Roadshow Digiškola na kolesách navštívilo za tri týždne 16 tisíc ľudí

Spravodajstvo
Bratislava 17. júla (TASR) - Osemnásť miest prešiel počas troch týždňov kamión Digiškola na kolesách, ktorý v návese skrýval kompletne vybavenú tabletovú učebňu s interaktívnou tabuľou. Digiškola na kolesách najazdila počas svojho putovania po Slovensku viac ako 2200 kilometrov. Až 3400 žiakov a študentov spolu s 260 pedagógmi si vyskúšalo interaktívne vyučovanie nielen v kamióne, ale aj v piatich digitálnych kioskoch, ktoré doplnili mobilnú tabletovú učebňu v ôsmich najväčších mestách. Bezproblémový chod projektu zabezpečoval denne takmer päťdesiatčlenný štáb a pätnásť lektorov, ktorí pripravovali nielen ukážkové hodiny pre žiakov, ale viedli aj odborné prednášky o digitálnom vzdelávaní pre prihlásených pedagógov.

„Individualizácia výuky pre každého žiaka je obrovskou šancou, ktorú tablety do pedagogiky prinášajú. Nie sú to však len tablety samy o sebe, je to učiteľ a jeho pedagogická skúsenosť ako využívať množstvo rôznych možností, metód a foriem práce. Interaktívne tabule a tablety obohacujú vyučovací proces a dúfam, že sa mi túto moju skúsenosť podarilo odovzdať aj ďalej,“ hovorí učiteľka zo Sliača a lektorka projektu Digiškola na kolesách Alena Lisičanová.

Digiškola na kolesách odprezentovala denne 10 vyučovacích blokov v šiestich predmetoch čo je spolu 360 hodín modernej výuky. Celkovo študentom a ich učiteľom lektori predviedli praktické využitie manažmentu tabletovej učebne Samsung School na takmer 300 vzdelávacích aplikáciách.

„Každého zaujalo niečo iné,“ hovorí manažérka publicity projektu Digiškola Erika Niepelová. „Žiakov najviac bavila geografia a matematika, z ktorých tablety a interaktívna tabuľa robia skutočnú zábavu. Náš cieľ odbúrať strach z noviniek a podporiť tak prihlasovanie sa do budúcich výziev digitalizácie školstva sa stopercentne naplnil." 

V rámci Národného projektu Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva (známeho ako Digiškola) získali slovenské školy (mimo Bratislavského samosprávneho kraja) spolu 5680 digitálnych setov pozostávajúcich z interaktívnej tabule, projektora a obslužného notebooku. Materské školy dostali k tomuto základnému setu aj 2686 farebných tlačiarní. Spolu 1029 základných a stredných škôl bolo vybavených kompletnou tabletovou učebňou s wi-fi routrom, spolu tak školy obdržali 20.000 tabletov Samsung.

Národný projekt Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva realizovalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v spolupráci s Metodicko-pedagogickým centrom. Financovaný je z prostriedkov Európskej únie v rámci programu OPIS.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie