Prešovská univerzita otvorila Detskú univerzitu, tentoraz s heslom

Spravodajstvo
Prešov 6. júla (TASR) – Na Prešovskej univerzite (PU) v Prešove otvorili dnes slávnostnou imatrikuláciou ôsmy ročník prázdninového vzdelávania detí tento rok pod názvom „V zdravom tele dobrod(r)uh“. Takmer 200 detí nielen z Prešovského a Košického kraja, ale aj z rôznych kútov Slovenska tak začalo týždeň plný zábavy a naberania informácii.

Podľa prorektora pre vzdelávanie PU Milana Portika ani extrémne teplo nezabránilo deťom prísť na imatrikuláciu a verí, že teplo im nezabráni ani v aktivitách počas týždňa. Ako uviedol, už počas jediného dňa bola po oznámení otvorenia Detskej univerzity kapacita naplnená a aj tento rok prišlo množstvo detí, ktoré sem chodia už pravidelne.

„Z programu je zrejmé, že budú hovoriť aj o zdravom tele. Trocha vezmú zo zdravovedy, aby vedeli, ako funguje ľudský organizmus a hlavne ako s ním narábať, aby z toho nebolo nebezpečné dobrodružstvo. Aby sa zorientovali, ako život vyzerá aj pri dobrodružstvách. Je tu množstvo zaujímavých tém, bakalárčekovia majú inak naprogramované vzdelávanie ako magisterčekovia,“ povedal po slávnostnej imatrikulácii Portik.

Roderika Modeková, ktorá sa chystá na bakalárky stupeň štúdia sa chce hlavne dozvedieť niečo o ľudskom tele a zdravej výžive, no teší sa aj na výlety. Magisterček Peter Haľko prišiel hlavne kvôli kamarátom, ktorých tu každý rok stretne a teší sa tiež na skvelé obedy, ktoré už mal možnosť niekoľkokrát ochutnať.

Mladšie deti od 7 do 10 rokov by sa mali počas týždňa naučiť nielen niečo o svojom tele, ale aj o arteterapii, tiež o ergoterapii, skúsia si prvú pomoc a dozvedia sa niečo o linke prvej pomoci. Starší magisterčekovia zistia, kde rastú liečivé slová, ako vychovať zdravý les, vyskúšajú canisterapiu, no aj liečivé bylinky. Počas celého týždňa však budú všetci hľadať odpovede na otázky: Prečo je zdravie nad zlato? Ako si chrániť zdravie? Ako zachrániť niekomu život? Prečo sa vraví, „v zdravom tele, zdravý duch“? a i.

Diplomy deti dostanú počas slávnostnej promócie v piatok (10.7.)

Na PU otvorili Detskú univerzitu s názvom V zdravom tele dobrod(r)uh
Tu bude player
Zdroj, video: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie