Štát má nedostatok predškolských zariadení

Spravodajstvo
Bratislava 4. októbra (TASR) – Štát má nedostatok predškolských zariadení. "Rodičia sú preto nútení hľadať riešenie," uviedol dnes minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter (Smer–SD) v diskusnej relácii televízie TA3 V politike na margo podpory súkromných predškolských zariadení.

"My sme do tejto oblasti zaangažovali preto aj živnostníkov, ktorí majú príslušné oprávnenie na poskytovanie služieb tohto typu. K sume (príspevku) 280 eur sme dospeli tak, že sa vykonal celoslovenský prieskum. Táto suma zahŕňa už všetky náklady. Nenašli sme v SR väčší rozdiel," priblížil.

Šéf rezortu práce by podľa svojich slov bol rád, keby sa všetky deti na Slovensku mohli umiestniť v štátnej materskej škôlke alebo v škôlkach, ktoré bude mať k dispozícii obecná samospráva. "Tým nejdeme proti súkromným poskytovateľom. Oni len pokrývajú nedostatok miest pre deti, ktorý je na kvázi trhu predškolských zariadení. V tejto chvíli je služba súkromných zariadení žiadaná a vítaná. Preto ideme aj s tou sumou 280 eur, aby sme netrestali tých rodičov s deťmi, ktoré sa nedostali do štátneho alebo obecného predškolského zariadenia," doplnil.

"Vlani sme (podporou škôlok) pokryli záujem len jednej tretiny záujemcov. Dve tretiny žiadateľov obcí a miest nebolo uspokojených. Bolo preto celkom prirodzené, že máme záujem v trende podpory škôlok pokračovať. Preto sme prostriedky na škôlky dali aj do druhého sociálneho balíka," dodal Richter.

Opozičný poslanec Národnej rady SR Július Brocka (KDH) podľa svojich slov nemá problém s takými opatreniami vlády, ktoré pomáhajú rodinám tejto krajiny, aby sa im žilo ľahšie a lepšie. "KDH s tým nemá problém. S čím máme problém je to, že sú medzi nami sociálne skupiny, ktoré sú na tom ekonomicky veľmi zle. Tým vláda nie že nepridáva, ona im ešte aj berie," podčiarkol.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie