - Prešovská spoločnosť Honeywell Turbo získa od štátu investičnú pomoc vo výške 3,93 milióna eur na rozšírenie výroby turbodúchadiel v lokalite Záborské, v okrese Prešov. Vyplýva to z návrhu Ministerstva hospodárstva (MH) SR schváleného dnes vládnym kabinetom. V súvislosti s investičným zámerom sa má do konca roku 2019 vytvoriť 131 nových pracovných miest.

"V súvislosti s plánovanou realizáciou investičného zámeru požaduje Honeywell Turbo, s. r. o., poskytnutie investičnej pomoci vo forme dotácie na obstaraný dlhodobý hmotný majetok vo výške 3,25 milióna eur, vo forme úľavy na dani z príjmu vo výške 171.000 eur a vo forme príspevku na vytvorenie nového pracovného miesta v hodnote 524.000 eur," spresnil rezort hospodárstva.

Realizácia investičného zámeru rozšírenia výroby turbodúchadiel s oprávnenými nákladmi vo výške 32,35 milióna eur je rozložená na obdobie rokov 2015 až 2018.

Honeywell Turbo, s. r. o., Záborské vznikla v marci 2011. Eviduje základné imanie vo výške 3,5 milióna eur. Spoločníkmi firmy sú Honeywell International Inc., so sídlom v USA a Honeywell Luxembourg Holding, S.r.l., so sídlom v Luxembursku. Predmetom činnosti Honeywell Turbo je najmä výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá. Skupina Honeywell pôsobí vo viac ako 100 štátoch sveta a zamestnáva vyše 145.000 zamestnancov.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie