Pantheon Technologies vytvorí v Žiline 30 nových pracovných miest

Spravodajstvo
Žilina 22. septembra (TASR) – Dohromady 30 nových pracovných miest, hlavne pre programátorov a IT odborníkov, vytvorí bratislavská firma Pantheon Technologies v novootvorenej pobočke v Žiline.

Spoločnosť podľa jej konateľa Tomáša Janča v súčasnosti zamestnáva vo vývojových centrách v Bratislave a Banskej Bystrici 150 ľudí. "Nerobíme rozdiely medzi našimi zamestnancami v Bratislave a ostatých mestách. Nové centrá otvárame pre to, že hľadáme kvalitných ľudí, a nie lacnejšiu pracovnú silu. Naši zamestnanci v Žiline budú mať rovnaké platy aj podmienky ako naši ľudia v Bratislave a Bystrici," uviedol Jančo.

Doplnil, že firma je na trhu od roku 2001 a vybojovala si pevné postavenie vo svete IT v oblasti R&D (research and development). Venuje sa výskumu počítačových sietí a vývoju prototypových softvérov v oblasti sietí. Väčšina biznisu smeruje do amerického Silicon Valley, kde firma ponúka vývoj a implementáciu softvéru na zákazku pre najväčších svetových hráčov v oblasti networkingu. "Pantheon sa venuje výskumu počítačových sietí a vývoju softvérov a dúfame, že aj na týchto výsledkoch bude stáť internet v budúcnosti. Už dnes pracujeme na riešeniach, ktoré prídu do praxe o niekoľko rokov. Naším hlavným cieľom je poskytovanie vysoko kvalitných služieb. To všetko zabezpečujeme výhradne z vlastných zdrojov a bez akejkoľvek štátnej pomoci," dodal Jančo.

Nedostatok softvérových odborníkov Pantheon Technologies rieši aj investíciou do vzdelávania potenciálnych zamestnancov. "Od budúceho týždňa spúšťame už po druhýkrát na Strednej priemyselnej škole Jozefa Murgaša v Banskej Bystrici krúžky Java a Python academy. Od začiatku semestra otvárame v spolupráci s Univerzitou Mateja Bela (UMB) predmety programovací jazyk Java a programovací jazyk Python. Študenti UMB si ich môžu zapísať ako voliteľné predmety a získať za ne kredity. Podobné zámery má Pantheon aj so školami v Žiline a jej blízkom okolí," uzatvoril konateľ Pantheon Technologies.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie