Talentovaných stredoškolákov podporil ŽSK tento rok sumou viac ako 5000 eur

Spravodajstvo
Žilina 4. októbra (TASR) – Účasť talentovaných stredoškolákov zo Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) na medzinárodných súťažiach podporil tento rok ŽSK finančnou injekciou vo výške viac ako 5000 eur.

"Žiadosti o finančnú podporu nám školy posielajú počas roka vždy, keď ich študenti úspešne postúpia na medzinárodné súťaže, na ktorých sa chystajú reprezentovať nielen Žilinský kraj, ale aj celé Slovensko. Zahraničné výjazdy sú predsa len finančne náročné, a preto sa snažíme, aby talentované deti mohli vycestovať a ukázať svoj potenciál aj vo svete," uviedol predseda ŽSK Juraj Blanár s tým, že tento rok zatiaľ podporu získalo 26 študentov.

Na medzinárodných majstrovstvách súťaže RoboCup 2015 v Číne sa zúčastnili traja študenti Gymnázia v Liptovskom Hrádku a šiesti študenti Gymnázia Viliama Paulinyho-Tótha v Martine, ktorí do mesta Hefei mohli vycestovať aj vďaka finančnej podpore vo výške 2000 eur pre každú školu. Liptovskí reprezentanti v základnej súťaži obsadili 13. miesto a v kategórii Supertímy, v ktorej vytvorili tím spolu so súťažiacimi z miest Shangai a Hongkong, získali druhé miesto. Medzinárodná robotická súťaž First Lego League sa konala aj v maďarskom Debrecíne. Čiastkou 700 eur podporil Žilinský kraj účasť jedenástich študentov Gymnázia Viliama Paulinyho-Tótha v Martine, ktorí sa domov vrátili nielen s druhým miestom, ale aj s ocenením za fair-play.

Ako informovala riaditeľka odboru školstva Úradu ŽSK Dana Mažgútová, Žilinský kraj reprezentoval na medzinárodnej prehliadke prác Expo-Sciences International 2015 aj študent Gymnázia Varšavská v Žiline. Do Bruselu vycestoval s podporou ŽSK vo výške 300 eur. "Viac ako 150 eurami sme podporili aj účasť žiakov Gymnázia Veľká Okružná v Žiline na medzinárodnom podujatí Vernadsky National Contest v Moskve a na súťaži N-trophy v Brne," dodala Mažgútová. Kraj podporil príspevkom 200 eur i ďalšieho študenta z martinského gymnázia, ktorý ŽSK a Slovenskú republiku zastupoval na majstrovstvách Európy detí a juniorov v parkúrovom skákaní v rakúskom Wienerneustadte.

"Podpora našich študentov na národných a medzinárodných súťažiach je dôležitá nielen pre kraj, ale aj pre celé Slovensko. Tieto deti preukážu veľký talent, vedomosti či zručnosti a my nesmieme dovoliť, aby financie bránili ich ďalším úspechom a rozvoju. Nájsť prostriedky nie je vždy jednoduché, a preto dúfame, že sa nám takúto individuálnu podporu detí podarí udržať aj naďalej," uzavrel predseda ŽSK.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie