BMW chce v tomto roku vytvoriť 5000 nových pracovných miest

Spravodajstvo
Mníchov 24. júla (TASR) - Nemecká automobilka BMW vytvorila do polovice tohto roka približne 2300 nových pracovných miest, čím počet jej zamestnancov v Nemecku vzrástol na 84.900. Cieľ na celý tento rok je 5000 nových pracovných miest. Informovala o tom agentúra DPA.

V nadchádzajúcich desaťročiach chce BMW vytvoriť nové pracovné príležitosti aj rozšírením výskumného a vývojového centra v Mníchove. "Do roka 2050 plánujeme vytvoriť dodatočné priestory a infraštruktúru až pre 15.000 ľudí od nás aj našich partnerov," povedal projektový manažér Markus Baumgartner. "V súčasnosti vypracúvame detailné plány a v budúcom roku chceme začať v areáli stavebné práce."

V prípade týchto 15.000 pracovných miest však nejde o nové pozície, ale skôr o spojenie existujúcich miest v mníchovskom výskumno-vývojovom centre. Netýkajú sa nových pracovných miest, ktoré chce BMW vytvoriť vo svojich najväčších výrobných prevádzkach.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie