Firma Nemak Slovakia žiada od štátu investičnú pomoc 3,16 mil. eur

Spravodajstvo
Bratislava 30. augusta (TASR) - Spoločnosť Nemak Slovakia, s. r. o., so sídlom v Ladomerskej Vieske, okres Žiar nad Hronom, žiada od štátu investičnú pomoc 3,16 milióna eur, a to vo forme úľavy na dani z príjmu. Vyplýva to z návrhu, ktorý do pripomienkového konania predložilo Ministerstvo hospodárstva (MH) SR.

"Cieľom investičného zámeru je rozšírenie výroby o výrobu hliníkových hláv valcov pre benzínové a dieselové motory v okrese Žiar nad Hronom," spresnil rezort hospodárstva. Zámer s oprávnenými investičnými nákladmi vo výške 8,75 milióna eur sa má realizovať v rokoch 2014 až 2015, pričom v priamej súvislosti s ním sa do konca roku 2017 vytvorí 107 nových pracovných miest.

Dodávateľmi pre novú produkciu budú Slovalco, a. s., Žiar nad Hronom, SR, Bobrek Aluminium sp. z o. o., Bielsko-Biala, Poľsko, Final Cast, s. r. o., Žiar nad Hronom, SR, a Dalkia, a. s., Žiar nad Hronom, SR.

Nemak Slovakia, s. r. o., sa zaoberá výrobou, distribúciou a exportom zlievarenských výrobkov vyrobených zo zliatin hliníka a vzorov a foriem pre zlievarenskú výrobu, tepelné spracovanie odliatkov. Skupina Nemak pôsobí na Slovensku od roku 2005, kedy bol vtedajší vlastník Rautenbach AG prevzatý skupinou Teodora Nemak.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie