Nemecké firmy investujú do zvyšovania vedomostí pracovníkov

Spravodajstvo
Norimberg 4. augusta (TASR) - Ďalšie vzdelávanie pracovníkov v nemeckých závodoch v prvom polroku 2014 sa dostalo na najvyššiu úroveň v histórii. Informuje o tom DPA. V prvej polovici vlaňajška investovalo do zvyšovania vedomostí a zručností svojich zamestnancov 54 % firiem. Vyplýva to z prieskumu Ústavu pre výskum pracovného trhu a povolaní (AIB), ktorý uskutočnil v 16.000 závodoch. Rok predtým sa dosiahol výsledok o 2 % slabší a v krízovom roku 2010 bol 44-%.

Starostlivosť o ďalšie vzdelávanie zamestnancov v nemeckých firmách sa v posledných rokoch rapídne zvýšila. Napriek tomu veľa závisí od veľkosti firmy, či rast odbornosti ponechá na zamestnancoch samotných, či náklady naň hradí čiastočne alebo úplne.

Vo firmách do deväť zamestnancov sú školenia väčšinou nepovinné. Vo firmách nad 250 zamestnancov je priebežný rast kvalifikácie povinný. Zo zamestnancov, ktorí vykonávajú jednoduché práce, nemá zo školení veľký úžitok 97 % ich účastníkov. V prvom polroku vlaňajška sa na nich preto zúčastnilo len 16 %. Z pracovníkov s vysokoškolským vzdelaním sa ich na školeniach zúčastnilo 41 % a cieľavedome sa pripravovali na výzvy, ktoré stáli pred podnikateľskými subjektmi v nasledujúcom období.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie