Absolventská prax je šanca na prvé zamestnanie

Spravodajstvo
Bratislava 13. júla (TASR) - Manuál, ktorý približuje možnosti dočasného zamestnania absolventov škôl, pripravilo Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) pre mestá, obce a organizácie v ich zriaďovateľskej pôsobnosti. Podľa združenia sa totiž s absolventskou praxou spája niekoľko výhod tak pre zamestnávateľov, ako aj pre čerstvých absolventov škôl.

Dôkazom toho je aj obec Sveržov v Bardejovskom okrese, ktorá troch absolventov zamestnala po ukončení praxe. "Nám sa táto forma mimoriadne osvedčila. Vytvorili sme priestor pre troch mladých ľudí, ktorí sú už dlhoročnými kolegami na obecnom úrade. Jeden z nich dokonca vedie náš stavebný úrad, ktorý je počtom obcí najväčší na Slovensku," konštatuje starosta obce Pavol Ceľuch.

Podpredseda ZMOS Jozef Turčány vníma túto formu dočasného zamestnávania ako priestor na to, aby ukázali svoju šikovnosť a dynamiku. "Mladí ľudia si zaslúžia šancu. Zároveň im zamestnávatelia dávajú príležitosť preukázať na konkrétnej práci svoje zručnosti," povedal. Ambíciou ZMOS je priblíženie možností absolventskej praxe mestám, obciam a ich organizáciám, ktorým môžu mladí ľudia do 26 rokov pomôcť v bežnej administratívnej práci, ale aj v ďalších oblastiach podľa rozhodnutia zamestnávateľov.

Manuál týkajúci sa absolventskej praxe je spracovaný formou newslettera s názvom Šanca na prvé zamestnanie. ZMOS ho dnes poskytlo všetkým mestám a obciam a zároveň je prístupný na internetovej stránke Združenia.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie