Nové odvody budú platiť živnostníci a SZČO o mesiac neskôr, do 2. septembra

Spravodajstvo
Bratislava 29. júla (TASR) - Sociálna poisťovňa odložila platenie nových odvodov z 10. augusta na 2. septembra. Dočasne pozastavila aj zasielanie oznámení samostatne zárobkovo činným osobám (SZČO) o ich odvodovej povinnosti, ktorú majú od 1. júla 2015, a to z dôvodu technických problémov Finančnej správy SR pri exporte údajov do Sociálnej poisťovne (SP).

"Údaje, ktoré Sociálna poisťovňa potrebuje na výpočet odvodovej povinnosti živnostníkov, dostane počas dnešného dňa. Samostatne zárobkovo činné osoby preto nemusia zaplatiť odvody do Sociálnej poisťovne v pôvodnom termíne 10. augusta 2015. Termín ich splatnosti sa predlžuje na 2. september 2015 tak, aby mali živnostníci dosť času pripraviť si platby. Toto rozhodnutie SP prijala v snahe vyjsť v ústrety živnostníkom," informoval TASR hovorca SP Peter Višváder.

Slovenský živnostenský zväz oceňuje ústretovosť Sociálnej poisťovne

Bratislava 29. júla (TASR) - Slovenský živnostenský zväz (SŽZ) oceňuje ústretové riešenie Sociálnej poisťovne, ktorá predlžuje termín splatnosti odvodových povinností samostatne zárobkovo činných osôb (SZČO).

Ako sa píše v stanovisku, ktoré dnes zväz poskytol TASR, posunutý termín na 2. septembra poskytol ako poisťovni, tak aj živnostníkom dostatok času na to, aby si mohli zmeniť trvalé príkazy v banke a uskutočniť platby podľa pokynov Sociálnej poisťovne.

"Slovenský živnostenský zväz oceňuje snahu Sociálnej poisťovne vyjsť v ústrety živnostníkom a praktické riešenie vzniknutej situácie. Dá sa pochopiť, že pri takýchto zásadných zmenách môže dôjsť aj k technickým problémom. Potom je na mieste vzájomné pochopenie a tolerancia. Považujeme takýto osobitný prístup za začiatok dobrej spolupráce Sociálnej poisťovne voči najmenším podnikateľom," zdôrazňuje v stanovisku Viola Kromerová, generálna sekretárka SŽZ.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie