Holcim Business Services žiada investičnú pomoc vo výške 652.000 eur

Spravodajstvo
Bratislava 28. októbra (TASR) - Košická firma Holcim Business Services, s. r. o., žiada štátnu investičnú pomoc vo výške 652.000 eur na realizáciu investičného zámeru rozšírenia centra strategických služieb v Košiciach. Vyplýva to z návrhu Ministerstva hospodárstva (MH) SR, ktorý dnes schválila vláda. Uskutočnením zámeru sa do konca roku 2016 má vytvoriť 80 nových pracovných miest.

V súvislosti s plánovanou realizáciou zámeru požaduje spoločnosť poskytnutie investičnej pomoci vo forme úľavy na dani z príjmu vo výške 172.000 eur a vo forme príspevku na vytvorenie nových pracovných miest v hodnote 480.000 eur.

"Realizácia investičného zámeru s investičnými nákladmi vo výške 688.000 eur a oprávnenými mzdovými nákladmi vo výške 3,16 milióna eur sa uskutoční do konca roka 2015," spresnil rezort hospodárstva.

Spoločnosť Holcim Business Services, s. r. o., Košice zapísali do Obchodného registra SR v októbri 2013. Má základné imanie vo výške 2 milióny eur, jej jediným spoločníkom je Holcim Auslandbeteiligungs GmbH so sídlom v nemeckom Hamburgu. Predmetom podnikania košickej firmy je najmä sprostredkovanie v obchode, službách a výrobe, IT služby, administratívne služby, poradenstvo v oblasti podnikania, organizačno-ekonomické a konzultačné služby a účtovníctvo.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie