Na gymnáziách pribudne viac matematiky a prírodovedných predmetov

Spravodajstvo
Bratislava 22. augusta (TASR) – Viac matematiky a prírodovedných predmetov prinesie inovovaný Štátny vzdelávací program (ŠVP) pre gymnáziá, ktorý začne platiť od septembra tohto roka. Zmeny sa dotknú 1. ročníkov gymnázií so štvorročným štúdiom a päťročným štúdiom, ako aj 1. a 5. ročníkov osemročných gymnázií.

"V štvorročnom a osemročnom štúdiu sa zvyšuje časová dotácia hodín niektorých predmetov najmä matematiky a prírodovedných predmetov a umožňuje sa delenie tried na skupiny pri vyučovaní týchto predmetov," priblížilo ministerstvo školstva. Viac hodín budú mať aj žiaci na gymnáziách s vyučovacím jazykom národnostnej menšiny. "Zvyšuje sa časová dotácia hodín predmetu jazyk národnostnej menšiny, ako aj predmetu slovenský jazyk a slovenská literatúra, respektíve slovenský jazyk a literatúra," dodal rezort školstva.

V päťročnom bilingválnom štúdiu zas inovovaný ŠVP bližšie špecifikuje charakter bilingválneho vzdelávania. "Koľko predmetov a v akej časovej dotácii sa má vyučovať v druhom vyučovacom jazyku vzhľadom na dosiahnutú požadovanú úroveň C1 jazykovej náročnosti Spoločného európskeho referenčného rámca," dodáva ministerstvo. Pre športové gymnáziá sa zas zavádza nový rámcový učebný plán s osobitnými poznámkami pre vyučovanie športovej prípravy.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie