Projekt SPORTTUBE Zdravá škola sa zameriava na zdravý životný štýl detí

Spravodajstvo
Zlaté Klasy 19. októbra (TASR) - Pilotný projekt SPORTTUBE Zdravá Škola organizovaný Občianskym združením Pre zdravie našich detí má za cieľ podporiť zdravý životný štýl detí a mládeže a takto bojovať proti epidémii obezity v populácii mladých ľudí. Zameriava sa na oblasti zdravého stravovania a dostatku pohybu a propagovanie týchto činností formou prednášok, súťaží a prezentácie princípov zdravej výživy. V rámci projektu bude v utorok 20. októbra praktická ukážka zdravého stravovania v školskej jedálni v základnej škole s vyučovacím jazykom maďarským v Zlatých Klasoch. Pre deti bude variť šéfkuchár Jaro Hladík, držiteľ ocenenia Zlatá vidlička a poradca zdravej výživy, TASR informovala riaditeľka projektu Lucia Polakovičová.

„Okrem iného má táto pilotná akcia pritiahnuť najmä starších žiakov k návratu k stravovaniu v školskej jedálni, kde je strava nastavená racionálne a môže byť pripravená chutne a atraktívne,“ vysvetlila Polakovičová. Zároveň ide o príležitosť získať priame reakcie detí a personálu na systém školského stravovania pre ministra školstva v prospech ďalšej práce na nových receptoch a iných vylepšeniach v procesoch súvisiacich s prípravou stravy v školách.

Akcia je z 50 percent financovaná prostredníctvom projektu OPEN organizácie EPODE International Network, ktorá pracuje pod hlavičkou Európskej komisie, a sponzormi zo súkromného a verejného sektora SR. Projekt SPORTTUBE Zdravá Škola sa realizuje pod záštitou prezidenta SR Andreja Kisku a ministra školstva Juraja Draxlera.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock   

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie