Sociálna poisťovňa radila zamestnávateľom

Spravodajstvo
Bratislava 22. júla (TASR) - S cieľom znižovať chybovosť zamestnávateľov pri elektronickej komunikácii so Sociálnou poisťovňou (SP), najmä v registračných listoch zamestnávateľov, fyzických osôb, v mesačných výkazoch a výkazoch poistného, pripravila poisťovňa vo svojich pobočkách už štvrtú sériu odborných školení.

Témou boli časté a opakujúce sa chyby zamestnávateľov, z ktorých vyplýva nesprávna výška odvádzaného poistného a následné penalizovanie zamestnávateľa. Pre radu si na semináre prišlo 3213 zástupcov zamestnávateľov. Najväčšiu účasť, až 280 účastníkov, zaznamenala pobočka SP v Nitre. V Bratislave sa počas niekoľkých termínov vystriedalo 264 účastníkov a v Humennom 170.

Séria podujatí potvrdila, že zamestnávatelia majú o tento spôsob vzdelávania záujem a pomáha im predchádzať problémom pri registrácii zamestnancov. Okrem toho majú i možnosť poradenstva v pobočkách SP a informácie sa dozvedia aj na webovej stránke Sociálnej poisťovne v časti Chyby zamestnávateľov pri platení poistného. Podobne majú k dispozícii podrobný manuál postupu pri zamestnávaní dohodárov v časti Sociálne poistenie zamestnancov a zamestnávateľov pri dohodách o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie