Stredoškoláci si môžu zlepšiť anglickú konverzáciu prostredníctvom mobilu

Spravodajstvo
Bratislava 8. októbra (TASR) – Stredoškoláci na Slovensku si budú môcť vyskúšať novinku, ktorá má pomôcť lepšie a rýchlejšie využívať angličtinu v praxi. Nájsť bez stresu naučené slovíčka a gramatiku v bežnej konverzácii je cieľom mobilnej aplikácie, ktorú vymysleli Slováci.

Aplikácia pod názvom BababuCity je založená na príbehoch a situáciách v bežnom živote, používatelia sú ich hlavnými postavami. Prvá séria obsahuje 120 originálnych epizód rozdelených do štyroch úrovní podľa toho, aké sú teoretické znalosti používateľa.

Autor mobilnej aplikácie Jozef Vlčko na dnešnej tlačovej konferencii vysvetlil, že jeho cieľom bolo nájsť efektívne riešenie, ktoré využije možnosti moderných komunikačných technológií a dokáže naučiť používateľa plynule a bez problémov hovoriť tak, aby nemusel vycestovať do zahraničia či platiť si lektora.

Aplikáciu sa snažil nastaviť tak, aby maximálne obmedzil riziká, ktoré budú brzdiť používateľa v komunikácii. "Používateľ sa môže spájať s ostatnými užívateľmi, no ostáva anonymný, takže nemusí mať strach z toho, že bude robiť chyby, že za to utŕži posmech,“ vysvetlil. Aplikácia ponúkne používateľovi návod, ako tvoriť vetu v konverzácii a takisto aj správne znenie vety. "Používateľ si tak môže otestovať, či je jeho výslovnosť správna, a chceme zamedziť aj tomu, aby si používatelia neosvojili zlý prízvuk, keďže sa budú spájať ľudia z rôznych končín Európy a sveta a môžu tak mať odlišný prízvuk," vysvetlil Vlčko, ktorý je absolventom Gymnázia Jura Hronca, súčasti dnešnej Spojenej školy na Novohradskej ulici.

Učiteľka angličtiny na tejto škole Zuzana Barančoková na aplikácii oceňuje, že predstavuje efektívnu nadstavbu toho, čo sa študent naučí v škole v rámci slovnej zásoby a gramatiky. "Hoci aj my sa na hodinách snažíme čo najviac rozprávať, nie každý to využije. Takto si to môžu vyskúšať aj menej priebojní študenti vtedy, keď chcú, a bez toho, aby sa museli báť, že im niekto bude vyčítať chyby," uviedla Barančoková. Výhodou je podľa nej aj súťaživosť a možnosť reálne vidieť posun vo svojich schopnostiach hovoriť po anglicky.

Študenti stredných škôl si môžu aplikáciu vyskúšať bezplatne prostredníctvom QR kódov, ktoré už majú podľa Vlčkových slov školy k dispozícii.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock   

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie