Slovensko má jedinečnú strednú školu!

Spravodajstvo
Bratislava 5. októbra (TASR-OTS) - Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Prešove ako jedna z mála stredných škôl na svete dostala možnosť overovať využiteľnosť dosiek "Arduino" poskytnutých v rámci celosvetového grantu "Intel Galileo". Grant je primárne určený pre vysoké školy a univerzity.

Spoločnosť Intel poskytuje pre univerzity a vysoké školy po celom svete 50.000 špeciálnych dosiek, vďaka ktorým môžu študenti vytvárať rôzne technické riešenia v oblasti robotiky. Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Prešove v spolupráci s občianskym združením ASIT sa zapojila do vyhláseného grantu. Aj napriek tomu, že ide len o strednú školu, úspešne sa im podarilo aj v spolupráci so spoločnosťou INTEL získať "Arduino dosky" a tak umožniť overovanie ich uplatnenia v edukačnom procese strednej školy. Škola získala v prvom kole 5 kusov spomínaných dosiek a v rámci ďalšieho grantu až 10 kusov. Stala sa tak jedinou z mála stredných škôl na svete, ktorá dostala takúto možnosť, čo poukazuje aj na jej aktivitu a hlavne odhodlanosť zapájať sa do náročných úloh a zadaní vyhlásených v rámci celosvetových grantov.

SPŠ elektrotechnická doteraz vychovala viac ako 6000 absolventov v elektrotechnických a príbuzných odboroch, ktorí sa úspešne uplatňujú vo všetkých sférach hospodárstva. Poskytuje vzdelanie v odboroch elektrotechnika, informačné a sieťové technológie a v odbore technické a informatické služby v elektrotechnike.

Študenti SPŠE majú za sebou prvé hodiny práce s Intel Galileo doskami. S problematikou programovania Arduino, na báze ktorého špeciálne dosky fungujú, sa študenti stretávajú v treťom a štvrtom ročníku na hodinách výpočtovej technicky a programovania. Pomocou dosiek získavajú možnosť vytvárať nové technické riešenia v oblasti robotiky s modernými zariadeniami, ktoré sú kompatibilné s ostatnými zariadeniami Arduino. Príkladmi využitia na Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej v Prešov je projekt "Riadenie výrobného procesu pomocou Intel Galileo" a "Robotické rameno".
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie