Firma Brose Prievidza získa od štátu investičnú pomoc 12,5 mil. eur

Spravodajstvo
Bratislava 11. októbra (TASR) - Prievidzská firma Brose získa investičnú pomoc v hodnote 12,5 milióna eur, a to na vybudovanie nového závodu na výrobu komponentov pre automobilový priemysel v existujúcom priemyselnom parku v Prievidzi. Vyplýva to z návrhu Ministerstva hospodárstva (MH) SR, ktorý dnes odobril vládny kabinet.

Investor požaduje štátnu pomoc 7 miliónov eur vo forme dotácie na obstaraný dlhodobý hmotný a nehmotný majetok, ďalej vo forme úľavy na dani z príjmu v hodnote 3,5 milióna eur a vo forme príspevku na vytvorenie nového pracovného miesta vo výške 2 milióny eur.

"Realizácia investičného zámeru s oprávnenými nákladmi vo výške 50,1 milióna eur je rozložená na obdobie rokov 2015 až 2019. V priamej súvislosti s investičným zámerom sa do konca roku 2020 vytvorí 600 nových pracovných miest," avizoval rezort hospodárstva.

Brose Prievidza, s. r. o., vznikla v marci 2015 a jej základné imanie predstavuje 25.000 eur. Jediným spoločníkom firmy je nemecká skupina Brose International GmbH Coburg, ktorá podniká v oblasti automobilového priemyslu na globálnej úrovni.

Skupina Brose má zastúpenie v Európe, Ázii, Amerike a Afrike. Jej produkcia sa zameriava na výrobu mechatronických komponentov a systémov pre automobilový priemysel. Svoju produkciu dodáva približne 80 značkám automobilov, viac než 30 dodávateľom elektrických motorov a mechatronických systémov pre dvere automobilov, zadné výklopné dvere a sedadlá. Skupina zamestnáva takmer 23.000 pracovníkov.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie