Na Slovensku je 26 škôl, ktoré spolupracujú s UNESCO

Spravodajstvo
Bratislava 17. augusta (TASR) – Slovensko spolupracuje s medzinárodnou organizáciou UNESCO aj v oblasti vzdelávania. Napríklad 26 slovenských škôl je zaradených do siete pridružených škôl k UNESCO. Pre TASR to uviedla štátna tajomníčka ministerstva školstva Romana Kanovská. Na týchto školách sa organizujú projekty, ktoré propagujú myšlienky, programy a poslanie medzinárodnej organizácie.

Kanovská hodnotí dlhoročnú spoluprácu medzi ministerstvom školstva a medzinárodnou organizáciou UNESCO ako veľmi prínosnú pre slovenský vzdelávací systém. "A to predovšetkým v podpore vzdelávania na našich školách k etickým, ľudskoprávnym, environmentálnym či kultúrnym hodnotám," dodala.

Ďalším projektom, kde rezort školstva spolupracuje s medzinárodnou organizáciou, je Olympiáda ľudských práv, ktorej cieľom je posilňovať základné demokratické princípy medzi stredoškolákmi. "Projekt Olympiády ľudských práv je ojedinelý a inovatívny v rámci Európy, máme záujem povýšiť ho až na európsku úroveň, resp. implementovať naše dobré skúsenosti na úroveň krajín V4. Absolventi Olympiády ľudských práv už pôsobili pri zakladaní tejto súťaže v Českej republike," vysvetlila Kanovská.

Medzi ukážky ďalšej spolupráce s UNESCO patrí aj Výtvarná súťaž v tvorbe detskej knižnej značky - Ex Libris Hlohovec, na ktorej sa každoročné zúčastňuje viac ako 1500 detí z niekoľkých desiatok krajín sveta. "Aj táto súťaž je ojedinelá v strednej Európe. Projekt súťaže vznikol na pôde Mestskej knižnice v Hlohovci, ktorá je členskou knižnicou UNESCO Network of Associated Libraries," uzavrela Kanovská.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie